Jump to content
php.lv forumi

Kā uzlabot domāšanas spējas!


codez

Recommended Posts

Par tām mellenēm. Tas tiešām ir iespējams?

Kas ir tā viela mellenēs, kas tieši palielina fotoreceptoru skaitu?

Tās vielas ir antocianīni.

Un viņas atjauno rodopsīnu - gaismas jūtīgu proteīnu, kurš atrodas tīklenes receptoros.

Šeit pētījums uz zaķiem, kuriem atjaunojās receptoru jūtīgums pēc to bojājuma ar spilgtu gaismu, 4 nedēļas barojot ar 1,2 - 4,9 g ogu uz kg masas dienā, tas būtu 80 kg cilvēkam līdz 100 - 400g ogu dienā.

 

Par cik dioptrijām tad var mainīties acs stāvoklis?

Par dioptrijām jau rakstīju topikā uz kuru atsaucies. Tā bija tīri personīga pieredze.

 

Vai attiecīgā viela aiziet bojā, ja lieto saldētas vai ievārījumā vārītas mellenes?

Saldējot iet bojā līdz 5%.

Ievārījumā, pēc šī pētījuma iet bojā līdz 80%

 

Kādas ir melleņu alternatīvas?

 

kazenes, aronijas - ogas, kurām ir tāda pati zila krāsojoša krāsa.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 187
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

par redzes uzlabošanu no -0,5 uz 0 man zināms reāls stāsts

ir kaut kādi uztura bagātinātāji, kuros ir kaut kas no mellenēm, par efektivitāti neko nezinu

vecmāmiņa kādreiz maisīja mellenes ar cukuru un pildīja pudelēs bez vārīšanas, pieliekamajā stāvēja līdz vēlam pavasarim

Link to comment
Share on other sites

Viss ļoti jauki, bet kāds tam sakars ar topiku par smadzeņu darbības spēju uzlabošanu?

Tu gribi teikt, ka nav? T.i. tu gribi teikt, ka fizikālu faktoru netiešai mentālai ietekmei uz cilvēku nav nekāda sakara ar smadzeņu darbību? T.i. cilvēkam, kurš strādā relatīvi tīrā vidē, necieš no diezgan baisām slimībām smadzeņu darbība būs analoga cilvēkam, kurš dzīvo smogainā metropolē? To tu gribi teikt?

 

Tev ir kādi autoritatīvi pierādījumi šim?

Man nav nepieciešami autoritīvi pierādījumi acīmredzamām likumsakarībām, kuras es un vēl pārsimts miljonu cilvēku uz šīs planētas ir pārbaudījuši uz savas ādas. Arī tev nevajadzētu, ja spētu piecelt savu sēžamo no dīvāna un izbāzt degunu ārpus monitora.

Link to comment
Share on other sites

Man nav nepieciešami autoritīvi pierādījumi acīmredzamām likumsakarībām, kuras es un vēl pārsimts miljonu cilvēku uz šīs planētas ir pārbaudījuši uz savas ādas.

Lūk tā notiek, kad izglītību aizstāj ar 30 minūšu wiki lasīšanu.

Vairāk kā miljards cilvēku tic Dievam, vai tas nozīmē, ka tā ir acīmredzama likumsakarība un Dievs eksistē?

Pagaidām izklausās, ka tu tā uzskati, jo esi tā izdomājis. Daudzi daudz ko izdomā, bet tas nenozīmē, ka tā ir taisnība.

 

Arī tev nevajadzētu, ja spētu piecelt savu sēžamo no dīvāna un izbāzt degunu ārpus monitora.

Es nedzīvoju pat tuvu lielai pilsētai, tāpēc, izbāžot degunu ārā, man būtu grūti pārbaudīt, vai pilsētas radītais gaisa piesārņojums pasliktina garastāvokli.

Bez tam, ņemot vērā to, ka tu pieņem, ka, izbāžot degunu ārā, kaut kas mainītos, tu uzskati, ka pilsētas radītais gaisa piesārņojums nenonāk iekštelpās?

Link to comment
Share on other sites

Lūk tā notiek, kad izglītību aizstāj ar 30 minūšu wiki lasīšanu.

Vairāk kā miljards cilvēku tic Dievam, vai tas nozīmē, ka tā ir acīmredzama likumsakarība un Dievs eksistē?

Pagaidām izklausās, ka tu tā uzskati, jo esi tā izdomājis. Daudzi daudz ko izdomā, bet tas nenozīmē, ka tā ir taisnība.

 

Es nedzīvoju pat tuvu lielai pilsētai, tāpēc, izbāžot degunu ārā, man būtu grūti pārbaudīt, vai pilsētas radītais gaisa piesārņojums pasliktina garastāvokli.

Bez tam, ņemot vērā to, ka tu pieņem, ka, izbāžot degunu ārā, kaut kas mainītos, tu uzskati, ka pilsētas radītais gaisa piesārņojums nenonāk iekštelpās?

Tu tiešām esi tik nolāpīti stulbs taurs, vai arī tu tagad centies mani kaut kā dīvaini trollēt?!

Link to comment
Share on other sites

Fellony, nenovirzies no tēmas.

Redz Kasspars pat saka, ka viņam pilsētā ir labāka pašsajūta. Es saku, ka nezinu kā ir. Tu saki, ka vispār pasliktina.

Kādi ir tavi pierādījumi tam, ka pilsētas gaisa piesārņojums pasliktina pašsajūtu?

Vai tu to pats izdomāji?

Link to comment
Share on other sites

Rīga ir relatīvi tālu no piesārņotas pilsētas. Kaspars tur vienkārši jūtas labāk jo laukos viņam 3G visu laiku izraisa baigo CS pingu bnzzzzbsnkajdanalndkjasndas, >:(

 

Speciāli tev pārfrāzēšu, jo ar tevi acīmredzot jārunā kā ar pirmo klašu audzēkni - 

 

 

Arī tev nevajadzētu, ja spētu piecelt savu sēžamo no dīvāna, ielikt kabatā pasi, pāris lidmašīnas biļetes un pacenstos pārvarēt savu tuvredzību/tizlumu/nespēju/ignoranci/whatever apmeklējot vismaz 5 dažādas pasaules valstis un to lielākās pilsētas.

 

Pat es esmu spējīgs to loģiski izspriest zinot, ka, piemēram, oglekļa monoksīds asinīs savienojas ar hemoglobīnu samazinot tā spēju, cita starpā, apgādāt smadzenes ar tādu visai nepieciešamu figņu, kā skābeklis, kas tīri teorētiski ir nepieciešams lai tavs tukšais pauris ar skaidām neaizaugtu. Ja tu iedomājies, ka kādam dzīvojot, piemēram, downtown Mumbajā visu laiku elpojot to figņu, kasot acis un klepojot svinu ir diezgan laba pašsajūta, es nezinu. 

 

Is ignorance really bliss? New study refuses to find out... 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...