Jump to content
php.lv forumi

CMS ieteikumi


Bremze

Recommended Posts

nu tad kad wordpress'am ieslēdz wp super cache vai kādu citu no padsmit cache'ošānas pluginiem, tas nenosprāgst no slodzes

 

un ieslēdzot cache plugin'us WP kļūst par smuku WYSIWYG editoru

 

protams, vēlme glabāt visādus linkus un izmantot absolūtos path'us ir ideāla fīča, kad to nolāpīto sūdu vajaga pārvietot starp dev -> staging -> production vidēm, good job WP

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 102
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nu tas jau velk uz flamu, jebkura sistēma prasīs no sākuma saprast, izanalizēt - izstrādes "filozofiju". Ja Tu veido ziņu portālu, es izvēlētos WP, uz Drupal principā taisi frontend ko gribi, apakšā tas backend teorētiski nodrošinās visu Nerunājot par Drupal bezgalīgajiem moduļiem, tur vispār pat programmēt nav jāmāk. Personīgi man nepatīk Drupal, nez nosauksim to par metodoloģiju - kā viņi to dara. Bet savādāk ar Drupal nav problēmas, kuru nevar realizēt un aizmirstat vispār, kas ir programmēšana :)

Link to comment
Share on other sites

nu tad kad wordpress'am ieslēdz wp super cache vai kādu citu no padsmit cache'ošānas pluginiem, tas nenosprāgst no slodzes

 

un ieslēdzot cache plugin'us WP kļūst par smuku WYSIWYG editoru

 

protams, vēlme glabāt visādus linkus un izmantot absolūtos path'us ir ideāla fīča, kad to nolāpīto sūdu vajaga pārvietot starp dev -> staging -> production vidēm, good job WP

 

Lai nomigrētu datus no viena servera uz otru tev ir tikai jāpalaiž REPLACE(wp_content.guid, 'vecaishosts', 'jaunaishists') un wp_options tabulā jānomaina siteurl. Tas tiešām ir tik grūti?

 

Ja tur raksti pluginu, kurš datubāzē glabā absolūtos url, tad tā ir TAVA vaina nevis Wordpress vaina!

Ja tu izmanto tādus gatavos pluginus, tas nozīmē, ka tu nerubī programmēšanu un tev to nevajadzētu darīt, kur nu vēl par to skaļi internetā bļaut.

 

Tu te pieminēji dev -> staging -> production. Neglaimo sev, tu esi spējīgs tikai uz FTP -> production

Link to comment
Share on other sites

es ar to nenodarbojos dien dienā bet ir nācies deployot

 

theme settingos img'u rul ir kā absolūti path'i, un protams tas sūds ir serializēts objekts, find un replace vairs nestrādā, jo domēn vārdu garumi atšķiras

 

bet vai tad tas ir normāli, ka konfigurācija tiek glabāta datubāzē? tas pieliekam kaut ko jaunu taisām jaunu DB dump'u, tad izvilkt tikai to daļu, kas satur konfigurāciju, veikt, replace'u tam un tad to nosinhronizēt ar nākamo vidi. Tad kādus deployment tūļus jūs izmantojat, kad vajaga WP pa vidēm pārvietot, neba jau katru reizi vienus un tos pašus soļus ar roku darāt?

Link to comment
Share on other sites

theme settingos img'u rul ir kā absolūti path'i, un protams tas sūds ir serializēts objekts, find un replace vairs nestrādā, jo domēn vārdu garumi atšķiras

 

Slikta theme, slikti devi, tā nevajag darīt. Tā nav wp vaina

 

bet vai tad tas ir normāli, ka konfigurācija tiek glabāta datubāzē?

 

Kaut kur tā konfigurācijas ir jāglabā. Ja plugina autors ir izvēlējies glabāt db, tad tā arī ir. Atkal atkārtošos wp neraksta pluginus, to dara citi programmētāji. Un šāda problēma tev var būt gan Codeigniterā, gan Laravelā, gan pitonā un javā

 

 

Tad es pareizi saprotu, ka katru reizi, kad liec jaunas izmaiņas uz produkcijas servera, tu arī produkcijas datubāzē saliec stage servera datus??

Link to comment
Share on other sites

@daGrevis - Tikko vēl, kad tev stāstīju, ka React “1.0“ jau sen ir, bet tu tieci, ka kas tas par “1.0 pēdiņās“, versijas numurs tev bija viss. :D

Kamēr nav v1, tikmēr tas ir svarīgi, pēc tam vairs nav, jo pēc tam teorētiski tiek garantēts stabils produkts.

Un React nav 1.0, bet gan 0.11. Kā tu domā, kāpēc React developeri vēl nav uzlikuši v1? Ne jau bez iemesla.

