Jump to content
php.lv forumi

Iemācīt otrai pusei programmēt!


codez

Recommended Posts

Šad tad mana otra puse, pa pusei pa jokam, pa pusei nopietni, prasa, lai iemāca programmēt.

Ziņkārība mākts prasu:

Vai kāds no jums ir saskāries ar to, ka jūsu otra puse prasa iemācīt programmēt? Vai kāds ir reāli mēģinājis mācīt? Un vai kādam ir izdevies kaut ko iemācīt?

Link to comment
Share on other sites

Minu, ka viņa grib iemācīties tāpēc, ka tu nereti izspļauj kādu programmēšanas terminu, kuru viņa nesaprot, bet tā kā jūs esat kopā un viņa grib tevi saprast, tad prasa iemācīt. Pajautā viņai, vai tā ir, un ja jā, tad es piedāvātu paskaidrot tos terminus, nevis mācīt programmēšanu kā tādu, it īpaši ja viņa reāli netaisās kaut ko ar tām zināšanām darīt. Varbūt kaut kādā līmenī paplašinās redzesloku, bet lielā mērā waste of knowledge.

Edited by jurchiks
Link to comment
Share on other sites

Yes, ir tāda situācija bijusi. Diezgan ilgā laika posmā ik pa laikam izspļāva, ka gribētu arī programmēt, jo "viegls darbs, var strādāt no mājām". Konteksts ir tāds, ka viņa ir projektu vadītāja (saistībā ar būvniecību pārsvarā un noteikti ne ar IT).

 

Pirms pāris mēnešiem es pat nospriedu, ka varētu pamēģināt pamatus parādīt, bet zemapziņā skaidri zināju ka nekas no tā nesanāks, jo viņas apņēmība ir ļoti gaistoša un īstermiņa. :D However, es nosēdināju pie video tutoriāļiem un liku pāris minūtes dienā paskatīties. Gāja ļoti grūti, daudz kas bija pašam pēc tam jāskaidro vēlreiz. Kas ir mainīgie, kāpēc viņiem dažādi tipi u.c. basic jautājumi. Traucēja arī robi angļu valodā.

 

Principā nekur tālāk arī tas pasākums netika. No visa video kursa ar 120 video viņa tika kaut kur pie 30. Nu faktiski galvenais šķērslis bija robi angļu valodā.

Link to comment
Share on other sites

Otra puse tieši nav vēlējusies mācīties programmēt, bet līdzīgs pieprasījums ir bijis. Ja prasa, tad pamāci programmēt gan, pēc tam pastāsti, ko tieši izmantoji sākumā. Man savulaik bija problēma atrast pietiekami interesantu vidi mācīšanai. Esmu lietojis Logo un VB.

Taču galvenā ziņa - tev noteikti kaut kas jāpainteresējas arī par otrās puses profesiju vai hobijiem, jo tas var būt arī sauciens pēc uzmanības.

Link to comment
Share on other sites

Mācu ne tikai savu sīčus, esmu ilgāka posmā padziļināti mācījis krietni lielam skaitam, bet pārsvarā vecumā no 4 - 18 gadi.

Vienkārši ienāca prāta, ka ar to, ka otra puse prasa iemācīt programmēt varēt būt sastapušies daudzi programmētāji, tāpēc arī jautājums ar tādu kontekstu. Vairāk būtībā interesē, vai kāds ir reāli mācījis pieaugušajam, kurš pirms tam nav saskāries ar programmēšanu, un vai ir izdevies kaut ko iemācīt. Pieaugušajiem tomēr domāšana savādāka, it kā bāzes zināšanas dažādas ir plašākas, bet smadzenes tomēr tik ātri neuzņem radikāli jaunas lietas.

Link to comment
Share on other sites

Viss jau ir atkarīgs, cik nopietnā līmenī tā otrā puse grib iemācīties. Vai grib to darīt, lai pelnītu lielo piķi un taisītu kosmiskus projektus, vai arī vienkārši grib saprast kaut ko no tā, ko tu dari. Man ir bijis "iemāci man arī taisīt mājas lapas", kur potenciāli varētu izlīdzēties ar to, ka iemācīt lietot Wordpress vai kādu citu CMS. Beigu beigās, gan to tā arī nedarīju :)

Link to comment
Share on other sites

Manā gadījumā prasa, lai iemācu programmēt, jo tas ir tik vienkārši, un normāla alga.

Parasti pasmejos - not gonna happen.

 

Ja grib iemācīties programmēt, lai pakustinātu samdzenes, ar sīču mācīšanas taktiku varētu pietikt. Ja grib, tāpēc, lai gāztu lielo piķi, nezinu vai tur kas labs var sanākt.

