Jump to content
php.lv forumi

Redze


hjkl

Recommended Posts

Šobrīd esmu tādās kā krustcelēs kur izvēlēties nākotnes karjeru, sīkāk variantos neiedziļinoties galvenā atšķirība ir 6h dienā pie datora vai tomēr nē. 

 

Krietni vairāk interesē datori, bet tomēr arī mazliet atbaida dēļ redzes problēmām, tādēļ vai no pieredzes varat pateikt, kas pēc šādas ikdienas notiek pēc 20, 30, 40 gadiem?

 

Nekādu redzes slimību man nav bijis. Pie datora tiku laikam 8 gadu vecumā, līdz tam bija ideāla redze. Pēc tam KRIETNS daudzums datorspēļu, programmēšanas, lasīšanas un mācīšanās 12 gadu laikā līdz tagadējam 20 gadu vecumam pakāpeniski aizveda līdz -1 dioptrijai.

Link to comment
Share on other sites

Es teiktu, ka redze ir tīri atkarīga no iedzimtības, haļavas. Es sēžu vairāk ka 8h pie datora stabili, pirms 7 gadiem liekot tiesības man bija -0.5, tagad man ir -0.75, lai gan brilles sēžot pie datora nevalkāju, tik cik pie stūres vai pārvietojoties. Tai pat laikā, māsai, kas sēž stipri mazāk pie kompja ir -3, laikam. Pēdējos gados arī nejūtu, ka notiktu kaut kāda turpmāka redzes degradācija.

 

Pagaidām, es neredzu nekādu sakarību starp to cik sēdi pie kompja, un cik sūdīga tev redze paliek. Galvenais, vismaz 1x 2h laikā atpūtināt acis.

Link to comment
Share on other sites

Mellenes ir mīts. Vari visu dienu ēst mellenes, bet redze diez vai uzlabosies.

Ķermenis ir gudrs, tas pielāgojas. Ja visu dienu jāsēž pie ekrana, tad acu muskuļi, kas atbild par to, lai lēca tiktu izliekta tā, lai redzētu tālumā, attrofējas. Līdzīgi ir arī ar t\alrbaucējiem, ja viņiem visu laiku jāskatās tālumā, tad acs pierod skatīties tālumā, bet lasīt jau vajadzēs ar brilli.

 

Attiecīgi vajag sameklēt kādu hobiju, kas būs pretējs ikdienai. Golfs, futbols etc.

Link to comment
Share on other sites

Mellenes ir mīts. Vari visu dienu ēst mellenes, bet redze diez vai uzlabosies.

No personīgās pieredzes varu teikt, ka redze uzlabojās aptuveni par 1/2 dioptriju mēnesi ēdot mellenes (0,5kg dienā, svaigas).

Gan beidzot ēst pāris mēnešu laikā atgriezās atpakaļ.

 

Ķermenis ir gudrs, tas pielāgojas. Ja visu dienu jāsēž pie ekrana, tad acu muskuļi, kas atbild par to, lai lēca tiktu izliekta tā, lai redzētu tālumā, attrofējas. Līdzīgi ir arī ar t\alrbaucējiem, ja viņiem visu laiku jāskatās tālumā, tad acs pierod skatīties tālumā, bet lasīt jau vajadzēs ar brilli.

Par pielāgošanos, tas ir fakts. Dēļ tās pielāgošanās arī pie datora sēdētāji var nosēdēt 12+ stundas, kamēr citiem jau pēc 2-3 stundām galva sāk griezties.
Link to comment
Share on other sites

No personīgās pieredzes varu teikt, ka redze uzlabojās aptuveni par 1/2 dioptriju mēnesi ēdot mellenes (0,5kg dienā, svaigas).

Gan beidzot ēst pāris mēnešu laikā atgriezās atpakaļ.

 

Par pielāgošanos, tas ir fakts. Dēļ tās pielāgošanās arī pie datora sēdētāji var nosēdēt 12+ stundas, kamēr citiem jau pēc 2-3 stundām galva sāk griezties.

 

no savas pieredzes es tik daudz mellenes nekad mūžā neesmu apēdis. un arī kaut kādā discovery vai kaut kur esmu dzirdējis, ka ww2 lidotāju barošana ar mellenēm ir bijusi diezgan bezjēdzīga. bet ir jau vēl tāda lieta kā placebo un tā efekts :)

Link to comment
Share on other sites

Var jau būt arī subjektīvas sajūtas, piemēram, mellenēm par galveno plusu uzskata fotoreceptoru skaita palielināšanos un spēju labāk redzēt pie mazāka apgaismojuma, bet tas ir ļoti subjektīvs rādītājs. Taču dioptriju var noteikt praktiski 10-20 sekundēs ar diezgan lielu precizitāti. Attālini galvu no monitora, tikko burts sāk migloties, izmēri attālumu līdz monitoram. Dioptrijas ir apgriezti proporcionālais lielums. Teiksim, ja sāk migloties pie 0,68m, tad D= -1/0,68 = -1,47. Dioptrijas reāli atšķiras pat no rīta, pa dienu un vakarā.

Link to comment
Share on other sites

Fonts vienalga kāds, svarīgi ir, kad sāk migloties. Patiesība tas var būt jebkāds attēls ar asu kontūras pāreju, kuru tu vari saskatīt pie nomērāmā attāluma. Teiksim, ja tev ir -0,3 dioptrijas, tad migloties sāks pie 3,3 metri, tad loģiski būtu izmantot kādu 200px fontu.

 

P.S. Der arī mans foruma avatars.

Edited by codez
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...