Jump to content
php.lv forumi

failu glabāšana


vitalja

Recommended Posts

  • Replies 84
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Es glabātu tikai failos un sadalītu pa folderiem priekš katra lietotāja. Bet jautājums ir, vai tam failam nāk līdzi kaut kāda papildus informācija (piemēram, apraksts). Ja jā, tad kaut kas datubāzē obligāti jāglabā. Bet noteikti ne pats fails.

Edited by jurchiks
Link to comment
Share on other sites

No faila izvelkam heshu, failu saglabajam failu sistema zem hesha nosaukuma, piemeram, bilde.jpg klust par 2fd4e1c67a2d28fced849ee1bb76e7391b93eb12, db pieglabaa originalo nosaukumu un heshu. 

Talak, glabajot failu sadali heshu grupaas, piemeram,

2fd4e1c67a2d28fced | 849ee1bb76e7391b93eb12

un parveido dalas direktorijaas, lidz ar to tavs cels uz failu bus

/2fd4e1c67a2d28fced/849ee1bb76e7391b93eb12/2fd4e1c67a2d28fced849ee1bb76e7391b93eb12

tadejadi tev nebus nekad vairak failu viena direktorijaa, ka speej pavilkt failu sistema.

 

Datubazes failus pamataa nekad neglabaa, iznemot ipasus gadijumus. Golden rule = faili ir failu sisteemaa, ne db. 

Link to comment
Share on other sites

> Nē, zini, speciāli ņems atsevišķu serveri lietotāju avatariem.

 

Mazus avatarus un citus štruntus maucam datubāzē. Lielākiem failiem izmantojam S3 vai alike.

 

Izmantot vienu un to pašu failsistēmu gan kodam, gan static ir kkas tāds, par ko vajadzētu griezt pirkstus nost.

Link to comment
Share on other sites

Neko datubāzē nemaucam, faili neiederas datubāzē un punkts. Un "S3 vai alike" der tikai tad, ja tevi neinteresē, ka tavi faili atrodas kaut kur tur, sazin kur.

 

>Izmantot vienu un to pašu failsistēmu gan kodam, gan static ir kkas tāds, par ko vajadzētu griezt pirkstus nost.

Absolute bullshit.

Link to comment
Share on other sites

> Nē, zini, speciāli ņems atsevišķu serveri lietotāju avatariem.

 

Mazus avatarus un citus štruntus maucam datubāzē. Lielākiem failiem izmantojam S3 vai alike.

 

Izmantot vienu un to pašu failsistēmu gan kodam, gan static ir kkas tāds, par ko vajadzētu griezt pirkstus nost.

 

Tiešām, kas par bullšitu? Cilvēki lielākoties grabina kapeikas kaut kādam sūda hostingam, kur nu vēl kaut kādam S3 servisam, lai glabātu failus? Pilnīgi lieki, pilnīgi nekādas jēgas no tā nav maziem projektiem, kādi ir 99.9%

 

Ja cilvēkam ir problēma izlemt glabāt failus db vai vienkārši failos, tad kur prāts varētu būt piedāvāt lietot kaut kādu vēl ārēju servisu. Visam savs laiks.

 

Anyway, es redzu 0 priekšrocības failu glabāšanai datubāzē.

Link to comment
Share on other sites

Es par to S3 tikai tāpēc, ka datubāzē nevajadzētu glabāt video vai lelus failus. Bet kad es saku, glabāt avatarus un whatnot iekš datubāzes ir OK.

 

No otras puses, atļauj lietotājam augšupielādēt failus, kas tiek mesti tur pat blakus tajā failsistēmā, kur atrodas kods un paroles, vienkārši ir uzprasīšanās uz lielām problēmām.

Link to comment
Share on other sites

Es par to S3 tikai tāpēc, ka datubāzē nevajadzētu glabāt video vai lelus failus. Bet kad es saku, glabāt avatarus un whatnot iekš datubāzes ir OK.

 

No otras puses, atļauj lietotājam augšupielādēt failus, kas tiek mesti tur pat blakus tajā failsistēmā, kur atrodas kods un paroles, vienkārši ir uzprasīšanās uz lielām problēmām.

 

White list failu paplašinājumiem un miers. Kādas problēmas tur var būt? Vai vēl labā, kā tika augstāk minēts - failu nosaukumu glabājam kaut kādu hashu. Ja gribas, var arī servēt failus caur kādu skriptu un direktorijas failiem pa tiešo neļaut piekļūt.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...