 

Python ir bik savādāk, jo starp 2.7 un 3.x ir baigā atšķirība - 2.7 ir end-of-life release, kas vnk vēl joprojām tiek suportēts, jo veci sakārņi nespēj izkustināt savas pēcpuses no vietas. PHP ekvivalents būtu sēdēšana uz PHP 4.

 

 

@Kasspars - Ja tu izmanto tādus gatavos pluginus, tas nozīmē, ka tu nerubī programmēšanu un tev to nevajadzētu darīt, kur nu vēl par to skaļi internetā bļaut.

WTF, dude? WP plaginu izmantošana uzreiz padara par atstumto? Jeb tu gribi teikt, ka katram developerim katra plagina kods pilnībā jāpārzin?

Brauc augumā cilvēkiem, kas tādus plaginus izstrādā, ne jau tiem, kas viņus izmanto.

 

>Tu te pieminēji dev -> staging -> production. Neglaimo sev, tu esi spējīgs tikai uz FTP -> production

Lūk tā jau ir plika braukšana augumā. Nafig?

Edited by jurchiks
Link to comment
Share on other sites

Tad es pareizi saprotu, ka katru reizi, kad liec jaunas izmaiņas uz produkcijas servera, tu arī produkcijas datubāzē saliec stage servera datus??

 

 

Tā kā pārsvarā visi plugin'i savus setting'us glaba DB, tad kāds ir tavs ieteikums, lai ar push of a button es varētu deploy'ot dev staging'ā un pēc tam arī produkcijā?

Link to comment
Share on other sites

@jurciksss Lūk tā jau ir plika braukšana augumā. Nafig?

 

Nē, Juri, plika braukšana augumā ir pateikt, ka wp ir sūds, tikai tāpēc, ka neesi tajā iedziļinājies (10 min koda paskatīšanas nav iedziļināšanās)

Ja tu skaļi pasaki, ka wp ir sūds, tad esi tik labs un parādi, kas tad ir tas ideālais un pūkainais cms/framworks, kuru tu pats izmanto.

Un jūs abi ar spaini tā darat, tāpēc arī sekoja tāda atbilde

Link to comment
Share on other sites

 

Tā kā pārsvarā visi plugin'i savus setting'us glaba DB, tad kāds ir tavs ieteikums, lai ar push of a button es varētu deploy'ot dev staging'ā un pēc tam arī produkcijā?

nomet nost to plugin, uzraksti, kas konektējas pie nasa, kur problēma

Link to comment
Share on other sites

 - Tā kā pārsvarā visi plugin'i savus setting'us glaba DB, tad kāds ir tavs ieteikums, lai ar push of a button es varētu deploy'ot dev staging'ā un pēc tam arī produkcijā?

 

Normālam pluginam būs activation hook. Šajā mirklī, tad plugins arī sarakstīts db savus default settingus.

Failus deployo kā tev ērtāk ar git pulu vai svn update, vai ssh copy

Ja gribi, lai jauniem plugini paši uzinstalējas, tad uzraksti skriptu, kas izpildīs jauno plugionu activation hookus.

Link to comment
Share on other sites

vispār es daru tā, ka novelku struktūru db un tad jaunās relīzes struktūru. Tad abas salīdzina ar WinMerge, nu pohuj ar kādu tooli. Tad pārkopē sistēmas faius, tikai tad skatās kas par brīnumiem. Nevajag to automāta wp update darīt, var iebraukt auzās

Link to comment
Share on other sites

 - Tā kā pārsvarā visi plugin'i savus setting'us glaba DB, tad kāds ir tavs ieteikums, lai ar push of a button es varētu deploy'ot dev staging'ā un pēc tam arī produkcijā?

 

Normālam pluginam būs activation hook. Šajā mirklī, tad plugins arī sarakstīts db savus default settingus.

Failus deployo kā tev ērtāk ar git pulu vai svn update, vai ssh copy

Ja gribi, lai jauniem plugini paši uzinstalējas, tad uzraksti skriptu, kas izpildīs jauno plugionu activation hookus.

 

 

pag, bet tev dev vidē jau ir izmainīti plugin'u setting'i, tas nozīmē, ka tu plugin'us konfigurē katrā vidē atsevišķi, vai arī izmanto tikai default'os

setting'us?

 

 

vispār es daru tā, ka novelku struktūru db un tad jaunās relīzes struktūru. Tad abas salīdzina ar WinMerge, nu pohuj ar kādu tooli. Tad pārkopē sistēmas faius, tikai tad skatās kas par brīnumiem. Nevajag to automāta wp update darīt, var iebraukt auzās

 
Cik daudz laika tad prasa šāds deployment? 10 deployment'us dienā ir iespējams uztaisīt?(devops you know)
Edited by spainis
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...