Jump to content
php.lv forumi

darkOnlight VS lightOnDark letters


mandarīnpīle

Recommended Posts

No bioloģijas viedokļa neirotranmitoru plūsma no fotoreceptoriem ir inversa gaismai. Tumsā notiek neirotransmitoru plūsma, bet gaismā nē. Tas iespējams izveidojies evolūcijas rezultātā, jo dzīvnieki lielāku laiku pavadīja gaismā kā tumsā un izdevīgāk ir tērēt mazāk neirotransmitoru. No šāda viedokļa gaišāks ir labāks. Neirotransmitoru trūkums izraisa psiholoģisku nogurumu un depresiju.

 

Psiholoģijā pastāv empīriski novērojumi, ka ziemas laikā cilvēkiem dēļ īsā gaišā laika ir paaugstinās nogurums un depresija. Arī no šāda viedokļa gaišāks šķiet labāks.

 

Mani secinājumi - gaišs backgrounds radīs lielāku kopējo gaišumu, tāpēc tas varētu būt veselīgāks.

Edited by codez
Link to comment
Share on other sites

Nezinu, vai tas jau nav apgāzts, bet gadus 20-25 atpakaļ skaitījās labāk, ja divkrāsainajam monitoram ir zaļš fons un balti burti, jo acij zaļo krāsu esot vieglāk uztvert. 

Praksē esmu ievērojis, ka tumšs fons ar gaišiem burtiem man nogurdina acis, tāpēc cenšos izvēlēties gaišus fonus.

Link to comment
Share on other sites

divkrāsainajam monitoram ir zaļš fons un balti burti

 

tas ir kā?

manis redzētie to laiku monitori bija melns ekrāns ar zaļiem (baltiem, dzelteniem) burtiem vai arī melni burti uz zaļa (balta, dzeltena) fona, kas kopumā izskatījās baisi

Link to comment
Share on other sites

Tas ir ļoti induviduāli, kā jau minēja. Kolēģis vispār nevar uztvert tekstu, kas ir balts uz melna.

 

Pats personīgi visu laiku mainu no viena uz otru (Solarized, Molokai, Jellybeans, Luna...).

Link to comment
Share on other sites

Nu man nesen viens cilvēks skaidroja kādēļ no aprites izgājušas melnas un brūnas tāfeles skolās, uz kurām raksta ar baltu krītu. Pēc kaut kādiem pētijumiem zaļā krāsa esot veselīgāka (man gan šķiet ka ne tik ļoti krāsai, kā kontrastam te ir nozīmē. Melns-balts un tumši zaļš-balts) nav gluži viens un tas pats)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...