Jump to content
php.lv forumi

xampp, wamp


mangarsocepumi

Recommended Posts

Lūdzu palīdzību! Varbūt kādam ir zināms, ka šeit ir pamācība, kā visu izdarīt līdz sākt kaut ko kodēt php un redzēt, kā tas izskatās.

 

Itkā centos darīt pēc pamācības youtubē, kā uzstādīt serveri, bet nekas man nesanāk un nav pirmā reizi, vienmēr ir bijuši kaut kādi gļuki.

 

Cik sapratu vajag no sākuma uzzinstalēt xampp, pēc tam wamp, xampp sanāca uzzinstalēt un startēt arī, bet localhostā man neko neuzrādīja. Un ieinstalējot wamp itkā viss ir ok, bet verot vaļā wamp izmet šādu erroru.

 

rqln7w2w5qcoavbf8yh0.png

 

Un nepalaižas abi divi, bet gan tikai viens un ikona nav zaļa, bet gan orandža..nezinu ko darīt.

Edited by mangarsocepumi
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 32
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Xampp, ja vajag Perl, wamp - ja nevajag.

Es gan labāk pats lieku apache+php+mysql ar savām rociņām, tad es konkrēti zinu, kas tur ir un kā tas ir nokonfigurēts. +ir bijušas problēmas ar wamp pagātnē, kad mēģināju.

Nekā sarežģīta tur nav, šeit (http://www.apachelounge.com/) var atrast pamācības par apache + php uzstādīšanu, nokačāt VC11 binaries (+ http://windows.php.net/download#php-5.6 VC11 binaries, jo PHP vairs nekompilē ar vecākām VC versijām). MySQL jau gan jāmāk pašam ieinstalēt, viņu jaunais installeris procesu padara super-easy.

Link to comment
Share on other sites

Ņem vienkārši šo:

 

http://vertrigo.sourceforge.net/

 

Tur būs tas pats, apache, mysql, phpmyadmin, utt.. sākumā arī neko dižu kruta nevajag. Pašam lokālā kastē stāv šitais, lai cik tas stulbi neliktos, viss iet, viss rūc. 

Link to comment
Share on other sites

mana loģika:

- produkcija būs Linux serveris,

- produkcija būs FQDN, ne localhost,

- AMP uz Windows ir citāds - tiesības, sistēmas sintakse u.t.t.,

- tātad ērti arī develop servera kasti Linux un FQDN,

- tad nekādus AMPus nevajag, viss uzliekas no distribūcijas standarta pakām, atjaunojas ar aktuālu, pēc iespējas necauru versiju,

- izstrāde notiek vidē, kura katram tīkama - Linux, MacOSX, Windows,

- aktualizācija ar remote connection un versiju kontroli

Link to comment
Share on other sites

Jurčik. Pēc tam jau var manuāli arī piem php update veikt. Kur problēma? Ahh jā, iesācējam jau vajag visu up to date? :)

Link to comment
Share on other sites

Tad jau labāk vagrantu ar piem. lnmp. T.i., tad, ja php tiek izmantots vairāk kā tikai vienai pamācībai no youtube. Citādi kaut kā vienalga.

 

Dev videi mājās jau droši vien der un neko konfirugrēt nemaz nevajag. Esmu dzirdējis, ka tur kkādi ērti kontroles paneļi or smth esot. Nezinu, nekad neesmu licis tādu.

Diskusijas eļļošanai: WNMP >> all

 

Tu blakus esi nolicis W un N burtus. Tas tiešām strādā? haha

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...