Jump to content
php.lv forumi

Maksimāli ātra realtime tehnoloģija


qwerty

Recommended Posts

  • Replies 51
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

>Bez tam šis topiks pēc būtība uzprasās, lai tiktu ieteikta skala...

Tāpat kā visi citi topiki šajā forumā, vai ne?

 

>Problēma tā ir tev, nevis man.

Problēma tā ir tev, jo tu visiem sāc krist uz nerviem ar savu Scala. Vai tad tu pats to neredzi? Ja vienīgā lieta, par kuru gribi postot topikā ir - "use Scala, it's cool!!!1one", tad neposto. Vienkārši neposto.

Link to comment
Share on other sites

kādēļ tieši scala un play, pagaidām pamatojums nav dzirdēts? 

 

scala/jvm tak ir thread based vai arī tomēr piedāvā kādu event based approach'u?

 

Play io rutīna ir būvēta uz Akka, kura ir event driven. Tāpēc gan rakstot Play kontrolieru actionus, gan rakstot Akka actorus viss būs event driven.

Kāpēc Scala/Play:

- event bāzēta arhitektūra, kura tiek laista uz JVM. Pateicoties tam, ka Scala ir statiski tipēta, kombinācijā ar JVM jit kompilātoru, rezultāts bieži būs ātrāk pat par alternatīvu C++ kodu.

- Scala var izmantot citas JVM bibliotēkas, kuras skaitā un kvalitātē pārsniedz citu tehnoloģiju kopumu pieejamo bibliotēku un rīku klāstu.

- Akka arhitektūra ļauj rakstīt vienkāršus, distributētus, kļūdu noturīgus actorus, kas vienkāršā veitā ļauj izveidot ātru, paralēlu un no kļūdām atjaunojošos sistēmu.

- Scala kā valoda ir ļoti bagatīga un ļauj plaši un precīzi, bet tai pašā laikā arī vienkārši izteikties. Jā, skalai ir sarežģīta (bagātīga) tipu sistēma, bet, ja tev tā nav vajadzīga, vari rakstīt vienkāršu, saprotamu kodu.

- Play FW ir viss nepieciešamais, lai ātri uzsāktu web aplikāciju izstrādi, tai skaitā websocketu handleri, kuri ir nepieciešami šī topika autoram.

 

Bet, ja tevi interesē pamatojumi, tad neviens arī nedeva pamatojumus nevienam citam variantam: ne nodei, ne go, ne PHP. Es tikai izteicu savu viedokli, kā es risinātu problēmu.

 

 

 

Problēma tā ir tev, jo tu visiem sāc krist uz nerviem ar savu Scala. Vai tad tu pats to neredzi? Ja vienīgā lieta, par kuru gribi postot topikā ir - "use Scala, it's cool!!!1one", tad neposto. Vienkārši neposto.

 

Ja tev ir problēmas ar to, ieliec mani savā ignore listā un beidz čīkstēt tā kā tāda maza meitene.

Edited by codez
Link to comment
Share on other sites

play ir socket.io(engine.io)(github'a ir kaut kada prieks 3 gadus veca socket.io, bet nu ar socket.io 1.0 viss tur dramatiski izmainijies) liba? jo nejau visi klienti un visi tikli/proxy'i/firewall'i atbalsta websocket'us/long lived connections 

Edited by spainis
Link to comment
Share on other sites

jo nejau visi klienti un visi tikli/proxy'i/firewall'i atbalsta websocket'us/long lived connections 

 

Topika autors raksta, ka jāatbalsta jauni klienti, viņa listē visi atbalsta websocketus.

Un par tīkliem/proxy/firewaliem, kas neatbalsta long lived konekcijas - tu tiešām dzīvē esi ar to sastapies, nevis, ka teorētiski tas ir iespējams, bet praktiski? Tik pat labi var teikt, ko darīsi, ja proxy vai firewalss nelaiž cauri https un/vai javascript failus?

Un, pat ja tā būtu, tad vienkārši notiks bieža websocket konekciju nomešana un atvēršana. Tieši tas pats, kas notiktu nodes socket.io gadījumā.

Link to comment
Share on other sites

@codez - tas ir tāpat kā teikt: "ja tev nepatīk, kas darās uz ielas, aizvelc aizkarus".

 

Drošvien, kad tev uz ielas nepatika, ka braukā tramvaji, tu izgāji ārā un nogūlies uz sliedēm.

Atkārtoju vēlreiz, ja mani posti tevi satrauc un izraisa stresu, nelasi tos, ignorē.

Link to comment
Share on other sites

jap esmu

 

netgear vai citrix ir foršs proxy, kas aizsūta reset'u server'im bet klienta konekcija paliek vaļā un klients tik turpina pumpet datus līdz iestājas timeout's
squid websocket konekcijas vismaz nobeidz korekti

 

ssl palīdz līdz brīdim, kamēr firewall's nesāk vienkārši konekcijas taisīt ciet, protams, ssl'am būs tas bonuss, ka mobilijos tiklos nebus ta js draza ko dazi operatori injice lapas

Link to comment
Share on other sites

Sērfojot un salīdzinot dažādas valodas/tehnoloģijas uzdūros labam rakstam, kurš salīdzina nodejs un scala/play websocketu izmantošanu.

Tiem, kas mācās Scala/Play un/vai nodi šis varētu labi noderēt:

http://brikis98.blogspot.com/2013/11/play-scala-and-iteratees-vs-nodejs.html

Komentāros var arī izlasīt viedokli, kāpēc Scalas variants ir daudz spēcīgāks par nodes variantu.

 

P.S. Jāpiezīmē, ka jaunākajās play versijas websocketus var handlēt arī ar akka actoriem.

Edited by codez
Link to comment
Share on other sites

Codez says: "Scala > everything else".

 

Edit: Scala/Play sintakse tajos piemēros kļūst increasingly less readable, kamēr socket.io paliek tikpat loģiski saprotama. Ja arī Scala/Play sintakse ir "spēcīgāka", man vienalga, ja kods izskatās tik neloģisks.

Edited by jurchiks
Link to comment
Share on other sites

Heiteri, kuriem nav pa spēkam apgūt jaunas lietas, vienmēr heitos.

Ko tu tur mels?! Scala - 2003. Golang - 2009, Aerospike - 2012, Node - 2009. Es pašlaik aktīvi izmantoju arī Ceylon (2012), Cassandra (2008), Cordova (2009), Drone (2014), Mesos (2011), Ellasticsearc (2012), Hadoop (2012) un vēl miljards dažādu lietu. Apriebies tu esi ar savu Scalu. Skala tur, skala šitur. Nobody cares. F off. 

Edited by F3llony
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...