Jump to content
php.lv forumi

Piedāvāju uzņēmumu IS, jeb backend izveidi


l27

Recommended Posts

man jau liekas, ka visai glīti, bet vienīgi tas UI tāds mazliet neveikls, datu ievadei tomēr pārāk daudz to klikšķu ar peli

Datu ievadei ir divas fāzēs:

  • jauns ieraksts - izmanto fromu ar normāliem ievadlaukiem
  • ierakstu koriģēšana - izmanto editable, kas ir ērtak, neka vērt vaļā ierakstu, kā formu, meklēt labojamo lauku un submitot lielu formu.

Atzīstu, ka, piemēram kontaktiformāciju personām, jaunu ierakstu varētu vadīt ievadlaukos. To plānoju tuvākā laika realizēt.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 39
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Kā jau es esmu izteicies par šādā veida datu sistēmām kā tādām. 

 

Viss ir jāskata konkurēta biznesa modeļa ietvaros, sistēmas nākotnes prasībām, fīčām, utt.. 

 

Ok, YII, pats par sevi nav slikts, bet kā tavai sistēmai būs piemēram regulāri updates, moduļi, kaut kāda customizēšana, utt.. Šobrīd apskatot demo, es tur neko īpaši vērā cienīgu nesaskatu. Līdz normālam CRM tur ir diezgan patālu, jo reāli uzņēmumi kas izmanto šādas datu sistēmas, bieži vien viņiem vajag laika, kontroles uzskaites sistēmas, piem darbā ir elektroniskās darba kartes jeb čikalkas, hops, vajag softu, lai auto izrēķina pēc katras čikalkas id numuru mēnesī viņam algu, atvaļinājumus un pārējās lietas, cik dienas strādājis, kad nav bijis, cikos ieradies, bonusa stundas, virsstundas, utt..  un tas viss liela uzņēmuma CRM, jeb datu sistēmā būtu tikai viens modulis, tālāk gramatvedības, rēķini pavadzīmes, automātiskie atgādinājumi, maksājumi, sadarbības parteri, sūtījumu izsekošanas, utt.. tas atkal viņiem ir tikai kā viens modulis. 

 

Reāli ir tā, tu parādi parastas tabulas un atskaites savā demo, kur reāli nekas vairāk kā parastas funkcijas nav. Nezinātājam liekas, wow, super, nav man ar ekseļiem jādarās, bet tie kas kaut ko no tā saprot, neliekas nekas īpašs. 

 

Tā vietā, lai katram indivīdam tu veidotu savus moduļus, specifiku, utt.. ieteiktu tev strādāt pēc SAAS modeļa, online maksājumi, abonēšanas maksa, web bāzēta sistēma, piem rēķiniem man patīk orion.lv, vadipats.lv, utt.. pārdomātas sistēmas ar subscribe mēnesī. Sāc ar kaut ko tādu, nevis meklēt tagad un veidot risinājumus. Izveidosi risinājumu, firmačam 100 gadus neko no tevis nevajadzēs, kāmēr risinājums strādās un viss būs kedā, samaksās tev to naudiņu vienreizēji, un viss. Jādomā savādāks tirgus modelis, kā pelnīt ilgtermiņā, nevis še kur rekur, šodien man ir 3K eiro par sistēmu, bet kas būs rīt? 

 

Ieteiktu tev pameklēt kādu pārdošanas guru, pieņemt darbā, vai sadarboties, jo ir tā, ka labs programmētājs, tehniķis, nespēs atrast klientus, menedžēties, utt.. katram jādara savs darbs. 

Link to comment
Share on other sites

Kā jau es esmu izteicies par šādā veida datu sistēmām kā tādām. 

 

Viss ir jāskata konkurēta biznesa modeļa ietvaros, sistēmas nākotnes prasībām, fīčām, utt.. 

 

Ok, YII, pats par sevi nav slikts, bet kā tavai sistēmai būs piemēram regulāri updates, moduļi, kaut kāda customizēšana, utt.. Šobrīd apskatot demo, es tur neko īpaši vērā cienīgu nesaskatu. Līdz normālam CRM tur ir diezgan patālu, jo

..

 

Paldies, lieliska analīze. Grūti kam nepiekrist.

  • Updeiti - izmantoju composeru un Yii iebūvēto migration DB izmaiņām. Rezultātā regulāri pusautomātiski lieku esošajām sistēmām updeitus.
  • Sistēmu veidoju no moduļiem. Visi moduļi nav redzami Demo sistēmā. Parasti jaunai sistēmai lielākā daļu izmantoju gatavus moduļus, kuriem nepieciešamības gadījumā paplašinu funkcionalitāti un ar konfigurēšanu precizēju nianses. Ja veidoju jaunus moduļus, tos veidoju ar iespēju izmantot citos projektos
  • Sarakstus ub ievadformas ģenerēju ar kodu ģenerātoru un tad kekoriģēju (novācu nevajadzīgas kolonnas, piekabinu kplpnnas no citam tabulām). Ja vajag pielikt papildus matemātiku, pielieku to. Demo sistēmā tā ir realizēta uzkrato un izmantoto atvaļinājumu uzkrāšanai
  • Ir arī kolēģi, kas šājā tehnoloģijā ir iebraukušī, atseviškus moduļus veidojuši, vai pat sistēmu. Nepieciešamības gadījuma viņus varu piesaistīt un viss nav atkarīgs tikai no viena cilvēka.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 5 weeks later...

