Jump to content
php.lv forumi

Kur wanaby, visu zinoši programmētāji rodas. :)


foxsk8

Recommended Posts

Tā kā esmu dažās domubiedru grupās un dažreiz mēdzu iesaistīties diskusijās, tad reāli varam apskatīt tipisku programmētāja tipu: Saukšu to kā Wanaby. 

 

Sākās viss ar to, ka cilvēciņš aktīvi sāka bārstīt savas teorijas par responsive dizainu, skatamies šeit:

 

http://www.draugiem.lv/group/16000301/web_dizaineru_tuss/?f_tid=5309301

 

Tā kā foruma biedri daudzi mani zin, vārds kuru pārstāvu nav jāsauc.

 

Pa vidam bija diskusija pēc palīdzības, jeb kā ko izdarīt, kas ir pretstatā pēc pirmās tēmas, diskusijām, ka "cilvēciņs" ir ļoti gudrs un ka visi pārējie ir idioti. 

 

Tad seko šī diskusija, kur "cilvēciņam" nepatik kritikas. 

 

http://www.draugiem.lv/group/16003610/programmesana/forum/?f_tid=5330189

 

No kā es secināju un uzrakstīju 20 punktus, bet laikam arī daugiem.lv programmētāji slinko, un ir ierobežots skaits uz komentāru.

 

 

Speciālists studijā:smile.gif

 
Laikam jau es un vēl citi no iepriekšējām diskusijām tev uzkāpu uz nervu. Sākšu ar to, ka:
 
1. Ne, es, ne tu, neesam programmētāja dievi, visuzinoši UI, UX eksperti, vai kā savādāk. 
2. Ir labāki, sliktāki programmētāji par mums. Ik katrs no programmētājiem zin, pazīst vismaz vienu, divus nozares brāļus, kuri viņam ieliek kloķi.
3. Tev ir jāsaprot viena lieta, bez kritikas pasaule negriežās, diskusijas raisina domāšanu, pat ja tev tā neliekās, bet tā notiek.
4. Jo vairāk tev kāds kāps uz auguma, radīs ar pirkstu, bakstīs tevi, teiks ka viss ir slikti, jo spēcīgāks tu kļūsi, un būs vēl lielāks, vairāks gribasspēks, lai pierādītu pretējo. 
5. Ja kāds no ciltsbrāļiem, programmētājiem tev norāda uz lietām kuras tu nesaproti, vai dari nepareizi, pasaki paldies, nevis veido topiku pēc topika katrā no iespējamajām grupām.
6. Tev ir jāmāk strādāt no visām frontēm, gan komandā, gan vienam pašam. Tas nozīmē, ka tev daudz kas var nepatikt, patikt, bet taisnība būs kādam citam, un tikai tad, kad tu to spēsi pieņemt, spēsi strādāt ar jebko, frameworks, gatavs kods, špikotas idejas, dizains, whatever.
7. Nerej uz cilvēkiem, kas tev sniedz padomu, varbūt šis punkts atkārtojās.
8. Dari to kas tev patīk, interesē un nekad nepārstāj mācīties jaunas lietas, lai nesanāk kā pats minēji, darba intervijā tev jautā elementāras nozares lietas, uz kurām tev nav atbildes. Vilcienā tu vari ielēkt, bet dažreiz vagoni mēdz noskriet no sliedēm. Respektīvi, visu laiku ir jābūt šajā sfērā, ja tu gribi šo darbu darīt. 
9. UI, UX veido dizaineri, un reāli īstenībā programmētājam tas būtu vienalga, ko liek, to kodē, bet ja strādā pēc šādas shēmas, tad jau sanāk, programmēt, programmēšanas pēc. Ir jāmāk ieteikt, pamatot, virzīt savu ideju, jāmak ar visiem sastrādāties. 
10. Programmētājam ir jābūt arī labam psihologam, izprast, analizēt, un to visu izmantot gan sevis labā, gan pasūtītāju, klientu labā.
11. Atceries, ka programmēšanas tehnikas, valodas ir daudz, līdz ar to, soft programmētājs nekad nekodēs kaut kādu Wordpress, un atkal otrādi. Tev nav jālien tajā lauciņā kur tev nav vispār viedokļa, palasi, pajautā, bet ne nosodi.
12. Ja arī ir slikts garstāvoklis, paņem kādu alu, iedzer tēju, izej laukā, padari ko citu, jo programmētāja amats ir ļoti stresains un paņem ļoti daudz nervus, garas darba stundas un ar laiku iedzīvosies dažādās fizioloģiskās problēmās.
13. Nekad nesūksties citiem, ka kāds par tevi ir labāks. Centies būt labāks par viņu. 
14. 100 viedokļi = 1 viens viedoklis

