Jump to content
php.lv forumi

Laravel programmētāji


ViktorsN

Recommended Posts

Bet nu tomēr tas, ka, izpildot vienu konsoles komandu, tev ir jau gatava ekosistēma ar pilnīgi visu, gan kodu, gan palīgrīkiem, lai varētu sākt bliezt, tas ir lieliski. Nē, nu var jau arī pats savilkt paciņas un salikt savu custom setupu, bet nu kam tas vajadzīgs, ja var novilkt jau ejošu.

 

Ir tāda sajūta, ka tu pēdējos 5 gadus esi dzīvojis alā. Laipni aicināts ārā.

Edited by Pats Toms
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 300
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Par to phantom nemācēšu spriest, bet gan jau bija kāds iemesls, kāpēc tas tika iekļauts.

Jo Otwells nezināja par wkhtmltopdf un dompdf? Sarkasms. Problēma jau nav fantomā, bet gan faktā, ka pie pakas install tev novelkas visi binary, pofig kāda platforma... Baigi grūti jau uzrakstīt composer post-install skriptu.

 

Nu, nu, kur tad viņi pārvācās?

Nule pagājušā gada beigās viens "konkurentu" kantoris pārvācās uz Symfony2 un nule jau esot uz 3.

 

Bet nu tomēr tas, ka, izpildot vienu konsoles komandu, tev ir jau gatava ekosistēma ar pilnīgi visu, gan kodu, gan palīgrīkiem, lai varētu sākt bliezt, tas ir lieliski. Nē, nu var jau arī pats savilkt paciņas un salikt savu custom setupu, bet nu kam tas vajadzīgs, ja var novilkt jau ejošu.

http://symfony.com/doc/current/book/installation.html

symfony new kavacky-recepshu-lapa

Boom. 

Link to comment
Share on other sites

Laravel izmantoju jau praktiski 2 gadus. Pirms tam esmu spēlējies ar Codegniter, bet laikam tad, kad bija kādi 18 gadi, un neko parāk nesapratu. Bet nu, teiksim tā, kā programmētājam iesācējam liekas viss vienkārši un diezgan loģiski, ja brauc līdzi ko dari un lasi dokumentāciju.

Link to comment
Share on other sites

Nule pagājušā gada beigās viens "konkurentu" kantoris pārvācās uz Symfony2 un nule jau esot uz 3.

 

Reāli gribētu zināt īstos iemeslus, kāpēc. Kas nez varētu būt tāds, ko var izdarīt ar symf, un nevar ar laravelu, vai arī kas tur ir ērtāks.

 

Nepatik route'ošana, vai? 

Middleware?

 

Kontrolieri taču ir plikas klases, ir dots PSR4 autoloaderis, eloquent neviens nespiež izmantot, viss principā ir uztaisīts, ka tu vari darīt kā vēlies, organizēt kodu velns viņu zina kā.

 

Nez, nez, atteikties no forša komandrindas rīka, jēdzīga queue, normālām migrācijām, u.c ērtāk lietām...

Link to comment
Share on other sites

Reāli gribētu zināt īstos iemeslus, kāpēc. Kas nez varētu būt tāds, ko var izdarīt ar symf, un nevar ar laravelu, vai arī kas tur ir ērtāks.

 

Nepatik route'ošana, vai? 

Middleware?

 

Kontrolieri taču ir plikas klases, ir dots PSR4 autoloaderis, eloquent neviens nespiež izmantot, viss principā ir uztaisīts, ka tu vari darīt kā vēlies, organizēt kodu velns viņu zina kā.

 

Nez, nez, atteikties no forša komandrindas rīka, jēdzīga queue, normālām migrācijām, u.c ērtāk lietām...

 

Vairāki iemesli - sy ir paredzemāks zem slodzes jo kodola elementi ir battle tested un pielaboti jau gadiem (runa ir par platformu ar >100m apmeklētāju), ekosistēma ir daudz attīstītāka un stabila (+6 gadi history), KB ir probably plašāks, ir daudz vieglāk atrast programmētajus kas jēdz Symfony kā tos, kas jēdz Lara, community ir liels procents ļoti zinošu pilsoņu (Jordi Boggiano, Ocramius, Christophe Coevoet, Schmittjoh, pats Fabiens to name a few) un nesamērāmi lielāks corporate backing, kas nozīmē ka izmaiņas un jaunas lietas sekos kaut kādai loģikai, nevis kā Laravel core devi jūtas konkrētās dienas rītā, kas atkal dod punktus pie stabilitātes.

 

Par rīkiem - kas vainas Sy console, Doctrine migrācijām? Queue? Freimam manuprāt vispār nevajadzētu bāzt degunu queue un citās analoga līmeņa apakšsistēmās.

 

Lai kādi mīnusi arī Laravelam nebūtu šobrīd atrodami, aizstāt Laravelu ar Symfony - tas ir kā konfekšu vietā sākt ēst labi nogatavojušos caureju.

Es tā jutos tieši pirmos 3 mēnešus kad sāku ar Symfony. Vēlāk pārdomāju... 

Link to comment
Share on other sites

Tāpēc arī tas ir nākošais wordpress. Katrs dara pa savam, nav nekāda vienota standarta.

C laikos tas vēl skaitījās pluss, ka tev neuzspiež vienu pareizo variantu, kā darīt.