Piedāvājums nav slikts. Demo neskatījos, bet domāju, ka ar Yii FW priekš tādiem projektiem problēmām nevajadzētu rasties. Nu jā, viss šis pasākums nav nekas īpašs, bet 99% biznesa nav nekas īpašs - cilvēki aiziet uz darbu, izdara savu darāmo, un iet mājās. Kam tur īpašam jābūt? Katru dienu Eirovīzija, Olimpiāde un rekordi? Tā panaivi izklausās...

 

To, vai cilvēks specializējas, cilvēks var izlemt pats, nevis kāda ASV čipšus saēdušās tīņa interneta bildīte. Latvijā cilvēki ir pietiekami izglītoti, lai saprastu, kas ir specializācija.

 

SaaS modelis ir labs, bet labs ir arī modelis, ka sistēma tiek izveidota priekš uzņēmuma.

 

Vienīgais, kas man nav skaidrs, vai šeit var atrast klientus. Ja var, tad labi.

Edited by Mr.Key
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 4 weeks later...

Piedāvājums nav slikts. Demo neskatījos, bet domāju, ka ar Yii FW priekš tādiem projektiem problēmām nevajadzētu rasties. Nu jā, viss šis pasākums nav nekas īpašs, bet 99% biznesa nav nekas īpašs - cilvēki aiziet uz darbu, izdara savu darāmo, un iet mājās. Kam tur īpašam jābūt? Katru dienu Eirovīzija, Olimpiāde un rekordi? Tā panaivi izklausās...

 

To, vai cilvēks specializējas, cilvēks var izlemt pats, nevis kāda ASV čipšus saēdušās tīņa interneta bildīte. Latvijā cilvēki ir pietiekami izglītoti, lai saprastu, kas ir specializācija.

 

SaaS modelis ir labs, bet labs ir arī modelis, ka sistēma tiek izveidota priekš uzņēmuma.

 

Vienīgais, kas man nav skaidrs, vai šeit var atrast klientus. Ja var, tad labi.

 

Gluži manas domas uzrakstīji. Vēl tikai varētu piebilst, ka Uldis bija spēciālists sistēmu izstrādē jau tad, kad F3llony, foxsk8 (un vēl te daži) tikai bērnudārzā gāja :)

Bez tam, man ir pat ļoti skaidrs, ka ir mazas cerības šeit atrast klientus. Šis topiks to lieliski parāda - latvieši vispirms otra veikumu nosauks par pēdējo sū..., bet tad paklusām nošpikos labākās idejas un darīs to pašu. Bet nevajag par to pārdzīvot, ja savu produktu visu laiku attīstīsi, un tas ir jēdzīgs, tad no konkurences nav jābaidās.

Edited by ivars
Link to comment
Share on other sites

Gluži manas domas uzrakstīji. Vēl tikai varētu piebilst, ka Uldis bija speciālists sistēmu izstrādē jau tad, kad foxsk8 (un vēl te daži) tikai bērnudārzā gāja :)

Bez tam, man ir pat ļoti skaidrs, ka ir mazas cerības šeit atrast klientus. Šis topiks to lieliski parāda - latvieši vispirms otra veikumu nosauks par pēdējo sū..., bet tad paklusām nošpikos labākās idejas un darīs to pašu. Bet nevajag par to pārdzīvot, ja savu produktu visu laiku attīstīsi, un tas ir jēdzīgs, tad no konkurences nav jābaidās.

 

diezgan dīvaini ir ielikt savu sistēmu/piedāvājumu/reklāmu specializētā forumā un gaidīt, ka būs kā anonīmo alkoholiķu klubā, visi to vien teiks, kāds tu malacis, cik viss ir lieliski, jo tu nedzer jau 15 dienas, te vienmēr jābūt gatavam saņemt arī kritiku. pie tam viens uzslavēs, otrs pakritizēs, nevajag uztvert visu kopā kā vienu veselu. bet teikt, ka vecums ir kvalitātes mērs ir pat smieklīgi

Link to comment
Share on other sites

diezgan dīvaini ir ielikt savu sistēmu/piedāvājumu/reklāmu specializētā forumā un gaidīt, ka būs kā anonīmo alkoholiķu klubā, visi to vien teiks, kāds tu malacis, cik viss ir lieliski, jo tu nedzer jau 15 dienas, te vienmēr jābūt gatavam saņemt arī kritiku. pie tam viens uzslavēs, otrs pakritizēs, nevajag uztvert visu kopā kā vienu veselu. bet teikt, ka vecums ir kvalitātes mērs ir pat smieklīgi

 

Problēma tāda, ka tu neizlasīji rūpīgi visu diskusiju, un tagad kaut ko komentē. Izlasi rūpīgāk, tad sapratīsi (varbūt).

