Jump to content
php.lv forumi

Darbs Zend framework junior support


enkrs

Recommended Posts

Uzņēmums aicina darbā junior PHP developer. Prasības: pieredze ar PHP Zend Framework (vai vismaz kādu citu MVC freimworku) un Git.
 
Uzņēmums atrodas netālu no Liepājas - Medzē. Darbs offisā uz pilnu slodzi. Atalgojums 600€ pārbaudes laikā, 750€+ pēc tam.
 
Uzņēmumā ir 8 gadus veca iekšējā sistēma taisīta Zend Framework 1 (pēdējais commits - kautkāds sīkums - 2012-01-25 08:14:13 :) ), taču uzņēmumam attīstoties nepieciešamas klāt dažādas jaunas lietas. Pārbaudes laikā lead developers noskaidro darāmos darbus un pārtulko tos developerim saprotamā valodā - kontrolieros, tabulās, servisos. Reizi nedēļā izveido jaunos uzdevumus un 3 reizes nedēļā taisa codereview paveiktajam.

Mērķis ir 3 mēnešu laikā iemācīt programmētāju patstāvīgi veikt papildinājumus sistēmā.

CV/Linkedin sūtīt uz [email protected]

 

P.S. Foruma fleimam - interesē arī pieredzējušu kadru komentāri par plānu junioru devu šādā veidā ievirzīt uzņēmuma darbībā.

Link to comment
Share on other sites

Man liekas ir diezgan tizli noteikt kaut kadus parbaudes laikus. Mana skatijuma, ja pienem - tad pienem uzreiz pavisam. Ja nepienem - nu tad nepienem jau pasa sakuma.

 

Pirmkārt jau, neredzu nekur neko par pārbaudes laiku. Otrkārt, vairāk neko negribēji?... Tas nav tizli, tas ir normāli un vajadzīgs. Veselīgi gan darba devējam, gan ņēmējam. 

Link to comment
Share on other sites

Liepājā, obviously... 

 

Liepājā ir problēma, ka grūti vienā laikā satikties programmētājam, kas meklē darbu un darba devējam, kam vajag programmētāju. Un tas nenodzen algas tik zemu, galu galā Liepājā ir arī Tieto un Exigen filiāles, kur algas tādas pašas, kā Rīgā.

 

Komplekts "junior PHP developer" un "pieredze ar PHP Zend Framework" ir diezgan dīvains - kurš iesācējs mācās Zend ietvaru? Drīzāk tas izskatās pēc mēģinājuma vienkārši maksāt neadekvāti maz, arī Liepājas mērogiem. Vai arī vecais stāsts - bija viens talants, kuram varēja maksāt maz un viņš saprata, ka citur var nopelnīt arī vairāk, bet aizvietotāju par tādu algu atrast ir nereāli.

 

Arī tas, ka pārbaudes laikā maksā maz, man neliekas laba prakse - ja jau kandidāts likās pietiekami labs, kāpēc viņam maksāt mazāk tikai tāpēc, ka ir pārbaudes laiks? Man patika viena Eiropā dzīvojoša krievu uzņēmēja attieksme pret šādu pieeju - "Это жлобство!" (Piedodiet tie, kas neredz krieviski!)

 

Man liekas ir diezgan tizli noteikt kaut kadus parbaudes laikus. Mana skatijuma, ja pienem - tad pienem uzreiz pavisam. Ja nepienem - nu tad nepienem jau pasa sakuma.

Pārbaudes laiks attiecas gan uz darba devēju, gan darba ņēmēju un dod iespēju izbeigt darba attiecības dienas laikā. Jāsaka, reiz izmantoju šādu iespēju, būdams darbinieks - ja darba vieta cerības neattaisno, nav ko mocīt sevi un darba devēju. Darba devējam dažreiz arī pārbaudes laikā neizdodas novērtēt darbinieku pietiekami labi, bet pēc tam atlaist ir grūtāk.

Link to comment
Share on other sites

Kopumā - 8 gadus veca iekšējā sistēma izklausās slikti. Vismaz man brīžam ir bail ieraudzīt tās šausmas, ko es rakstīju 8 gadus atpakaļ. 

 

Attiecībā uz junior programmētāja padarīšanu par patstāvīgu kadru 3 mēnešu laikā - ļoti atkarīgs gan no lead developera, gan juniora. Ir cilvēki, kurus visai ātri var dabūt uz sliedēm, ir cilvēki, kas arī pēc 3 mēnešiem vēl nav gatavi patstāvīgam darbam. To, pie kāda juniora tiksi, tu uzzināsi tad, kad būsi pirmos pāris kilogramus ar sāli apēdis kopā ar konkrēto kadru. 

