Jump to content
php.lv forumi

Recommended Posts

Ja ir interesants uzdevums, es mierīgi varu uzrakstīt vairākus simtus līniju dienā, un notestēt arī. Es gan rakstu Allman stilā un lieku daudz tukšu līniju vizuālai sadalīšanai grupās, bet vienalga.

 

@vbz - neviens jaunu velosipēdu neizdomā, beidz murgot. MySQL vēl joprojām ir de-facto standarts web developmentā, par aizmiršanu nevar būt ne runas.

 

@daGrevis - stāsti, kur tu strādā, aiziesim visi kopā uzspēlēsim :D

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 228
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

@vbz - neviens jaunu velosipēdu neizdomā, beidz murgot. MySQL vēl joprojām ir de-facto standarts web developmentā, par aizmiršanu nevar būt ne runas.

 

vot pasaki, kas MySql ir tāds īpašs, es pateikšu vienu piemēru, kā grupēt

 

http://dev.mysql.com/doc/refman/5.0/en/group-by-extensions.html

 

tas ir izņēmums ANSI SQL to neparedz

 

ONLY_FULL_GROUP_BY

Edited by vbz
Link to comment
Share on other sites

Kāds nahuj "pamēģini kaut ko jaunu", ja es strādāju pie desmit gadus veca projekta, kuru izmanto 30+ klienti, kuri visi izmanto MySQL un uz citu DB nemaz nevar pāriet, jo visur ir hardkodēti MySQL kveriji?

Step by step nav iespējams, jo datubāzes ir ļoti lielas, un migrēt datus uz citu DBMS ir nenormālas galvassāpes.

 

Ja nākotnē sanāks strādāt pie projektiem, kuri izmanto citus DBMS - labi, bet citādi jēgas no tā nav, jo pats savus projektus pagaidām neplānoju taisīt.

Link to comment
Share on other sites

Kāds nahuj "pamēģini kaut ko jaunu", ja es strādāju pie desmit gadus veca projekta, kuru izmanto 30+ klienti, kuri visi izmanto MySQL un uz citu DB nemaz nevar pāriet, jo visur ir hardkodēti MySQL kveriji?

Step by step nav iespējams, jo datubāzes ir ļoti lielas, un migrēt datus uz citu DBMS ir nenormālas galvassāpes.

 

Ja nākotnē sanāks strādāt pie projektiem, kuri izmanto citus DBMS - labi, bet citādi jēgas no tā nav, jo pats savus projektus pagaidām neplānoju taisīt.

nevar pāriet, atkal rokas līkas, pamēģini migrāciju taisīt ar Kettle - http://community.pentaho.com/projects/data-integration/

 

Tas neko nenozīmē, ka 30+ klienti ...

Lielām sistēmām ir pie 200 klienti un vairāk

 

nu briedis raksta migrāciju ar roku, es nesaku, ka tas ir slikti, bet tas gan ir oldschool

Edited by vbz
Link to comment
Share on other sites

Es neesmu ne projekta vadītājs, nedz arī vecākais programmētājs, man nav tādas autoritātes, lai tagad pēkšņi ņemtu un sāktu taisīt migrāciju uz citu DBMS, pie tam pilnīgi bez nekādas vajadzības.

tas arī ir punkts, komunikācija vairāk nebūs produktīva

 

Jau tre;so reizi atkārtoju - prioritātes un motivācija, es gribu skatīties Islandes geizerus, bet man nauda jāpelna, naudu Tu nopelnīsi, bet nebūs laika, lai brauktu uz Madagaskaru - nu atrodi to zelta vidusceļu!

Edited by vbz
Link to comment
Share on other sites

Mainīt DBMS nav nekādas jēgas, ja ar esošo visu var izdarīt. It īpaši, ka mysql joprojām tiek attīstīts un supportēts.

Saprastu, ja izmantotu kaut kādu arhaisku dbms, kurai vairs nav supporta, tad gan jāmigrē uz kaut ko citu.

Myql paņēma orākuls, kāda jēga to attīstīt, tikai tāpēc, ka visas web app balstās vēsturiski uz viņu, maini domāšanu un tur, kur bija siena atvērsies durvis

 

Ar motivāciju viss sākas, triviāls jautājums - kāpēc Tu strādā?

Edited by vbz
Link to comment
Share on other sites

^ Tev izskatās, ka durvis vēl nav pavērušās

ver durvis ar to MySql, es nesaku, ka slikti, tikai mēs nemākam analītiski domāt, braucam - kā visi dara, kur rakstīts, ka web app ir by default tāds MySql?

 

es arī tā daru - izvērtē projekta kapacitāti, sāk ar SqLite, tad MySql, tad PostgreSql - tālāk jau ir nauda, orākuls vai Ms SQl

 

Bā, taisi Excel, ļoti advencēta programma, tikai web tas neiet, nosacīti, mēs tā pat exportus taisam csv formātā - iebrauci?

 

MS Office raksta šķību csv, lieto Libreoffice, tas uzģenerē pēc standarta csv formātu

Edited by vbz
Link to comment
Share on other sites

ka mysql joprojām tiek attīstīts un supportēts.

Nosacīti, MySql vairāk neattīsties, to sauc par svienotības supportu, tā jau ir globālā naudas lieta, kāda velna pēc Oracli ir tas MySql jāsurportē, viņiem ir sava db, tas jau ir apendiks un ar to jārēķinās

 

To jau arī to nozīmē - pārpirkt konkurentu, tālāk es nosaku noteikumus

 

Globāli supports būs, bet cik ilgi, es to nezinu, 5 gadus, nevar jau noraut, visas web sistēmas uz to balstās, nu ja es būtu , es nebūšu = uzturēšanas supports, tur nebūs attīstība. Kāda velna pēc tērēt naudu?

 

uzrakstīju wikipedia: Support can be obtained from the official manual.[59] Free support additionally is available in different IRC channels and forums. Oracle offers paid support via its MySQL Enterprise products. They differ in the scope of services and in price

 

Jautājums cik mēs tālu domājam, es arī alvas zaldātiņiem spēlējos smilšu kastē

Edited by vbz
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...