Jump to content
php.lv forumi

Laravel programmētāji


ViktorsN

Recommended Posts

  • Replies 303
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Yii negribētu apgūt, jo otrais ietvars, uz kuru specializējos, jau ir cits un paralēli visam šim vajag arī kko no angular, react un frontend lietām piemācīties klāt, jo frontend pusē jau arī viss mežonīgi progresē. :)

 

Davai nevajag to sūdu, ok? :) Tas Yii ir pilnīgs mēsls, ikdienā ar viņu strādāju (v2).

Link to comment
Share on other sites

Skatoties, uz ko tu izej. Ja tas ir klients, kuram biznesa vajadzība prasa kaut kādu risinājumu, parasti tam nebūt nav jābūt WOW un nekāda vaina nav izmantot lietas, kas labi darbojās 2014 gadā vai pat 2012. (kaut kur ap to laiku developments pārlūkiem sāka kļūt par civilizētu pasākumu).

 

Ja jātaisa mājaslapa UX konferencei, tad tur gan ir tā, ka es jau vien apskatoties sources sajutos tā, ka dators būtu jāmaina pret makšķeri.

Edited by Mr.Key
Link to comment
Share on other sites

Ar stabilitāti es domāju softu, kuru izmanto vairāk par 1000 cilvēkiem un kurš ir stable vismaz pusgadu, un nemaina API/major versiju reizi mēnesī.

 

IMO bleeding edge nevajadzētu izmantot production saitiem.

Edited by jurchiks
Link to comment
Share on other sites

 

 

Yii ir perfekts piemērs vārdam "overengineered".

 

Kas tieši tur ir overengineered? Iedod kādu piemēru, sen neesmu strādājis ar Yii.

 

 

 

Davai nevajag to sūdu, ok? :) Tas Yii ir pilnīgs mēsls, ikdienā ar viņu strādāju (v2).

 

Pēdējo reizi kad dzirdēju kas Tev tur nepatīk, bij migrāciju sintakse vai array konfigurāciju failos. Kautkas vel kļuvis par lielāku sūdu?

Link to comment
Share on other sites

Kas tieši tur ir overengineered? Iedod kādu piemēru, sen neesmu strādājis ar Yii.

 

 

Pēdējo reizi kad dzirdēju kas Tev tur nepatīk, bij migrāciju sintakse vai array konfigurāciju failos. Kautkas vel kļuvis par lielāku sūdu?

 

Nē, viss tas pats vecais sūds. Github paskatoties issues viņiem ir 850+, un turpina lēnām augt.

 

Paskaties Cache komponentes kodu: https://ziedlejas.lv/screenshots/img.2016.05.18.VtoOZH.pngVnk kādās 6 metodēs copy-paste principā.

 

Route definēšana sux - kaut kāds tizls masīvs, nevar alaisus norādīt route'iem, attiecīgi principā visur jāhardkodē <controller>/<route>, un pēc tam pamainīt URL struktūru - gg

 

Kontroliera actionos argumenti mapojas ar route parametriem 1:1, attiecīgi, ja route tev ir <something>, tad function actionIndex($something) arī obligāti jabūt. Kāda velna pēc PHP mainīgajiem būtu jābūt atkarīgiem no route'iem?

 

Query builderis vispār ir sūds, es jau gadu strādāju ar viņu un nevaru nekad atcerēties kā uzrakstīt elementārus kvērijus ar IN(), advancētāku OR utt, jātur A4 izdrukāta lapa ar šādu hujņu: https://ziedlejas.lv/screenshots/img.2016.05.18.hP1RN6.png

 

Gribi izpildīt raw kverīju? kas var būt foršāks par rakstīšanu: Yii::$app->db->createCommand($query)->execute(). Laravel normāli, kā pie cilvēkiem: DB::exec(). Yii::$app->request->get/post, te arī laikam vienkārīs garāk nevarēja izdomāt, kā uzrakstīt.

 

Nav arī nekāda middleware support, kas kombinācijā ar route grupām, laravelā ir nejēdzīgi spēcīga fīča. Kontrolierī rakstīt beforeAction() ir so 2007.

 

Environment detection. Nācās ieviest phpdotenv, lai varētu normāli lietot uz dažādām konfigurācijām.

 

Resursu (JS/CSS) minificēšana, good luck with that, nācās ieviest Elixir.

Link to comment
Share on other sites

Nebija ne vainas tam beforeAction(), bet pēc middleware iepazīšanas, protams, atpakaļ iet ir grūti. Un par to arī tas stāsts - ja seko līdzi top tehnoloģijām, atpakaļ paiet ir grūti. Neiesi tak cauri purvam, ja esi atradis taciņu.

 

Ar Yii2 mazliet padarbojos reiz, bija sajūta, ka esmu ļoti praktisku cilvēku pasaulē. Nu tādu, kas ja pielikt gleznu pie sienas, tad, "blaukt", iešauj naglu iekšā un gatavs ir! Vajag apgaismojumu? Nekas, te ir divas galda lampas, pieurbsim pie sienas un gaisma būs. :) Laravel tikmēr tāds smalks pasākums vienotā stilā.

Link to comment
Share on other sites

Briedis, vai tev ir izdevies sakonfigurēt phpstormu tā, ka, piemēram, kontrolierī rakstot buildera metodes, viņš piedāvā normālu completion? Piemēram, ja es uzrakstu $models = Model::orderBy(.. , viņš neko nesaprot.

Link to comment
Share on other sites

Briedis, vai tev ir izdevies sakonfigurēt phpstormu tā, ka, piemēram, kontrolierī rakstot buildera metodes, viņš piedāvā normālu completion? Piemēram, ja es uzrakstu $models = Model::orderBy(.. , viņš neko nesaprot.

 

Uzliec ide helperi: https://github.com/barryvdh/laravel-ide-helper Tas ļaus stormam atpazīt "fasāžu" klases.

 

 

Protams, šajā keisā ide nezinās, kas ir users:

$users = UserMode::all();

 

Bet to risina ar inline phpdoc:

 

/** @var UserModel[] $users **/

 

79HLjBv.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Vajag: URL fitlrs, kur parametru secībai jābūt tieši tādai pašai, kā pieprasījumā, bet to vajag izmantot Paginātorā.

 

Šeit ir tas, kā es to atrisināju ar Laravel:

        <div class="text-center">
            @if ($items)
                @if ($filter)
                    {!! str_replace('?page=', '?' . $_SERVER['QUERY_STRING'] . '&page=', $items->links()) !!}
                @else
                    {!! $items->links() !!}
                @endif
            @endif
        </div>

Iespējams, to varēja arī gudrāk, bet nāk vakars un es gribu izbraukt ar riteni, kamēr vēl gaišs.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...