Jump to content
php.lv forumi

Freelanceru monitorings


Recommended Posts

  • Replies 36
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Mazliet pieklibo virsraksts man, tādēļ noteikti pārprati. Darbinieks, kurš saņem $/h vēlas strādāt brīvaja laikā arī mājās. Nepieciešama laika/darbu uzskaite + pierādījumi par reāla darba darīšanu. Šādus rīkus izmanto freelanceru monitoringam, tādēļ arī tāds title.

Link to comment
Share on other sites

Mazliet pieklibo virsraksts man, tādēļ noteikti pārprati. Darbinieks, kurš saņem $/h vēlas strādāt brīvaja laikā arī mājās. Nepieciešama laika/darbu uzskaite + pierādījumi par reāla darba darīšanu. Šādus rīkus izmanto freelanceru monitoringam, tādēļ arī tāds title.

Nē, šādus rīkus izmanto kontroles frīki un es neko nepārpratu. Padarītais darbs ir vienīgā mērvienība un pierādījums, pēc kuras mērīt. Ja darbinieks ir izdarījis X, par X viņš arī ir nopelnījis.

 

Papildus, šāds instrumenta, kas uzņēm skrīnšotus un kaut ko logo uz darbinieka darba, un kur nu vēl privātā datora ir pretlikumīga (Latvijā - 100%, EU - ja pareizi atceros, arī. Edit: 95/46/EC to aizliedz EU), un sods par to Latvijā juridiskām personām ir no 1000-8000 latiem (Sorainen, DVI viedoklis), implying, ka pilsonis tevi vēl neiesūdz ECT. Lai būtu galīgi skaidrs - Tev nav tiesību kaut ko tādu kādam instalēt vispār prasīt - piemēram, tāds nejauks pilsonis kā es Tevi tagad mierīgi varu atdot DVI izķidāšanai pa vīlēm. 

Edited by F3llony
Link to comment
Share on other sites

Tātad arī šis - http://desktime.com/ ir nelikumīgi, jeb arī darba vietā tas ir atļauts un freelance gadījumā nebūtu?

Desktime ir puslegāls - kamēr tas netaisa skrīnšotus un neieraksta taustiņus, tikmēr var lietot savā birojā uz savas aparatūras. Freelance gadījumā arī nedrīkst pieprasīt kaut ko, ja vien tu frīlancerim nedod savu aparatūru, un pat tad arī ne visu var atļauties. Ja frīlanceris papildus ir juridiska persona, kā tas bieži vien ir, tad viņam ir visas tiesības tevi pasūtīt. 

 

Nevar tā skraidīt apkārt un prasīt pilsoņiem lietot kaut ko, kas nav nepieciešams tiešā darba uzdevuma pildīšanai. Tas, kā tu kontrolē darba izpildi un veic laika uzskaiti ir tava, ne darbinieka problēma. Normāla gadījumā darbinieks vai darba devējs par darbinieku, ja tas iespējams, aizpilda darba laika uzskaites tabulas vai to dara uzdevumu pārvaldes sistēmā - bugtrackerī, uz papīra, whatever.

 

Tāpat, firmām nav atļauts bez pamata logot darbinieku tīkla trafiku, ja nav runa par valsts noslēpumu un tā vienkārši piemēram lasīt darbinieku epastus, lai arī darba.

 

Šitās intruzīvās programmeles ir kārtējais amerikāņu izgudrojums, jo tur vienkārši nekas neregulē vai tu drīksti to darīt vai nē. Latvijā un ES tam ir attiecīgi likumi un regulas.

Edited by F3llony
Link to comment
Share on other sites

Cilvēki, pārlasiet manus pievienotos postus ? Es taču teicu, paši darbinieki vēlas! Papildus atruna līgumā par darba virstundām x$/h un darbu logošanu, nekas netiek pārkāpts šeit! Interese nāk no pašu darbinieku puses, nevis uzņēmuma. 
 

F3llony kā parasti neiedziļinoties sāk bērt savu domu, pārējie nelasot autora tekstu sāk skriet līdzi.  

Link to comment
Share on other sites

Zefīr, mīļo cilvēk, kas neiedziļinās manis teiktajā un vēl pamanās man uzbraukt pilnīgi ne pa tēmu - tu to savu līgumu vari pakarināt uz nagliņas vietā, kur pat karalis dodas ar kājām - ar vai bez darbinieka piekrišanas, tu nedrīksti neko tādu darīt, jo darbinieks nekam tādam vispār nevar ne piekrist ne arī vēlēties.

