Jump to content
php.lv forumi
  • 0

Tavs Ajax ielādes ātrūms.


Wuu

Question

Cik ir minimālais ielādēs laiks ko varētu sasniegt no brīža kad tiek nosūtīts JSON caur ajax un tiek saņemta atbilde. Vai 200ms ir ok? Gribētos ātrāk. Mēru ar Firebug. Ja tā vispār ir pareizais veids mērīt. Vienkārši tiek lietota pusjēla Windows mašīna (Nav mana izvēle). Kādā ir kolēģu pieredze šajā jautājumā?  Ja 200ms ir stipri par lēnu, varētu papēti šo jautājumu.

Link to comment
Share on other sites

  • Answers 106
  • Created
  • Last Reply

Top Posters For This Question

Recommended Posts

  • 0

Quality over speed. Always. Steigties māk visi, bet uztaisīt kvalitatīvu produktu...

Nu uztaisīsi super kvalitatīvu produktu, bet izrādās, ka doma, ka kādam tas ir vajadzīgs, ir bijusi tikai tava ilūzija.

Produkts ir jāpalaiž maksimāli ātri un tad jāskatās, ko lietotāji no tā, ka jau ir uztaisīts vispār izmanto un kurā virzienā taisīt tālāk.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Es tā iedomājos, ka Jurchikam ofisā visas sienas norakstītas ar gudrām frāzēm. Ja kādā mirklī esi nonācis strupceļā atliek tikai palasīt uz sienas raksītās frāzes un risinājums rokā :)

Jurchik pieliec pie sienas šādu wisdomu "Fuck it, Ship it"

Edited by Kasspars
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Man kaut kā pašsaprotami liekas jau no paša sākuma rakstīt normāli un attiecīgajiem apstākļiem efektīvi; tā, ka pēc tam nav jāatgriežas tikai tāpēc, lai savāktu miskasti.

 

Par optimizāciju es saucu procesu, kad ir jāpārtaisa kaut kas, kas ir sācis bremzēt ( jo attiecīgie apstākļi laika gaitā ir mainījušies ), un to galīgi nevajag darīt te un tagad, pirmajā piegājienā, tikai tāpēc, lai ķertu kaut kādas milisekundes.

 

Arī ar ātru šipošanu es saprotu nevis to, ka ķep - ļep uzcērt kaut kādu sūdu un tad nu ir "ātri šipots", bugains mēsls. Arī šajā gadījumā man liekas tikai pašsaprotami jau defaultā kvalitatīvi izpildīt minimālās produkta prasības, neaizraujoties ar tajā brīdī nevajadzīgiem sīkumiem.

 

Bet es laikam vnk esmu 1337.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Man vienīgajam liekas, ka vairums šajā topikā atbildošo cilvēku programmē stilā "ka tik ir"? Ciest nevaru tādu pieeju programmēšanai, tāpēc visapkārt ir tik daudz sūdainu programmu.

 

@codez - ko tu tādu taisi, ka rezultāts nevienam nav vajadzīgs? Vajag taču veselo saprātu izmantot, pirms ķeries klāt pie projekta. Spriežot pēc taviem komentāriem, izskatās, ka tu regulāri fiksi uzbliez augšā pirmo prātā ienākušo ideju un tikai pēc tam domā, vai kāds to vispār izmantos.

 

@Kasspars - nav gudri šipot sūdīgu kodu. Tā ir tikai sevis mānīšana, jo agri vai vēlu kādam tā zupa vienalga būs jāstrebj, ja vien tu nestrādā pie tādiem pašiem projektiem-viendienīšiem kā codez.

 

@Kavacky - piekrītu visam. Vienkārši tā frāze "ātrā šipošana" liek nevajadzīgu uzsvaru uz ātrumu, bet ātrums un kvalitāte pēc būtības neiet kopā.

 

P.S. inb4 atnāk F3llony un nodirš visus no galvas līdz kājām.

Edited by jurchiks
Link to comment
Share on other sites

  • 0

> Man vienīgajam liekas, ka vairums šajā topikā atbildošo cilvēku programmē stilā "ka tik ir"?

