Jump to content
php.lv forumi

Recommended Posts

  • Replies 31
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Neviens neko "neheito" (lai gan ņemot WP popularitāti un ar to saistītās lietas (gan milzīgo caurumu daudzumu / bloatwari utt), tā principā varētu būt arī "normāla" (cilvēkiem raksturīga) parādība (skat M$ vai Apple utt)) - tēmas autors uzdeva jautājumu, pie tam, paskaidrojot, ka, viņaprāt, ir izsmēlis visas WP iespējas ātrdarbībai ar konkrētā CMS pluginiem, un tika ieteikti varianti problēmas risināšanai, kas (manuprāt) ir ar krietni labāku rezultātu un samērā lielu garantiju.

 

Komentējot, ka kāds kļūdās ir jānorāda kur un kā .. "gan blogs, gan veikals, gan lielapjoma portāls" neviens no šiem produktu tipiem neizslēdz cache iespējas. Pat vēl vairāk, lai kaut cik kontrolēt resursu izmaksas "lielapjoma" projektiem nav daudz citu variantu.

 

 

Ja Tu vēlies bīdīt biznesu un piedāvāt privāti WP optimizāciju, lūdzu, neviens ne par to iespringst vai kā savādāk, taču nevajag pašam izcelties ar to, par ko pats te tagad esi sašutis, naturāli apsaukājoties " te daži cilvēciņi dzīvo savā pasaku zemē" ..

 

mkay?

 

 

Cache risinājumi ir nozares stūrakmens.. Cache ir visur - sākot no zemākajiem / hardware līmeņiem (cpu l1/l2 cache, hdd cache, raid cache, os fs cache utt) līdz aplikācijām vai pat cilvēkresursiem .. Zināt par cache ir noderīgi.  

 

Tu pats piesauc to, ka neko optimizēt nevajag. Vispirms ir jāmeklē problēmu cēlonis, nevis bezjēdzīgi veidot cache piem lapām, diskiem, utt.. datubāzes kvērijiem, un kam tik vēl nē, ok browser cache, piem wp lapai, tas skaidrs, bet tur arī viņš iedalās. Un ja lapai ir ļoti dinamisks saturs, tad pa lielam nepareizi, vai standarta w3 un visi kešošanas plugini šo situāciju padarīs vēl murgaināku. Es iesaku meklēt problēmas iemeslu, tu saki, nevajag :D Un pēc tam atkal kādā citā topikā vai kā savādāk tiek noraksts WP par to, ka tas līki, šķībi sakodēts, nekam neder, utt.. 

Link to comment
Share on other sites

Tu pats piesauc to, ka neko optimizēt nevajag. 

Nevis nevajag, bet "var" neoptimizēt .. t.i, izvēlēties alternatīvu pieeju. Atšķirību (starp varēt un vajadzēt), es ceru, nojaut..

 

 

Es iesaku meklēt problēmas iemeslu, tu saki, nevajag Vispirms ir jāmeklē problēmu cēlonis, nevis bezjēdzīgi veidot cache piem lapām, diskiem, utt.. datubāzes kvērijiem, un kam tik vēl nē, ok browser cache, piem wp lapai, tas skaidrs, bet tur arī viņš iedalās. 

Ja atbild vispārīgi/vieglprātīgi, tad problēmas cēlonis principā ir zināms, proti tā ir produkta (lasi WP) izvēle un ar tām izrietošajām sekām - savādāk jau mums šajā forumā nebūtu arī šīs tēmas. 

 

Ja korekti, tad, protams, (programmatūras) optimizācija var būt gan interesants, gan kaitinošs, gan jautrs, gan izglītojošs, (gan ienesīgs) un ar gandarījumu vai naidu rezultējams process, bet ir svarīgi vai uzstādījums ir to paveikt maksimāli ātri ar minimāliem resursiem vai nē.

 

 

tam atkal kādā citā topikā vai kā savādāk tiek noraksts WP par to, ka tas līki, šķībi sakodēts, nekam neder, utt.. 

 

Viss, kas nestrādā out-of-the-box, agrāk vai vēlāk tiek noķengāts/norakts - tāda ir mūsdienu lietotāja (end-user) mentalitāte.

Attiecīgi risinājumi, kas ir "vollā un viss magically pēksņi strādā" un  kur klientam nav jāiejaucās (tā sevi pozicionē visi CDN, Cloudflares utt) ir bieži vien labāk akceptēti/atbalstīti, nekā ņemšanās ap visu "problēmu cēloni" (kas, savukārt, lielākoties ir vienkārši cilvēku slinkums - projektam pastāvot N-gadus aizvien mazāk un mazāk kādam ir vēlme ņemt un uzlabot/pārrakstīt to, kas jau kaut kā nebūt strādā).

 

 

Bet tāpēc uzreiz nevajag kā tādai jaunkundzei spiegt, ka nevienam nepatīk mana kleita un visi te slikti.. iešu citur kur "ir daudz citu labu forumu, vietu, diskusiju" ..

