Jump to content
php.lv forumi

Dekādes ground-breaking tehnoloģija


qwerty

Recommended Posts

  • Replies 36
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Tēmas definīcija vienkārši tāda neviennozīmīga - tomēr ir nianses vai ar tehnoloģiju domājām tehnisku risinājumu jebšu kantori/domubiedru grupu/personu, kas konkrēto risinājumu, metodi (pareizā laika momentā) ir popularizējis un, iespējams, monetizējis ar kādu catchy nosaukumu servisam vai softwares pļurzulim :)

 

Jo nu kā spainis rakstīja bsd "jailiem" ir jau ~20+ gadi (un +vēlkautkas pirms tam Unix chroot), tad var domāt vai Linux konteineri (LXC), kas uz tiem bāzēti, uz ko savukārt bāzējas Dockeris, ir "ground breaking" vai nē ..

 

 

 

 

Ja par pļurzuļiem - tad personīgi patikams "atklājums" man personīgi ir Tokutek taisītā TokuDB, kas ietver arī samērā jaunu tehnoloģiju ( http://en.wikipedia.org/wiki/Fractal_tree_index )

Link to comment
Share on other sites

Ja pareizi saprotu, tad dtrace ir tikai programma (toolis). Kādā veidā viens toolis padara pašu OS labāku un citas tās ekosistēmas sastāvdaļas principiāli labākas?

Bez tam re kur ir arī Linux ports: https://github.com/dtrace4linux/linux

 

jā tik dtrace4linux ne sūda nestrādā, kad pēdējo reizi mēģināju, norāvu kernel panic

 

vēl ir arī ZFS, mdb(piemēram, smuki no coredump'a varu dabūt node v8 heap'u un objektus, kas tur atrodas)

Link to comment
Share on other sites

Ja par pļurzuļiem - tad personīgi patikams "atklājums" man personīgi ir Tokutek taisītā TokuDB, kas ietver arī samērā jaunu tehnoloģiju ( http://en.wikipedia.org/wiki/Fractal_tree_index )

 

Labs, par TokuDB dzirdu pirmo reizi un no apraksta izskatās, ka tiešā veidā būs noderīgs. Jāpapēta dziļāk. Fraktāļu koks arī interesanta lieta.

Link to comment
Share on other sites

jā tik dtrace4linux ne sūda nestrādā, kad pēdējo reizi mēģināju, norāvu kernel panic

 

vēl ir arī ZFS, mdb(piemēram, smuki no coredump'a varu dabūt node v8 heap'u un objektus, kas tur atrodas)

 

Ar ko tu profesionāli nodarbojies, ka tev vajadzīgas tik zema līmeņa lietas?

Es personīgi darbojos augstākā abstrakcijas līmenī un neredzu praktisku pielietojumu ikdienas darbā ne dtrace, ne mdb līmeņa tehnoloģijām.

Link to comment
Share on other sites

pļurzuļi? :D Plusiņš Rozem par realitātes šalti! :)

 

Man kaut kā šķiet, ka tādus kvantumus, kā te uzskaita, var tikai apgrābstīt. Vai palietot pet projektos. Vai pastudēt katru jauno kautko, lai varētu nicīgi sviest sejā tiem, kas vēl aizkavējušies tikai pie kautkā - 1 gads.

 

Atzīšos, ka gandrīz viss minētais ir sveši termini. Kaut gan, serverside JavaScript darbināju universitātes laikā, laikam ap 2001 vai 2002 gadu. Netscape. PHP toreiz vēl nezināju. Par laimi. Toreiz vēl bija 3 versija.

 

Un mani tas nesatrauc, ka nepārzinu šos buzz. Jo gatavu projektu maintenance parasti sākas ar datu modeļa sakārtošanu, pļurzuļa (iepatikās) dokumentācijas izstudēšana un arhitektūras kļūdu labošanu. Īpaši man patīk vietas, kur tiek izmantots kaut kas catchy, nemaz nesaprotot tehnoloģijas būtību. Tiek lietots jQuery, nemākot JavaScript, piemēram. Vai – package manageri, nesaprotot, ka tas automatizē to, ko agrāk darīja ar rociņām. Vai, ka wrapperis rezultātā ir tas, ko viņš wrappo. Vai tiek lietota templeitu valoda projektā, kur templeitus veido programmētāji, nevis redaktori CMSā... tā varētu turpināt.

 

Kas man raisa izbrīnu, ir CoffeScript tipa brīnumi, kad valodai pa virsu tiek uzlikta valoda. Un virkne visādu citādu brīnumu, kas ir labi pasniegts noformējums kaut kam jau esošam un labi strādājošam...

 

Par tēmu runājot, man personīgi – hostinga mākoņservisi. Tas, ka es varu pa 5-10$/mēn uzlikt serveri, man nav ne grama jādomā par dzelžiem un low level administrēšanu. Jo tas bija mokoši, kad izdalītais serveris maksāja trīsciparu skaitli, nemaz nerunājot par to, ka jāliek kopā sava kaste un jātic, ka ķibeles gadījumā varēs tikt galā. Nevienu no šiem variantiem gan nesadūšojos pamēģināt, gaidīju mākoņhostingu. Sagaidīju :)

Link to comment
Share on other sites

Yes, es arī daļēji brīnos par coffee scripta lietotājiem.

Tiesa gan es atbalstu css absrakcijas (sassu un lessu) jo tās manuprāt piedod stailšītiem iepriekš nebijušu funkcionalitāti, bet coffeescripts ir vairāk kā syntax sugar

Link to comment
Share on other sites

Lai gan pats nelietoju coffescript, dažreiz rakstot funkciju, kurai padot par parametru callbacku, kuru izsauc ar parametru funkciju, tā vien liekas ka valodā kaut kas nav līdz galam izdomāts. Par laimi ar ES6 beidzot tas tiks salabots.

Edited by codez
Link to comment
Share on other sites

Tie sūdi - LESS, SASS, HUJASS - šas atmirs: CSS variables.

 

Nu HUJASS priekšrocība ir tā mantošana. Tam pašam bootsrapam, lai tu overraidotu poga, ir dafiga jāraksta custom css, bet ar pre-procesoriem izskatās stipri vieglāk, nedublējas hujņa: https://github.com/twbs/bootstrap-sass/blob/master/assets/stylesheets/bootstrap/_buttons.scss#L87

 

Tā vietā, native CSS jārakstā tā (puke):

.btn-lg.btn-gray:active, .btn-lg.btn-gray.active,
.btn-lg.btn-green:active, .btn-lg.btn-green.active,
.btn-lg.btn-red:active, .btn-lg.btn-red.active {
	padding: 13px 16px 7px 16px;
}

Tas būtu ~ tā kā tu tagad pateiktu, ka OOP hujņa, jo var extendot klases. Globālas funkcijas FTW :)

Link to comment
Share on other sites

Skaidrs, ka citi to jau izmanto gadus desmit, un tas neliekas nekāds sasniegums, bet man personīgais pēdējā gada "ground breakeris" ir git/composer/laravel/migrācijas/dependency injection/unittesti/savs virtuālais serveris.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...