 

 

Vairāki iemesli - sy ir paredzemāks zem slodzes jo kodola elementi ir battle tested un pielaboti jau gadiem (runa ir par platformu ar >100m apmeklētāju), ekosistēma ir daudz attīstītāka un stabila (+6 gadi history), KB ir probably plašāks, ir daudz vieglāk atrast programmētajus kas jēdz Symfony kā tos, kas jēdz Lara, community ir liels procents ļoti zinošu pilsoņu (Jordi Boggiano, Ocramius, Christophe Coevoet, Schmittjoh, pats Fabiens to name a few) un nesamērāmi lielāks corporate backing, kas nozīmē ka izmaiņas un jaunas lietas sekos kaut kādai loģikai, nevis kā Laravel core devi jūtas konkrētās dienas rītā, kas atkal dod punktus pie stabilitātes.

 

Par rīkiem - kas vainas Sy console, Doctrine migrācijām? Queue? Freimam manuprāt vispār nevajadzētu bāzt degunu queue un citās analoga līmeņa apakšsistēmās.

 

Es tā jutos tieši pirmos 3 mēnešus kad sāku ar Symfony. Vēlāk pārdomāju...

Par battle tested - a Laravels nav? Kas par tiem 6+ gadiem? Laravel nu jau ir 4+ gadi. :) Un ko man dod tie zinošie čaļi, es tak ne viņus pazīstu, ne arī kādreiz pazīšu. Neba nu ierakstīšu forumā jautājumu un tas guru pats personīgi man pēc 5 minūtēm būs safixojis problēmu.

 

Man pats Doctrine liekas pēc vēmekļa, bet nu tas subjektīvi. Bet kāda vaina analogiem Laravelā?

 

Kas attiecas uz apakšsistēmām, tad man, tieši otrādi, ir pārliecība, ka tam ir jābūt sastāvā. Tā taču ir visa FW jēga, ka tev ir pieejamas visādas kopā sajūgtas pamatlietas, par kuru implementāciju tev vairs nav jādomā. Pēc nejaušības principa kopā samestas paciņas nav FW.

 

Ja pie kaut kā ir jāpierod, tas tas, visdrīzāk, nav nekas labs. Nu jā, pēc 3 mēnešiem Stokholmas sindroms klāt. Nejaukt ar to, ka ir acīmredzami laba lieta, ko tu vienkārši vēl nezini, tāpēc kādu laiku ir jāpamācās to lietot.

Link to comment
Share on other sites

Par battle tested - a Laravels nav? Kas par tiem 6+ gadiem? Laravel nu jau ir 4+ gadi. :) Un ko man dod tie zinošie čaļi, es tak ne viņus pazīstu, ne arī kādreiz pazīšu. Neba nu ierakstīšu forumā jautājumu un tas guru pats personīgi man pēc 5 minūtēm būs safixojis problēmu.

Man pats Doctrine liekas pēc vēmekļa, bet nu tas subjektīvi. Bet kāda vaina analogiem Laravelā?

 

Kas attiecas uz apakšsistēmām, tad man, tieši otrādi, ir pārliecība, ka tam ir jābūt sastāvā. Tā taču ir visa FW jēga, ka tev ir pieejamas visādas kopā sajūgtas pamatlietas, par kuru implementāciju tev vairs nav jādomā. Pēc nejaušības principa kopā samestas paciņas nav FW.

 

Ja pie kaut kā ir jāpierod, tas tas, visdrīzāk, nav nekas labs. Nu jā, pēc 3 mēnešiem Stokholmas sindroms klāt. Nejaukt ar to, ka ir acīmredzami laba lieta, ko tu vienkārši vēl nezini, tāpēc kādu laiku ir jāpamācās to lietot.

 

Es domāju battle tested 6 gadus ilgāk, kā Lara. Symfony iznāca 2005ajā.

 

Zinošie čaļi dod to, ka jami konstanti kaut ko labo un uzlabo freimā, kuru Tu lieto. Un pēdējais par jautājumu forumā, vispār jā, tā tas arī strādā - liela daļa no tuvu 100 pilsoņiem vairs pat neatminu cik valstīs kam algu maksā Sensio, plus X skaitlis no citiem kantoriem (piem. Smile, ORO, Magento, eBay Enterprise) ar to arī nodarbojas. Jā, tici vai ne, ir bars indivīdu kuriem maksā tieši par to, ka jamie raksta forumos un labo bugus. Who could have thought...

 

Lara, on the other hand ir +/- 1 pilsoņa šovs kuram nav praktiski nekāda nopietna backing, vismaz publiski nekas tāds nav izteikts - un pēdējo reizi kad čekoju, merge rights (vismaz merge approval) bija tikai Otwellam (I might be wrong on this tho). So, ja tu tici kādiem dieviem, ir laiks lūgties lai jamo vienā dienā nenobrauc kāds autobuss :D

 

Un tad vēl ir tādi brīnumi kā šis epic. Because fuck you and fuck your API stability. :D Un tādu ir vēl - tur visādi dīvaini versiju bumpi, pēkšņi kaut kur pazūd vai mainās publiskas API daļas, kaut kādas klases pēkšņi pārvācas velns zina kur etc.

 

Doctrine piemēram tieši pieder pie tām lietām, kas ir obviously laba un pie kuras jāpierod. Savukārt Eloquenta Modelī ar 3000+ sloc es gan neko labu īsti nesaskatu. Par to, ka value object entitijas vietā katra entitija ir full blown query buildereris es nekomentēšu... 

 

Par apakšistēmām - kam tev dependency menedžeris? Standard issue freimworkam ir jābūt vaniļai, nav jāsatur visa iespējamā tufta ko nu kāds kaut kur varētu izmantot - tā vietā ir jānodrošina iespēja to pielikt klāt pie nepiciešamības, bez sviedriem un asarām.

Link to comment
Share on other sites

Nē, bet kruti.

 

Atceros kāds bija čakars kad vajadzēja sajūgt Invision Power Board kopā ar Django appu. Smuks API pāri sūdam, kas ir WordPress, vai, manā gadījumā, IPB, ir labi.

Edited by daGrevis
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...