Jump to content
php.lv forumi

eksports uz excel formātu


Grey_Wolf

Recommended Posts

Iesaku izmantot PHPExcel bibliotēku ( http://phpexcel.codeplex.com/ ), kas tieši ir paredzēta šādiem nolūkiem. Ar prastu HTML lapas pārveidošanu par Excel failu ātri vien atdursies pret datu formatēšanas, bilžu pievienošanas un excel vizuālā attēlojuma problēmām . Pats šo bibliotēku izmantoju un esmu diezgan apmierināts.

Link to comment
Share on other sites

Iesaku izmantot PHPExcel bibliotēku ( http://phpexcel.codeplex.com/ ), kas tieši ir paredzēta šādiem nolūkiem. Ar prastu HTML lapas pārveidošanu par Excel failu ātri vien atdursies pret datu formatēšanas, bilžu pievienošanas un excel vizuālā attēlojuma problēmām . Pats šo bibliotēku izmantoju un esmu diezgan apmierināts.

Iesaki kaut kur citur. PHPexcel var lietot, kad ekseļi jālasa. Un arī tad, ja RAM nav kur likt...

Link to comment
Share on other sites

U

 

Iesaki kaut kur citur. PHPexcel var lietot, kad ekseļi jālasa. Un arī tad, ja RAM nav kur likt...

Un kāds tad būtu risinājums, ja būtu nepieciešams izveidot Excel failu, kurš būtu noformatēts un vizuāli noformēts pēc vajadzības? Cik atminos, nesen ar prastu html lapu atdūros tieši uz šīm lietām, ka Excel fails neatbalstīja dažādus css stilus.

Link to comment
Share on other sites

Iesaki kaut kur citur. PHPexcel var lietot, kad ekseļi jālasa. Un arī tad, ja RAM nav kur likt...

 

Varbūt vari ieteikt kādu alternatīvu, kas prot strādāt ar vairākiem worksheets un nav tik lēna kā PHPExcel? Dotajā momentā 1 worksheet failiem tiek izmantotas šādas funkcijas un ir mežonīgs performance ieguvums pie aptuveni 20k rows salīdzinot ar PHPExcel, taču nav vairāku worksheet atbalsts kas ļautu pilnībā nomigrēt prom no PHPExcel.

Link to comment
Share on other sites

bez iedziļināšanās opendocument specifikācijā- 

- uztaisi excelī/libre/open offisā tādu dokumentu kādu gribi - ar sheetiem, formulām, formatējumiem utt,

- saglabā kā open dokumentu,

- atzipo, skaties kas iekšā, it sevišķi kas tajā xml, kur dati glabājas

- tālāk ar php uzģenerē xml bet ar vajadzīgajiem datiem un sazipo to visu atpakaļ.

hackīgi pēc velna, bet rezultāts darbosies daudz ātrāk par PHPExcel

Link to comment
Share on other sites

Es kā alternatīvu ieteiktu ekseļistus sist ar mietu un nule kā vajadzētu abandonēt to mikromīkstā izdzimumu par labu opendocument.

 

Bet ja jokus pie malas, tad nav alternatīvu, vismaz es vēl neesmu sastapis - kāds varētu dalīties, ja atrod. Es gan pamanos no XLS un PHP lietošanas vienā teikumā izbēgt cik vien iespējams. Kad vajag, iztiek ar to pašu phpexcel gan lasīšanai, gan rakstīšanai. Un RAM tā pavairāk, gigas 30, lai ir ar rezervīti... :)

Link to comment
Share on other sites

šādā gadījumā tad kāpēc ne OpenDocument formātu, bet atbalstīt m$ un izmantot viņu speciāli samainītu standartu jau esošam standartam?

it sevišķi, ja no formatējuma viss ko vajag ir bold.

1. tāpēc ka tiek izmantots $m excelis 

2. tāpēc ka viņu formāts sanāk drūmi smags - jāvelk līdzi kaudze ar bibliotēkām 

3. tāpēc ka doto ekportu izmantos labi ja 5 cilvēki, teiksim reizi mēnesī ( pat ja tik daudz ) , tik cik vien uztaisīt kvartāla/gada atskaiti 

4. izmantoju XML  jo diezgan forši ļauj formatēt datus - skat linku  postā #10 , piedevām Open Ofice arī šo labprāt gremo ..attiecīgi nav problēmu ar versiju saderību ..

5. paplašinājums ir atstāts eksceļa dzimtais, jo X viņu zin, kā būs nokonfigurēts kompis tiem kas skatīsies , un kāda būs exceļa versija 

6. šis bija  RAM vis mazāk rijošais risinājums - piedevām stipri vien vienkāršs 

P.S. Ja vel izdotos normāli galveni nokonfigurēt  ( bet nu tas nav aktuāli )

Edited by Grey_Wolf
Link to comment
Share on other sites

PHPExcel galīgi nav ne vainas ja vajag smuki noformatētu exceli ar easy konfigurāciju. Vienīgi pašam interesē jautājums-ko jūs tajos datos tādu ģenerējat ka vajag entos gigabaitus rama? Man 50 000 rindas no padsmit TEXT kolonnām ar visu lasīšanu un pēcapstrādi no datubāzes zem 2 gigabaitiem iekļāvās.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...