Pirmkārt - par vecumu ne es pirmais sāku, daži savu kritiku sāka ar lielīšanos, ka kaut ko dara kopš ļoooti sena 2008. gada.

Otrkārt - diez vai šis ir labs konstruktīvas kritikas piemērs: "Vēl viens... Nepietiek jau ar visādiem Pjotru kantoriem...".

Par to tad arī ir tieši vietā pieminēt latviešu skaudību. Tas, ka no visa topika tikai viens posts (foxsk8) ir kritika par tēmu (labojums: 2 posti, tavs posts 2015.01.07 21:21 arī bija par tēmu), arī kaut ko liecina ;)

Edited by ivars
Link to comment
Share on other sites

Problēma tāda, ka tu neizlasīji rūpīgi visu diskusiju, un tagad kaut ko komentē. Izlasi rūpīgāk, tad sapratīsi (varbūt).

Pirmkārt - par vecumu ne es pirmais sāku, daži savu kritiku sāka ar lielīšanos, ka kaut ko dara kopš ļoooti sena 2008. gada.

Otrkārt - diez vai šis ir labs konstruktīvas kritikas piemērs: "Vēl viens... Nepietiek jau ar visādiem Pjotru kantoriem...".

Par to tad arī ir tieši vietā pieminēt latviešu skaudību. Tas, ka no visa topika tikai viens posts (foxsk8) ir kritika par tēmu (labojums: 2 posti, tavs posts 2015.01.07 21:21 arī bija par tēmu), arī kaut ko liecina ;)

 

Problēma ir tur, ka tev mutes vietā slūžas, vienvārdsakot. Pats izlasi rūpīgāk - es teicu, ka es to daru kopš 2008. UN to, ka es ne tuvu nejūtos speciālists konkrētajā tēmā, lai arī man aiz muguras ir pietiekami daudz projektu un sistēmu, tādu kuriem ievērojama daļa Latvijas populācijas lieto ikdienā. Kur manis teiktajā ir kaut kāda lielīšanās?

 

Un no konkretājām šajā topikā salinkotajām sistēmām, es arī varu nomest freimworku kaut kur, sacept modeļus, pielikt formu ģeneratoru un aidā, man ir sava ubersistēma pēc varbūt 2 dienu darba. Es, redzot tavus smspakalpojumus un ejuristus, protams, saprotu, ka tev tas varētu būt kaut kas iespaidīgs un bez maz ne no šīs pasaules, bet citiem tā ir vakardiena, nav ne kas jauns, ne kas noderīgs, ne kas perspektīvs. Un nav šeit nekāda skaudība - es neredzu, par ko man īsti skaust. Kas tad tur tajās sistēmās ir tāds uber innovatīvs uz ko man vajadzētu skaust? 

 

 

Autoram: lai pēdējais tavs ražojums būtu vispār apsverams transporta uzņēmumu acīs (un ar tiem es domāju tos, kam ir vairāk par vienu sprinteri) tev tur ir nepieciešamas divas vitāli svarīgas lietas - route planner t.i. dienas maršruta plānotājs un kravas plānotājs + kravas reģistrs - izmērs, svars, iekraušanas-izkraušanas kārtības plānotājs. Pirmajā nāksies padarboties nedaudz ar ģeometriju, lai atrastu optimālāko ceļu, bet tur tev noteikti varēs palīdzēt Google Maps API, uz ko pamatā arī vajadzētu bāzēt visu šo funkciju, un tās drausmīgās formas ar punktiem vienkārši aizvākt - lielākā daļa transporta ir dinamiska plānošana, kas mainās nepārtraukti, ja vien tas nav ražotāja piegādēm, kur piegādes ir uz pārsvarā fiksētiem punktiem. Nepieciešams arī degvielas patēriņa reģistrs, remonta darbu izdevumu reģistrs utml. sīkumi un vēlams brīvā formā, ne 20 formas jāaizpilda lai tikai pieliktu klāt nabaga šoferim 200 litrus dīzeļa. 

 

Pēc tam vari sākt buvēt savu GPS moduli, uplinku, rēģistrēt routes un auto parametrus savā sistēmā, un tad visbeidzot vari tam visam atmest ar roku, jo tās funkcijas jau ir realizētas Mapon'ā, ar ko, es iedomājos, konkurēt nu jau varētu būt diezgan pagrūti. 

Link to comment
Share on other sites

^

1) Nav ko taisīt tik garas e-pasta adreses

2) Tips - 0. Kas tur nav skaidrs? Tu esi nulle!

1) Tie ir defaultie dati (varēja tad īsākus ievadīt) un pamatojums nav ko taisīt tik garas e-pasta adreses ir bernudārza līmenis, sorry, bet neviens tādu pamatojumu neņems pa pilnu.

 

2) I get it, gribās pakasīties ar vēl kādu?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...