Jump to content
php.lv forumi

jauns ERP


vbz

Recommended Posts

vēl viens piemērs: Tev no A punkta jānonāk uz Z punktu, ko Tu darīsi? Parasti liek funkciju, kas rēķinās ceļu pēc definētiem punktiem sistēmā. Ir citi varianti un produktivāki, tikai tur Tev gan vajadzīga matemātika un ne jau 2+2=5

 

grafu teorija palīdzēs

 

vismaz šo izlasīt vajag, tas nav Oxford–Cambridge, bet iesākumam der: http://people.hofstra.edu/geotrans/eng/methods/ch1m2en.html

Un kā Tu domā, kā saliek ceļu Tavā mašīnas navigātorā?

Edited by vbz
Link to comment
Share on other sites

 

Izskatās, ka cilvēks pirms gulēt iešanas ātri pierakstījis savus pārdomas savā piezīmju blociņā,

Dari tā, savādāk rakstīsi layerus uz html  <div>

 

Un vēl vairāk - raksti uz lapas/notepad, es laikam negribu vairāk kodēt, raksti un analizē. Sistēmas analītiķis nav php un html. Mēs sen jau esam ārpus(nu vizītkartes var rakstīt par 100eur), web aplikācija vidējai sistēmai nebūs php, pusgadu nočakarēsies un sapratīsi, ka jārok dziļāk, negribu te stāstīt, ko nozīmē "dziļāk".

 

Latvijā testētājs nav QA, cik jau nav strīdējies, ja Tu ieliec kodu repo uz produkcijas branch zara, tas ir default done. Tā ir tad Tava atbildība un tās visas atrunas, ka integrācija pie klienta nestrādā, jo cita entītija gļuko, Kad liki savu uz repo, kāpēc nepārbaudīji?

 

Te būs Drupal db struktūras piemērs (skaties B) :D

planarnonplanar.png

 

Protams Drupālisti sāks bļaustīties :) Bet tā ir!  Tur pat trakāk vēl ir!

 

Negribu es redzēt to Drupal db struktūru, labi, problēma ir, ka nevar savienot ar vecākām versijām. Nu tad kāp Everestā. Ja sistēma nonāk uz deadline. ko darīt - taustiņš delete :)

Edited by vbz
Link to comment
Share on other sites

Abstrakciju spēks ir tajā, ka tās paņem grupu ar apakšentitijiem un nogrupē vienā jaukā kopā, tādējādi kopskats ir vienkāršots. 

 

Tāpēc, vbz, to, ko Tu vēlies pateikt mums - varbūt pamēģini abstraktēt (t.i. novienkāršot), lai varam normāli, pakāpeniski uztvert. Pa lielam, pavisam abstraktā galā līdzīgi saskatu risinājumu lietderīgumu (izlasot pirmo teikumu - "viss balstās uz layeriem, un abstraktu entītiju, vienalga kādu"). Bet nu šo "paradigmu" var daudz kur realizēt.

 

Tavā tekstā abstraktas lietas jaucas ar detaļām. Piemēram, esmu vienkāršs Tava produkta potenciālais lietotājs. Kā lai zinu, ka tas ir kruts produkts ? Manā skatījumā, kruts = vienkārši lietojams, kas apakšā dara powerful lietas.

Link to comment
Share on other sites

Abstrakcija nav vienkāršošana, vienkāršot būs nu reducēt. Tā pati piemēram saskaldīšana, reducēt uz mazāku vienību reālās dzīves objektu! Vispār tā nav tikai tukša sviesta dzīšana par vizualizētu ERP, ar kuru pat blondīne varētu pārbīdīt objektus pa slāni - layer.

 

p.s. tikai nesāciet layer jaukt ar to html terminoloģiju. Laboju: slānis - dimensija

 

Bet nu šo "paradigmu" var daudz kur realizēt.

Nu tur jau arī slēpjas sistēmas spēks :)

Edited by vbz
Link to comment
Share on other sites

Kas tad ir abstrakcija?

Abstrakcijai nav definīcijas, es to saprotu un pieņemu kā uzrakstīt reālu objektu - veļas mašīnu. Tur būs properties, events, and procedures, method. Properties - bumba ir sarkana, event - sitiens pirms kāju pieliki pie bumbas, method - kā sper pa to bumbu - ir visādas metodes, kā iesist vārtos :)

Edited by vbz
Link to comment
Share on other sites

Do not feed the trolls.

Es nesaku, ka tā ir patiesība ... ! Vari rakstīt visu ko gribi, bet nonāksim līdz sekām!