Link to comment
Share on other sites

Tu varbūt iesaki novērst problēmu, pašam pārkodējot līki un šķībi sakodēto WP un tā pluginus?

 

Tad jau vieglāk uzrakstīt no 0 jaunu. Vai arī vienkārši esošajai lapai iegriezt kešu un aidā.

 

Redzi kā nu sanāk. Ja klients par to ir gatavs maksāt, var arī veidot savus pluginus, veidot viņiem supportu. utt.. Codecanojā ir daudz labu pluginu, par piem 15 zaļiem. Es šaubos, ka tu būtu gatavs kaut vienu pluginu noderīgu, un vajadzīgu, kas tur atrodams kodēt par 15 zaļiem kopumā. 

 

Un tagad paprasīt mūsdienās klientam par vienkāršu firmas lapu, kura ir visa tevis kodēta, ar tavu CMS, supportiem un visu pārējo stafu adekvātu naudu savam patērētam laikam, visi kā viens tevi paraidītu nafig. 

 

Kamēr Jūs te varās savā sulā, es veidoju risinājumus vs bizness, pieejamība, un to, ko reāli klients var atļauties un kas būtu viņam adekvāti. Un ar Wordpress lapām, jebšu PSD - Wordpress servisu es pelnu neslikti, pat vairāk nekā dažs labs sēžot pie bosa kantorī. 

 

Nav pat noslēpums, ka arī lielās aģentūras Latvijā pāriet uz Wordpress sistēmām, vienkāršākām un sarežģītākām. Ja kāds grib atrasties web lauciņā, ne tikai kā programmētājs, kurš pelna džipu šefam, vajag arī pašam pielāgoties tirgus situācijai, pieprasījumiem utt... 

 

Bet kā jau tu pats savā parakstā esi iemetis, doma un ideja tur nemainās. 

Link to comment
Share on other sites

Roze:

 

Redz, viss ir atkarīgs no biznesa modeļa. iekš ASV, UK, un citās vietās, par WP saitu maksā diezgan lielas naudas, atvēl daudz līdzekļus, un viņi bieži vien pieprasa WP lapu, WP core, sistēmu, uttt.. Vecīt, pat nasa savu blogu tur uz WP un daudzas citas lielas kompānijas, kuras reāli ja gribētu varētu pašas savu koderu angāru ierīkot un maksāt katram ļimaku mēnesī. Ja viss ir labi izveidots, cache vispār nevajag. Savos pakalpojumos es piedāvāju, low - skins, gatavi plugini, saliekam, sainstalējam, klients maksā par patērēto laiku, vai arī augstais gals, custom dizains, funkcijas, performance, pārdomātība, utt.. responsive, utt... maksā protams tas daudz vairāk, bet core, jeb WP FW ir viens un tas pats. WP var sakodēt 101 viedā, tas ir tīrs OPP, PHP, kur tu pats vari veidot vai nu izmantojot api, vai neizmantojot savas funkcijas, kas reāli "Tātad jebko ko kodē ir WP" ne ar ko neatšķirtos no jebkuras custom made php sistēmas, funkcijām vai kā savādāk. 

 

Es varu derēt, ka puse no šejienes aktīviem hate, ne reizi nav nevienu normālu WP lapu paši kādam klientam, sev, kādu blogu, projektu izveidojuši, tāpēc arī tas ir domāts "Grāmatu neesmu lasījis, viedoklis ir". Tādiem indivīdiem vispirms vēlētos paprasīt paveikto darbu WP lapas, linkus, un pastāstīt par savu negatīvo pieredze no savas paša pieredzes, nevis viens php admins man teica, ka WP sūkā. Tici man, ir bijuši arī tādi cilvēki, kas pie manis ar tādu tekstu arī vēršas, kad es pasaku, ka CMS sistēma būs uz WP balstīta. 

 

Es pats zinu dažus cilvēkus, no tā paša php.lv, kuri varbūt php, etc, visādās lietās ir zinošāki par mani, etc un es no viņiem iedvesmojos, bet sekojot biznesam, tendencēm es pelnu vairāk. :) Un gan klients ir happy, ka viss strādā, ir supports, ir plugini, ir atjauninājumi, un ja arī es vairs dažādu iemeslu pēc nevaru supportēt, kodēt viņu projektu, viņš var dabot jebkuru citu koderi, kas mācēs ar WP strādāt. Un tas ir viens no galveniem plusiem. Arī pašam, strādājot, man ir diezgan viegli atrast izpalīdzīgas rokas WP projektiem, ja nu ko nevaru pavilkt, un atkal visi ir laimīgi. 

 

Manis pēc, sēžat kodējat, utt.. bet ja Jums nav pamatots, reāls piemērs, nenīdiet lūdzu. 

Link to comment
Share on other sites

Kamēr Jūs te varās savā sulā, es veidoju risinājumus vs bizness, pieejamība, un to, ko reāli klients var atļauties un kas būtu viņam adekvāti. Un ar Wordpress lapām, jebšu PSD - Wordpress servisu es pelnu neslikti, pat vairāk nekā dažs labs sēžot pie bosa kantorī. 

