Jump to content
php.lv forumi

Nepieciešams PHP programmētājs gabaldarbam


peehaa

Recommended Posts

Komerciāli nepamatota ir individuālu risinājumu izstrāde klientiem, kuri nespēj samaksāt vairāk kā 50k ls.

Tik daudz muļķību viena teikuma ietvaros es no tevis nebiju redzējis jau kādu laiku. Individuāli risinājumi katram klientam ir ne tikai komerciāli pamatoti, bet savādāk nemaz nevar. Jebkurš risinājums ir individuāls. Mēs šeit runājam par platformu, kas padara individuāli risinājumu izstrādi maksimāli efektīvu un gan programmētājam, gan lietotājam nesāpīgu neizdarot pieņēmumus par to, kas lietotājam ir nepieciešams bet piedāvājot labu pamata funkcionalitāti kas nepieciešama standartā un vienkāršu veidu, kā šo funkcionalitāti mainīt un paplašināt. WP nepiemīt neviena no šīm īpašībām, tas ir bloga dzinis, kas apaudzēts ar figņu uz arhitektūras, kas nekam tādam vispār nebija paredzēta. 

 

Koda kvalitātei ir nozīme tikai tad, kad projektam ir paredzama aktīva uzturēšana un regulāri papildinājumi. Vai zini kādu informatīvu lapeli vai blogu, kam tas viss ir vajadzīgs? Bāzšanās ar freimworkiem un labo kodēšanas praksi šādos projektos, tā vietā, lai paņemtu un uzinstalētu Wordpress, ir zemē nomests laiks.

Es tagad iztēlojos, kā visi defeisoto un lagojošo wordpresu īpašnieki, tavi klienti, kuriem tādi meistari, kā tu piegāda kodu, piekrītoši māj ar galvu. Mhm, mhm. 1. Lapām, kas netiks aktīvi uzturētas vispār nav vajadzīgs CMS. Priekš kam? Nomainīt kontakformā telefona numuru? 2. Tu taču esi godīgs pret saviem klientiem, laicīgi updeito pluginus un pašu WP, vai ne? VAI NE?

 

Mazā Indija, jidritvai...

Link to comment
Share on other sites

Un kā ar koda struktūru / arhitektūras skaistumu ? hi, hi.. :)

Jā, tas nav svarīgi, it īpaši no biznesa viedokļa.

Aha :D

Par piemēru paņemam Joomlu - apakšā ir MVC (tagad visi koda pūristi uztaisa Not bad seju)

Pamēģinam pievienot bildi, nu tāda elementāra darbība. Atduramies pret formu, kas izskatās kā 90. gados taisīta. Tas nekas, ka visu browserzi jau atbalsta drag&drop un HTML5 upload. Joomlā pretī stāv pretīgs File input lauks. Bet toties MVC!!!

 

Normāli strādājot WP cori nevajag aiztikt, izmantot tos simtus hooku kas tur ir pieejami un pēc vajadzīgas overraidojam defaulto uzvedību.

 

Parādiet man to WP cores koda gabalu, kas izskatās pēc sūda? Nekad nav bijušas problēmas WP corē atrast man interesējošo funkcionalitāti un izpētīt kodu. Toties ir bijusi saskarsme ar vietējo programmētāju "brīnumbērnu" taisītajiem CMSie, kur mati sirmi paliek kamēr saproti kā tur darboja tā vai cita funkcionalitāte.

 

 

Jurchiks varētu iemest savu kvalitatīvo kodu. Varbūt tiešām neko labāku par WP neesmu redzējis un man mainīsies domas :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...