 

Tiesības uz privātumu ir neatņemamas cilvēka pamattiesības kurām ir lielāks tiesisks un juridisks spēks pār jebkuru tavu līgumu un jebkurā līgumā ar fizisku personu ir aizliegts iekļaut punktus, kas šādas pamattiesības atceļ vai samazina - tāds līgums arī ir pretlikumīgs un attiecīgi sodāms. Tu nedrīksti šadu līgumu prasīt parakstīt un darbinieks nedrīkst tādu parakstīt. Ja tas tomēr ir noticis, tīri juridiski tu esi pretlikumīgi liedzis darbiniekam viņa pamattiesības. Ja tas ir uzņēmuma līgums, ir pat vēl sliktāk - tu kā juridiska persona prasi citai juridiskai personai monitorēt viņa darbiniekus - fiziskas personas.

Edited by F3llony
Link to comment
Share on other sites

pat ja samonitorēs ar visiem screenshotiem un stuff, tad beigās kādam vēl būs jātērē laiks un jāskatās tas viss samonitorētais, labāk būtu strādājuši pie kā lietderīga.

Aizdomu pamatā par nepamatotu/maldīgu laika uzskaiti, būs iespēja pārbaudīt konkurētā laika periodā darbinieka veiktos darbus/nedarbus.

Link to comment
Share on other sites

Bet tas raksts taču nav pretrunā ne ar ko, ko es teicu - tas nav aizliegts visos gadījumos (piemēram, telefonsarunu ieraksti bankas konsultāciju tālrunī utml. gadījumi, bet arī ne visi), bet kā jau teicu, tam ir jābūt nopietni pamatotam un to nedrīkst darīt sistemātiski.

 

Darba devējam arī jāievēro, ka šādu informāciju drīkst apkopot un apstrādāt tikai saskaņā ar norādīto mērķi un tam nepieciešamajā apjomā 

 

Papildus tam konkrētajā gadījumā rakstā ir runa par darba devēju un darbinieku, kas strādā uz vietas uz darba līguma pamata izmantojot darba devēja aparatūru. Tu gribi man tagad pateikt, ka tu esi sapircis visiem saviem frīlanceriem datorus? Varbūt tev ir nomas līgums par šo darba līdzekļu izmantošanu? 

 

Loģiski, ka darba devējam ir tiesības kontrolēt darbinieku, taču ne jau tādā veidā, kā tu to esi iedomājies. Ja tas tavs softs pēkšņi ierakstīs, kā es esmu uz sava datora blakus tabā atvēris p0rn, tas būs manu tiesību uz privātumu pārkāpums.

 

Un par to, ka tu esi iedomājies, ka frīlanceriem jākontrolē izpildes laiks ne izdarītais darba rezultāts vispār ir kaut kādas muļķības. Es nezinu, kas tas par ģēniju kantori, kas maksā frīlanceriem laika algu, ne par padarīto darbu. Tas gan mans personiskais viedoklis.

Edited by F3llony
Link to comment
Share on other sites

 

 

Zefīr, mīļo cilvēk, kas neiedziļinās manis teiktajā un vēl pamanās man uzbraukt pilnīgi ne pa tēmu - tu to savu līgumu vari pakarināt uz nagliņas vietā, kur pat karalis dodas ar kājām - ar vai bez darbinieka piekrišanas, tu nedrīksti neko tādu darīt, jo darbinieks nekam tādam vispār nevar ne piekrist ne arī vēlēties.

 

Šeit ir pretruna ar tevis teikto un rakstu kuru ievietoju. Pārējais ir tevis sadzejots teksts, kuram nav juridiska pamata, bet iekšējo emociju izvirdums, kurā pretrunas varam turpināt skaitīt.

 

Arī garām tiek palaists fakts, ka runāju nevis par freelanceriem, bet darbinieku vēlmi strādāt arī brīvajā laikā. 

Rakstā ir minēts : "Darba devējam arī jāievēro, ka šādu informāciju drīkst apkopot un apstrādāt tikai saskaņā ar norādīto mērķi un tam nepieciešamajā apjomā " 

Tātad datus var apkopot tādā apjomā, kāds ir nepieciešams, lai pārbaudītu darba izpildi konkurētajā laika posmā strādājot pie pc, mērķis tam ir minēts jau iepriekšējos postos.

 

Kas liedz monitoringu izmantot uz privātā datora, ja ir atruna tāda papildus līgumā? Darbinieks pats ieslēdz/izslēdz laiku, kad viņš strādā/monitorē. Tātad kontrole ir arī viņa rokās. 

 

Te jau aiziet offtopiks.

Edited by Zefirs
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...