Labi - abstrakcija ir reāla dzīves objekta vizualizēšana, db sistēmās mēs to saucam par entītiju

 

Abstrakcija, nu mākslinieks uztaisa gleznu no esoša objekta dabā, programmētājs uztaisa entītiju, kurai ir tās īpašības, pieliek notikumus, pieliek vēl klāt procedūras un metodes. Nu uztaisa vienu klasi - futbola bumba, saliek publiskas, privātas īpašības tai bumbai, apraksta notikumus, galu galā uzraksta metodes/funkcijas kā to bumbu iespert vārtos. Es jau rakstu toč priekš bērnudārza

 

publiskas vai privātas - teiksim tiesnesis var pieskarties bumbai, kad spēle ir apstādināta, notikums ir, ka iemauca pa kājām, tiesnesis rāda dzelteno karti. notikums ir, ka iemauca nepareizi, bet metode/funkcija ir, ka parādīja dzelteno karti. kas tur tik nesaprotams?

 

metode no funkcijas atšķirās ar to, ka funkcija atgriezīs reakciju - futbola fani sāks nomētāt tiesnesi ar tukšām bundžām, procedūra to neparedz, spēle turpināsies ar atgriezto vērtību - dzeltenā kartīte, nevis atgriezto piešķirto, bet to ko Tu tur uzrakstīsi

 

Es lidojumā rakstīju, drusku iebraucu auzās

Procedūra parāda notikumu - ir piešķirtā dzeltenā kartīte, funkcija atgriezīs - vai jau nav 2 dzeltenās kartītes

, vajag rakstīt a

Nu labi, metode arī paredz by value or reference, fuck uzrakstīt ar ko atšķirās metode no funkcijas, funkcionalitāte paredz to, ka izmetīs Tevi ar divām dzeltenajām kartītēm, procedura Tev tikai parādīs dzelteno kartīti, vo tā ir pareizi

 

Es pašlaik aprakstīju abstrakciju, nu drusku nepareizi no sākuma, bet es arī tikai mācos un tas bija elementārs piemērs ...

 

Te ir piemērs, lidojums visumā neder pat vienkāršai abstrakcijai - raksti uz lapas - properties, event and procedures/function. OOP klasi uzrakstīt, nu lidojumā man nesanāk, php vismaz tagad namespace piedāvā, strukturizē savu kodu, vismaz namespace definē

 

Slikti, ka nesanāk, vajag rakstīt lidojumā tādu abstrakciju, es kļūdijos, secinājumi, slikti secinājumi, labi nepārmet sev, daži korofeji lido savāgāk.

Lidojums ir cik Tu ātrā veidā vari uzrakstīt - 3h, 6h, utt. Tā jau ir naudas pelnīšana, nu mazliet kļūdījos, starp metodi un funkciju - nu atšķirība ir. Nu praksē tā nenotiek, parasti ir otra galva ... bet tas nenozīmē neko, var salikt sapulcē 8 galvas un risinājuma nav, kāpēc, citā topikā uzrakstīšu

 

Es vispār modulēju teoriju, praksē būs daudz izņēmumu, principā tas piemērs ir pareizs, nu dzīvē nepietiks, ka bumba ir tikai sarkana

Edited by vbz
Link to comment
Share on other sites

Veļasmašīnai ir tikai vizuālie layeri, nekas nesanāks.

Vispār taisnība, nevaru atrast citu dimensiju veļasmašīnai, labi, trešo nosauks par workflowy, trešā būs nosacīti darba procesi.

 

Bet to es arī rakstu - ekrāns būs 2 dimensijas, bet Tu nezini cik slāņi ir apakšā, ja Tev viņus neparādīs, slāņus maina automātā ar parastu bultiņu, kas būs augšā un kā to savienot ar citiem slāņiem, te palīdz kopu teorija, viņa ir spēcīga, katra darbība aprakstīta, interselekcija no kopām, diference no, labi piecām kopām, utt

Edited by vbz
Link to comment
Share on other sites

Tā ir netēma! Un ka tas forums ir aizgājis uz "man neiet, man vajag to, kā izdarīt to, labi jautājumi, bet ko, nonākam aizej tur, atnes to, tad raksti kaut ko, tad sāc lamāties" :) nopietni smaidu, Es varu uzvikties uz tādiem infantīliem jautājumiem un tad es simulēju variantu, ja tāds būtu reālā darbā, Jautājumi un atbildes, tiešajā uzdod jautājumu sev un dod atbildi, tā smadzenes neatpaliek, savs treniņš. Kā ta Tu raksti problēmas atrisinājumu, raksti broblēmu, pats atbildi, tad sāc līst tajā sistēmā un tad atrisini. dialogs vienmēr būs ar sevi ... nu nevienmēr ...\

 

Starp citu sanāk, ka es arī mācos, kā elementārs klients reaģē, nu tā jau psiholoģija

Edited by vbz
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...