Link to comment
Share on other sites

nesaprotu kontekstu

 

pieņemu, ka 'codez' "otra puse" ir pieaugusi sieviete

 

tad sanāk, ka visi šaubās par pieaugušas sievietes spējām kaut ko mācīties?

 

ok, "programmēt" ir sarežģītāk iemācīt nekā spēlēt šahu, māceklim jāpieliek daudz pūļu, jābūt uzcītīgam

 

p.s.

nekad neesmu sapratis kā ir mācīties programmēt no "video tutoriāļiem", nevis no rakstīta teksta

Link to comment
Share on other sites

p.s.

nekad neesmu sapratis kā ir mācīties programmēt no "video tutoriāļiem", nevis no rakstīta teksta

 

Piemēram, es gribētu iemācīties lietot git versiju kontroli. Tad es izvēlētos šo kursu: http://www.lynda.com/Git-tutorials/Git-Essential-Training/100222-2.html

 

Man liekas ka klausīties ir vieglāk nekā lasīt, turklāt tiek parādīts priekšā kā pielietošana izskatās reālajā dzīvē - tu redzi kā video autors raksta, un klausies viņa paskaidrojumus. Tā īsā laikā var uzņemt vairāk informācijas un process ir interesantāks. Tas varētu būt it īpaši svarīgi iesācējiem.

 

Protams, ka agrāk vai vēlāk vienalga notiks atgriešanās pie rakstītā teksta. Piemēram, lai atcerētos kādi tieši bija parametri kādai metodei. Un jaunumi tekstā parādās daudz ātrāk nekā kāds tos paspēj apkopot iekš video. Kā arī video parasti nosedz tikai pašus pamatus, labākajā gadījumā intermediate lietas. Ja grib advanced, tad tas būs rakstīts teksts.

Link to comment
Share on other sites

Pārrakstīt kodu no video turtoriāļiem un paspēlēties ar to arī laikam ir vienkāršāk..

Bet es arī nesaprotu, ko tieši var iemācīties programmēt no video? Kā uzrakstīt if konstrukcijas? Kādas lietas pielietot, lai panāktu sev nepieciešamo?

 

qwerty vai jurchiks, jūs varat minēt kaut kādus konkrētus piemērus, ko Jūs esat iemāčijušies no video turtoriāļiem?

Link to comment
Share on other sites

nevajag jau visu uztvert naidīgi, es taču tikai teicu, ka man tas neliekas ērts veids

 

es saprastu, ja ir kaut kāds komplekss risinājums:

- ir video logs, kur kāds ar patīkamu balsi un labu dikciju kaut ko stāsta/rāda,

- blakus ir teksta daļa, kas dublē balsi, rāda un ļauj kopēt, darbināt kodu

Link to comment
Share on other sites

Pārrakstīt kodu no video turtoriāļiem un paspēlēties ar to arī laikam ir vienkāršāk..

Bet es arī nesaprotu, ko tieši var iemācīties programmēt no video? Kā uzrakstīt if konstrukcijas? Kādas lietas pielietot, lai panāktu sev nepieciešamo?

 

Nē, es nepiederu pie tiem kas pārkopē "nesaprotamos simbolus" no video vai grāmatas un priecājas, ka kaut kas strādā.

 

Otrs jautājums ir diezgan sarežģīti atbildams. Well, es pašus programmēšanas pamatus pirmkārt mācījos no video, nevis no teksta, tāpēc jā, if konstrukcijas un ciklus es tik tiešām tā iemācījies.

 

Vai tas nozīmē, ka video domāts tikai bēbīšiem un tālāk par if konstrukciju nevar tikt? Ne gluži.

 

Kaut vai tas pats git kurss, ko iekopēju iepriekš. Gitu es iemācījos tieši no tā. Rakstīts teksts bija jālieto pēc mēneša, kad biju piemirsis šādas tādas lietas. Cmon, tajā kursā ir padsmit nodaļas, kas noklāj visu ko jebkad vajadzētu no gita vajadzēt - commitus, branchus, mergus, stashus.. Nu visu. Uzskatu ka lasot kaut kur kaut ko es git būtu iemācījies krietni lēnāk. Tas "stāstītājs" ir pielicis pūles lai īsā laikā iepazīstinātu ar pašu galveno.

Edited by qwerty
Link to comment
Share on other sites

Mana sieva saka, ka kodēt ir vienkārši:"Dolārs, dolārs, plus, plus, punkt, mīnus. Visu nodzēš un tad atkal no jauna raksta." :)

Vispār es kaut kā esmu ievērojis, ka tie, kas grib iemācīties, tie pat īsti nav jāmāca, bet tie, kas saka, lai iemāca, tie tā arī nevar iemācīties.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...