 

Man ir pieredzē gan gadījumi, kad aptuveni tādā laika intervālā tas izdodas, gan arī tādi gadījumi, kad tas neizdodas. Ja ir cilvēks, kuram reāli interesē programmēšana un viņš ar atplestu muti tevī klausās un mācās, tad pēc 3 mēnešiem intensīva darba ar viņu rezultāts būs. Ja viņš atnāk atsēdēt savas stundas, tad rezultāts nebūs. 

 

No procesa viedokļa code review ir obligāts. Jautājums vai iesākumā būs 3x nedēļā ko reviewot jau ir cits. Manuprāt sākuma posmā svarīgākas ir konsultācijas darba laikā un apjomīgāks code review aptuveni reizi nedēļā. Jārēķinās, ka tas noteikti nav viegli, ja paralēli gribi arī izdarīt savu darbu, jo prasa diezgan daudz laika/enerģijas.

Link to comment
Share on other sites

No procesa viedokļa code review ir obligāts. Jautājums vai iesākumā būs 3x nedēļā ko reviewot jau ir cits. Manuprāt sākuma posmā svarīgākas ir konsultācijas darba laikā un apjomīgāks code review aptuveni reizi nedēļā. Jārēķinās, ka tas noteikti nav viegli, ja paralēli gribi arī izdarīt savu darbu, jo prasa diezgan daudz laika/enerģijas.

 

Paldies par viedokli Kaklz. Ja tā padomā varbūt labāk no sākuma tur sēdēt kopā un pārī pakodēt jo reviewot daudz ko nebūs.

 

Par Zend un atalgojumu - esmu tagad pārgājis tam kodam pāri un nekas tāds tur nav - būtībā kontrolieri un pa pusei gudri modeļi. Pēc tā kas tur no Zend izmantots, tas kods vairāk līdzinās mūsdienu projektiņam Slim Framework nevis kautkādam enterpraisam. Par koda vecumu runājot, nekādi dižie grēki nav - ir vietas kur viewi ir par gudru, un vietām manāms copy-paste bet pa lielam - ir svaigāki "konsultantu" garadarbi daudz sliktākā stāvoklī redzēti. Sliktākais ir tas ka modeļos pāris vietās ir piņķerīga loģika par visādām spec. lietām iekšā, ko labāk neaiztikt -tāpēc arī iesaku viņiem turpināt to veco projektu nekā mēģināt kautkur pārrakstīt.

 

Reāli meklējas cilvēks kas orientējas PHP MVC tipa kodā, tīri lai nebūtu pirmie mēneši jāpavada zubrot galvā ko likt viewā un ko no controliera pārcelt kautkur ārā.

 

Es zinu pāris šai vietai derīgus čaļus, kuri strāda pie citiem Liepājā pat par mazāku atalglojumu - nezinu no kurienes tas iespaids ka Liepājā te bez pāris štukām neviens nekustas.

 

Intereses pēc es noteikti te tēmu papildināšu ja viņiem kādu piemērotu atradīsim / neatradīsim vai ko citu beigās izlems.

Link to comment
Share on other sites

Ko vajag, dzīvoju 4Km no Medzes, Plocē :). Strādāt, vergot uz vietas netaisos (2K mēnesī maksās?), bet varu aizbraukt, paskatīt, kas tā pa sistēmu, ko tu var uzlabot, utt... Es domāju, ka jau jau 8 gadus veca sistēma, tad tur noteikti arī ir 8 gadus jaunāki risinājumi, kā to uzlabot, pārstrādāt un pavērst to visu tā, lai programmētājs paēdis, bizness dzīvs un spējīgs attīstīties, pildīt savas funkcijas. 

Edited by foxsk8
Link to comment
Share on other sites

Es zinu pāris šai vietai derīgus čaļus, kuri strāda pie citiem Liepājā pat par mazāku atalglojumu - nezinu no kurienes tas iespaids ka Liepājā te bez pāris štukām neviens nekustas.

 

Es saprotu 800-1000 Euro, bet mazāk? Studenti, vai? Kur tu tādus kadrus var dabūt? Es zinu, kam interesē web-programmētāji Liepājā - varētu viņiem aizsūtīt.

Link to comment
Share on other sites

Tad mums jau sākumā vajadzētu definēt kas tiek saukts par junior developeri.. Proti, cik liela ir tā pieredze, kas tiek prasīta.. Piemēram, ja ir tikko universitāti beidzis programmētājs kas paralēli kaut kur piehaltūrējis, tad viens cilvēks teiks ka viņam nav nekādas pieredzes, bet cits teiks, ka ir pietiekoši liela pieredze. Kuram taisnība?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...