Esmu strādājis vairākās top web aģentūrās un es tev cenšos ieteikt to labāko, nevis nosodīt. Arī reiz es biju jauns, stulbs un neaptēsts, tāpēc ieteikumus ņem par labu. Žel, ka visi 20 punkti neiepostojās. 
 
Sen te nekas slulīgs nav bijis, tāpēc mēs varam padiskutēt par šo. Protams, ja ir vēlēšanās. 
 
Jaunībā arī biju stulbs un neaptēsts, un neesmu nekur pieminējis, ka es esmu visu php.lv dievs :D 

 

Link to comment
Share on other sites

Гатис Каулынш ir gejs, bet pāris lietas:

Ik katrs no programmētājiem zin, pazīst vismaz vienu, divus nozares brāļus, kuri viņam ieliek kloķi.

Ja šāds apgalvojums būtu patiess, tad uz pasaules būtu bezgalīgi daudz programmētāju.

UI, UX veido dizaineri

Dizaineri veido dizainu un grafikas elementus.

UI/UX ir pilnīgi atsevišķa nozare, kurā ir daudz zināšanu par to, kā kas jau strādā, par to, pie kā lietotāji pieraduši, daudz A/B un heatmap-u testēšanas, utml. Tāpat labs UI/UX speciālists praktiski nevar būt bez frontend programmēšanas pieredzes un zināšanām jaunāko frontend tehnoloģiju un paternu tendencēs. Un mazās komandās frontend un UI/UX ir viens cilvēks.

Link to comment
Share on other sites

Гатис Каулынш ir gejs, bet pāris lietas:

Ik katrs no programmētājiem zin, pazīst vismaz vienu, divus nozares brāļus, kuri viņam ieliek kloķi.

Ja šāds apgalvojums būtu patiess, tad uz pasaules būtu bezgalīgi daudz programmētāju.

UI, UX veido dizaineri

Dizaineri veido dizainu un grafikas elementus.

UI/UX ir pilnīgi atsevišķa nozare, kurā ir daudz zināšanu par to, kā kas jau strādā, par to, pie kā lietotāji pieraduši, daudz A/B un heatmap-u testēšanas, utml. Tāpat labs UI/UX speciālists praktiski nevar būt bez frontend programmēšanas pieredzes un zināšanām jaunāko frontend tehnoloģiju un paternu tendencēs. Un mazās komandās frontend un UI/UX ir viens cilvēks.

Es Codez piekrītu reti. Bet šoreiz, varu parakstīties zem katra vārda.

 

Bet ko viens adekvāts cilvēks var meklēt Draugiem programmētāju (wat???) grupu diskusijās, es toč nesaprotu. Es vienā pieteicos, un nezinu, vai vispār gribu to lasīt vairs. 

Link to comment
Share on other sites

Katrs veidoklis ir viedoklis, manuprāt, pasaule būtu labāka, ja cilvēki saprastu, ka nav viens objektīvais viedoklis, patiesība.

 

P.S. Ja jau aizgāja par gejiem, tad kāds ir viedoklis par bērnu adoptāciju  šajā sakarā? :)

Link to comment
Share on other sites

Patiesība ir viena, bet katra viedoklis un vēl vairāk visdažādākie tā interpretācijas veidi ir tikai precīzāks vai neprecīzāks tuvinājums patiesībai.

