Jump to content
php.lv forumi

Backends


l27

Recommended Posts

  • Replies 35
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

es neprecīzi uzraksītiju, gribēju zināt, vai tā grafika aizpildīšana arī ir režģī, proti, katrā rūtī iekšā input texts ar editable? 

 

piemēram, kā ir grāmatvedības programmā tildes jumis darba tabeles aizpildīšana 

Tā ir atskaite. Tapēc neliku editable, kaut gan tehniski to var viegli realizēt.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Man likās ka 2015. gadā sql injekcijām vairs nevajadzētu būt.

 

 

Wait, wut, ir arī kaut kas labāks? (I'm serious)

 

Nu, es runāju par aplikācijas setupu ne paku menedžēšanu. Composer ir dependency manager, as per

 

 

Composer is a tool for dependency management in PHP. It allows you to declare the dependent libraries your project needs and it will install them in your project for you.

 

Paša projekta setupam instrumentu netrūkst - symfony ir migrācijas un komandas, bet normālā gadījumā, vismaz es, setup skriptus ko palaiž lai aplikāciju nokonfigurētu es rakstu ar kaut kādu task runneri - robo, for example. 

 

Composer huki nav tā vieta, kur likt instalācijas soļus, kas nav saisīti ar dependencies, kaut kādu object cache tīrīšanu utml. Jo iedomājies, es tagad uztaisu deploy uz 4 kastēm ar vienu projektu, un ar remote strategy katrā noklonēju projektu un palaižu composer install. Visiem tomēr būs viens konfigs smth, un tādi instālskripti tur vnk kko sajās, gan jau :D es gan ja godīgi īpaši neiedziļinājos, kas tur tiek darbināts. Velns sapratīs... 

Link to comment
Share on other sites

Paša projekta setupam instrumentu netrūkst - symfony ir migrācijas un komandas, bet normālā gadījumā, vismaz es, setup skriptus ko palaiž lai aplikāciju nokonfigurētu es rakstu ar kaut kādu task runneri - robo, for example.

 

Būs tas robo jāiečeko..

Link to comment
Share on other sites

Man liekas ka šajā gadījumā Composers pietiekoši labi der installam. Composerim pašam ir "create-project" funkcija (šeit gan nelietota), kas tieši domāta jauna projekta uzsākšanai. Cik saprotu projekts tomēr ir nohostēts githubā priekš apskatīšanas, palietošanas. MySQL parametru prasīšana hukā tiešām ir netradicionāla, bet ja strādā tad strādā.

 

Par 4 kastu deploy stratēģijām var domāt tad, kad tas sāk palikt nepieciešams (ERP gadījumos tāda nepieciešamība bieži tā arī nepienāk) un parasti tās stratēģijas ir ļoti atšķirīgas pēc situācijas. 

 

Cilvēki te iespringa par SQL injekcijām, jā - vietām spīd cauri, bet es varu uzslavēt ACL. Pēc pieredzes tieši SQL nesanitizēšana un ACL neesamība jau saknē ir tās divas lietas ko esošā projektā vēlāk pielipināt klāt ir visgrūtāk. Manīju ka ir arī audit treils, bet īsti neiedziļinājos vai realizēts OK.

Link to comment
Share on other sites

enkrs, problēma pat nav tur, problēma ir, ka composer install projekta ietvaros nav paredzēts palaist tikai vienu reizi - tas tiek darīts atkārtoti, un bieži. VCS pieglabā tikai composer.json/.lock un tālāk visiem ir vienas un tās pašas versijas no lock pie vcs clone. 

Link to comment
Share on other sites

F3llony, taisnība - neiedomājos ka tādā veidā tiek salauzts "composer install". It sevišķi tapēc ka projekts pēc uzbūves - backends kā atsevišķs package - reāli varētu daudz ko iegūt ja composer update/install strādātu pareizi.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...