Jump to content
php.lv forumi

Atkārtotu ierakstu neizvadīšana


Lynx

Recommended Posts

Tātad ideja ir šāda: Mēs izvelkam valstu nosaukumus no datubazes un pēc tam nosakam cik apmeklētāji bijuši no valstīm iekš db.

 

$arz = mysql_query("SELECT valsts FROM apmekletaji WHERE  valsts != 'LATVIA' AND valsts !='Nenosakāma' AND diena = '".$datums[2]."' AND menesis =  '".$datums[1]."' AND gads =  '".$datums[0]."' ");
while ($row=mysql_fetch_array($arz)) {
list($skaits) = mysql_fetch_row(mysql_query("SELECT COUNT(*) FROM apmekletaji WHERE  valsts = '".$row['valsts']."'  AND diena = '".$datums[2]."' AND menesis =  '".$datums[1]."' AND gads =  '".$datums[0]."' "));
echo '<tr><td>'.$row['valsts'].'</td><td>'.$skaits.'</td><td></td></tr>'; 
}

 

Un rezultāts izskatās aptuveni šāds:

ESTONIA 2

ESTONIA 2

UNITED STATES 3

UNITED STATES 3

UNITED STATES 3

 

Kā uztaisīt, ka katrs valsts nosaukums un apmeklējumu skaits tiek izvadīts tikai vienu reizi?

Link to comment
Share on other sites

   $q = mysql_query("SELECT valsts, COUNT(valsts) FROM apmekletaji WHERE valsts != 'LATVIA' AND valsts !='Nenosakama' AND diena = '".$datums[2]."' AND menesis =  '".$datums[1]."' AND gads =  '".$datums[0]."' GROUP BY valsts");
   while ($row=mysql_fetch_row($arz)) {
       echo '<tr><td>'.$row[0].'</td><td>'.$row[1].'</td><td></td></tr>';
   }
   mysql_free_result($q);

Link to comment
Share on other sites

hmz, BuBu, manupraat tavs variants arii izvadiis visus, kas atkaartojas, nevis tikai vienureizi.

Sagrupeet vajag, bet + es dariitu taa, ka piešķirtu kkaadu mainiigo, ko pēc tam paarbaudīt vai neatkārtojas...

$i=$row[1];//muusu mainiigajam pieshkjirma veertiibu no db shuunas
if($i!=$j){echo $valsts} // mainiigajam $j veertiibu pieshkjirma veelaak, lai gadiijumaa, ja atškiras - zinātu, ka ir pienaacis atshkjiriigs ieraksts un ka tas jaaizvada.
else{//varam iemest te teiksim, lai uzkaita, cik tieshi ir taadu ierakstu...}
$j=$i; //domāju ka bez komentāriem...

Edited by ohmygod
Link to comment
Share on other sites

hi hi :)

vajag palasiit MYSQL manuaali :)

 

un izmantot iespeejas ko sniedz mysql :)

 

elementarna vatson:

aiz select uzrakstam DISTINCT :)

un viss

;)

operaators SELECT peec savs buutibaas ir salikts operaators

rakstot vienkaarshi SELECT - mysql saprot to kaa SELECT ALL :)

(ALL - nokluseetaa veertiiba )

 

P.S. DISTINCT - neizvaadiis veertibas kas dubleejas :)

Edited by Grey_Wolf
Link to comment
Share on other sites

un izmantot iespeejas ko sniedz mysql :)

 

elementarna vatson:

aiz select uzrakstam DISTINCT :)

un viss

14938[/snapback]

Tieši tā kā tu saki - vajag "izmantot iespeejas ko sniedz mysql"! Tad kāpēc rakstīt n-tos kverijus (katru savai valstij), ja var visu informāciju iegūt vienā kverijā?

Link to comment
Share on other sites

Acīmredzot, tu nezini ko dara GROUP BY keywords.

14942[/snapback]

Es, protams, atvainojos, ka esmu duraks, bet man visu laiku likaas, ja ir kolonna "cipars" ar saturu katraa rindaa: 1;;3;1;4;1;2;5;1;3;2

Tad man ar parametru GROUP by cipars

tiks izvadīts:

1;1;1;1;2;2;3;3;4;5

 

nevis 1;2;3;4;5

 

Tas maina izvadīšanas secību, nevis tikai unikālus ierakstus izvada!

 

Palabo mani, ja kļudos, bet es visu laiku izmantoju šāda veida datu atlasi un nereizi man nav bijis tā, ka kaut ko neizvadītu tikai tamdēļ, ka ir jau izvadīts tāds pats ieraksts!

Link to comment
Share on other sites

Es, protams, atvainojos, ka esmu duraks, bet man visu laiku likaas, ja ir kolonna "cipars" ar saturu katraa rindaa: 1;;3;1;4;1;2;5;1;3;2

Tad man ar parametru GROUP by cipars

tiks izvadīts:

1;1;1;1;2;2;3;3;4;5

 

nevis 1;2;3;4;5

14945[/snapback]

Varbūt Tu jauc ar ORDER BY ?

Link to comment
Share on other sites

$arz = mysql_query("SELECT DISTINCT(valsts) FROM apmekletaji WHERE valsts != 'LATVIA' AND valsts !='Nenosakāma' AND diena = '".$datums[2]."' AND menesis = '".$datums[1]."' AND gads = '".$datums[0]."' ");

while ($row=mysql_fetch_array($arz)) {

list($skaits) = mysql_fetch_row(mysql_query("SELECT COUNT(*) FROM apmekletaji WHERE valsts = '".$row['valsts']."' AND diena = '".$datums[2]."' AND menesis = '".$datums[1]."' AND gads = '".$datums[0]."' "));

echo '<tr><td>'.$row['valsts'].'</td><td>'.$skaits.'</td><td></td></tr>';

}

 

pameegini sho te. valstiim nevaidzeetu atkaartoties

Edited by Klez
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...