 

Labāk ir kkas, kas dod business value, nekā nekas, jo izstrāde ir pārāk ilga, jo projekts ir over-engineered. Protams ar to “pa ātro“ nevajag ieiet galējībās, un testi, manuprāt, ir must-have, lai to izdarītu.

 

> Vajag taču veselo saprātu izmantot, pirms ķeries klāt pie projekta.

 

Iemācies kā var paredzēt, vai startaps būs veiksmīgs vai nē, un pastāsti P. Grahamam vai jebkuram citam, kas investē startapos kā to darīt. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Ar kolēģi strīdējos kas ir UUID un kas nav, un uzgāju šo te jautājumu.

 

Labs piemērs, kas ir optimizēts un slikti lasāms, un neoptimizēts, bet labi lasāms, manuprāt. :)

 

http://stackoverflow.com/a/2117523/458610

http://stackoverflow.com/a/105074/458610

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Jurčikam ir kaut kāda taisnā redze. Vai nu tikai balts vai tikai melns. Juri, ir arī pelēks!

 

Ātri programmēt nenozīmē tjap ļap!

Ātri programmēt nozīmē uztaisīt rinājumu bez gumijas vilkšanas, bez filozofēšanas. Ātri dabūt uz papīra uzrakstīto ideju darbojošā kodā, lai varētu sākt spaidīt un saprast vai uz papīra uzliktā ideja darbojas arī uz ekrāna. Un pēc tam atpakaļ pie klaviatūras novērst/pārtaisīt nepilnības

Jo vairāk iterāciju, jo labāks rezultāts

Link to comment
Share on other sites

  • 0

>izstrāde ir pārāk ilga, jo projekts ir over-engineered

>ar to “pa ātro“ nevajag ieiet galējībās

Galējībās nevajag ieiet jebkurā gadījumā, bet pirmajā gadījumā tu noteikti iegāji galējībā. Kvalitāte != galējība/over-engineering.

 

Un testus vispār te nevajag pīt iekšā.

 

Par tiem GUID - pirmais piemērs ir galējība.

 

@Kasspars - priekš tam ir mockupi.

Edited by jurchiks
Link to comment
Share on other sites

  • 0

> Un testus vispār te nevajag pīt iekšā.

 

Ja tu neraksti testus, nav brīnums, ka savādāk kā perfect-with-first-time nevar, jo pēc tam mainīt būs pārāk sarežģīti.

 

Vai tu raksti testus? Jo ja nē, tad nav jēgas nemaz skaidrot...

Edited by daGrevis
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Piemēram, tu taisi kaut kādu sistēmu, kur lietotāji var ierakstīt kaut kādu tekstu, lai tie būtu komentāri vai atsauksmes kaut kam.

Tu esi izplānojis, ka lietotāji varēs rakstīt wysiwyg tekstu, pievienot bildes, dažādi formatēt tekstu, utt. Bet tas nozīmē pamatīgs client side darbs un pamatiga backend validācija.

Ātri nozīmē, ka tu pirmajā relīzē ieliec vienkārši textarea-u un output-u vienkārši eskeipo pret xss.

 

Cits piemērs, tev ir kaut kāds entitijs, kuram var pievienot tagus.

Tu gribi, lai tagiem pēc popularitātes ir autocomplete, lai tagi smuki atdalās pēc space nospiešanas, lai ir krustiņs tagu aizvērt, utt.

Ātrais variants ir vienkāršs input-s, kur lietotāji ar pieliek tagus, atdalot ar komatu vai atstarpi.

 

Utt.

Vienkāršie varianti bieži var šķist nekvalitatīvi, bet toties tu savu ideju jau palaid pēc 30 dienām, nevis 1 gada.

 

Un varu tev pateikt, ka tieši vienkāršās lietas man ienesušas vairāk labuma, kā ilgi sarežģīti produkti ar kārtīgu plānošanu, detalizētu izstrādi, utml.

Man personīgajā pieredzē ir bijis produkts, kur no idejas līdz palaišanai bija 2 dienas un kur vēl pēc 3 dienām produkts sasniedza 20'000 apmeklētāju, kas attiecīgi tika monitizēts un tas notika bez ārēja mārketinga.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Answer this question...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...