 

Par adoptējamajiem bērniem - vajadzētu speciālus bērnu namus, kur visiem māca Scalu un dzīvodami funkcionālās programmēšanas un oop paradigmas ietekmē, izaugtu par kārtīgiem un krietniem cilvēkiem.

Link to comment
Share on other sites

Daudzi programmētāji ir pārāk kategoriski. Ieņem vienu pozīciju un neatkāpjas no tās ne par milimetru. Pat, tad kad jau pats saprot, ka kļūdījās turpina aizstāvēt savu pozīciju ar pilnībā sagrozītiem un no pirksta izzīstiem faktiem. Kā rezultātā diskusija ātri pārvēršas par sūdu

 

Vēl viena problēma ir pārāk daudz pieejami gatavie risinājumi. Skriptkidijs paņem gatavu WP, paņem gatavus plaginus, nedaudz saļepī HTML un CSS un ja vēl viņam izdodas veiksmīgi saļepīt kaut ko no PHP vai JavaScript, tad viņš kļūst ļoti drosmīgs un uzskata sevi par gudru programmētāju un sāk forumos bārstīties ar gudrībām. Un, protams, aizstāv savu pozīciju līdz pēdējam, jo nevar tak palikt muļķos

 

Lielākā daļa inet diskusiju ir piedzērušos bomžu cīņas. Tu tak nekad dzīvē neietu pie bomžiem un nesāktu sparīgu diskusiju, vai ne? Tad kāpēc to darīt internetā

Link to comment
Share on other sites

 

 

Pat, tad kad jau pats saprot, ka kļūdījās turpina aizstāvēt savu pozīciju ar pilnībā sagrozītiem un no pirksta izzīstiem faktiem

- nu tas jau atkarīgs no personības, jebkurā jomā tādi neattistīti kadri var būt. 

Dators vēl nav visa dzīve, programmētājam ir jādomā, kā sevi attīstīt ne tikai kā profesionāli, bet arī kā cilvēku. Agrā jaunībā, es tam neredzēju sakaru, bet tur ir ļoti spēcīgs sakars. Kad Tu risini sarežģītas problēmas, ir atkarīgs, kāda ir Tava attieksme pret to... iedomīgi pašaizsardzīgi egoisti ("pat ja kļūdijās turpina palikt pie sava") - tas man konkrēti atgādina bērnu / pusaudžu līmeni. Normāli pieauguši cilvēki tā nerīkojas. Ja rīkojas, tas nozīmē, ka viņi ir iestrēguši noteiktā punktā uz savas personības izaugsmes skalas.

Edited by gurkjis
Link to comment
Share on other sites

Jūs abi galīgi jauni nūbi vēl esat. Reāli dators ir visa dzīve, jo drīz būs tehnoloģiskā singularitāte un tie, kuri būs visdziļāk saistīti ar datoriem, tie izdzīvos, pārējo ķermeņus izmantos skaitļošanas jaudas palielināšanai. Aizmirstat par sevis kā cilvēka attīstīšanu, tas derēja akmens laikmetā, vēl viduslaikos, bet mūsdienās der tikai sevis kā datora attīstīšana. Pieslēdziet sev SAN un pieslēdziet skaitļošanas klasterus, jo tā ir jūsu vienīgā iespēja izdzīvot tehnoloģiskās singularitātes laikmetā.

To es jum saku kā pus cilvēks pus dators, kuram vienmēr ir taisnība.

Link to comment
Share on other sites

..... tas man konkrēti atgādina bērnu / pusaudžu līmeni. Normāli pieauguši cilvēki tā nerīkojas .....

 

Vecums un prāta spējas savā starpā vispār nekādi nekorelējas. Ja biji cirvis skolas laikā, tad arī pēc 25  nekas nemainīsies, arī pēc 30 nekas nemainīsies.

Mainīties var tikai tas cilvēks, kurš spēj analizēt savu darbību sekas un izprast kāpēc sanāca tā kā sanāca. 

 

Priecīgas Lieldienas, sargiet olas :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...