Diezgan tāds dikvosīgs tomēr esi .. no vienas puses, saki ka pa 15 zaļajiem ietirgot klientam pluginu (kuru neviens neuzņemtos kodēt pa tādu naudu (lai gan, protams, viņi pelna krietni vairāk par katru transakciju)) ir ok, no otras puses lielies, ka pelni krietni vairāk, iepārdodot klientam 3rd-party risinājumu, kam vajag visādu "apčubināšanu".

 

 

Skatoties, piemēram, uz http://vip.wordpress.com/our-services/ izcenojumiem,  "$15,000 per upgrade" .. ir diezgan "ok", ja ir kas par to maksā (tāpat kā jaunu auto, kas izbeidzas pēc garantijas,  ražošanas principi (lasi, nevienam nevajag tādus kas iet 10+ gadus) utt). BET es neredzu nekādu iemeslu ar to lielīties.

 

Tak visi vairāk vai mazāk iesaistītie IT industrijā saprot (cerams), cik tiek pelnīts par "konsultācijām" un, ka tāds "upgrade" aizņem 5 minūtes..

 

 

Tā kā aizvien nesaprotu Tavu pārmērīgo sašutumu par to, ka kāds ir uzrakstījis ka WP ir slikti - ja tur viss būtu labi, bizness tak būtu sūdigāks un "savam džipam" nesanāktu, ne tā?

Link to comment
Share on other sites

Roze, izlasi kārtīgi vēlreiz ko es rakstīju un padomā vēlreiz. :)

Link to comment
Share on other sites

Te ir PHP, proti, tehnoloģijas forums, nevis biznesa.

 

No biznesa viedokļa skatoties, protams, labs ir tas, kas iet uz urrā un visi tik' pogā makus vaļā.

 

Bet no fakta, ka kaut kas kaut kādā brīdī ir vispopulārākais, nekādi neizriet, ka tas tiešām ir labākais, piemēram, tehniskajā ziņā.

 

Un Word aka ShitPress no šī foruma jeb tehnoloģijas viedokļa ir pilnīgs, nekvalitatīvs mēsls. Tas, ka viņš ir aizgājis tautā, tas jau ir cits stāsts. Tehniskajā ziņā WP ir nekvalitatīvs, nesakarīgs kods, kas salipināts no pa visurieni sagrābstītiem atkritumiem. Un daudzi programmētāji viņu "kodē" un pat nesūdzas, jo gluži vienkārši ir tādi paši idiņi kā tie, kas to WP sarakstīja, tāpēc viss tas liekas normāli, kā mājās. Ka tik strādā, jopt.

 

Tāpēc ir tikai normāli, ka šajā forumā kāds iesaka WP neizmantot un heito, tieši minēto tehnisko iemeslu dēļ. Ne jau tāpēc, ka skauž, ka ir malači, kas pamanās ar to zaptēt lielo piķi.

 

Un lai visu šo konstatētu, nav jākļūst pašam par WP ekspertu un vispirms jāsataisa kaudzēm portāli, lai ķipa drīkstētu spriest. Es esmu 1x lapu taisījis un sarakstījis kaut kādu pluginu, 1x esošai kaut kādu jaunu pluginu pielicis. Bet man nevajag dziļi ienirt un izpeldēties sausajā tualetē, lai sasniegtu atklāsmi, ka tur smird.

Link to comment
Share on other sites

Kādu laiku pastrādājām ar wordpress. Softs ir burvīgs priekš vizīrkartes lapām un blogiem. Tiklīdz ir nepieciešama out-of-box funkcionalitāte, sākas pamatīgas galvas sāpes. Tas, kurš atbalsta par 15$ nopērkamos pluginus šķietami nemaz to nav mēģinājis darīt, jo šādiem pluginiem ir problēma - to izstrādātāji bieži nav domājuši nedz par optimizēšanu, nedz par to, lai konkrētais plugins sastrādātos ar citiem pluginiem un/vai pašu wordpress dažādās situācijās. Wordpress ir populārs, jo jebkurš ar minimālām css/html zināšanām un shared hostingu kurā ir one-click installi spēj uztaisīt +/- pieņemamu pers. lapu. 

 

Vēl piemērs - wp + woocomm, ja nepieciešama def funkcionalitāte, viss ir super. Ja jāpieslēdz ir multivalodas, tad arī ar dārgā gala pluginiem ir problēmas un jāpārzina pamatīgi gan wp core, gan pašu pluginu kods, lai varētu atrisināt šīs lietas. Kur atkal zūd jēga no wp izmantošanas. Nemaz nerunāsim par to cik wp kodā lietas ir haotiski un nesakārtoti izmētātas, orientēties ir sasodīti sarežģīti.

Pārgājām uz sevis veidotu bāzi, rakstītu Laravelā. Paši zinam kādas skaidas lācim galvā un paši esam droši par pasākumu, jo izsekot wp atjauninājumiem arī ir sarežģīti, it īpaši ja tiek izmantoti dažādi plugini. Wordpress lai paliek blogeriem, ziņu portāliem, vizītkartēm. 

Edited by glorificus
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...