Jump to content
php.lv forumi

Meklējam PHP + Symfony2 izstrādātājus


kotique

Recommended Posts

Mājaslapā pirmais teikums ir ar NOT - capslokā. NLP? :) Nav arī negatīvisms. Un ja arī ir, tad ir.

 

Tipisks web kantoris ir iestādījums, kas ražo mājaslapas pēc klientu pasūtījuma., t.i., aģentūra. Projekta dzīves cikls - atrod klientu, nopārdod projektu, tad dizaineri sazīmē, griezēji sagriež, develpoeri saprogrammē, ir arī kaut kāds savs process izveidojies tam visam. Kaut kā tā. Nav negatīvisms, vnk es tā izsakos. Tāpat ir tipiskas bankas, tipiski cloud services utt. Katrs, protams, cenšas sevi pasniegt, uzsverot kaut ko īpašu. Laikam jau tā jādara. Tā māca. Vispār, visi tā dara.

Ak tu par DDZ...

 

Lai būtu skaidrība un miers (beidzot, cerams!)... Kotique nav DDZ vai tā locekļu meitas uzņēmums. Ne juridiski, ne morāli.

Man kā Kotique dibinātājam ar DDZ ir tik liela saistība, ka esmu tur savulaik strādājis kā lead developeris. Kotique būtu radies ar DDZ vai bez DDZ. Likvidējoties DDZ, tika panākta vienošanās, ka izstrādāsim un uzturēsim DDZ iekšējos projektus kā vienam no saviem klientiem. Jā, viņi tagad ir mūsu klients un ir pasūtījuši izstrādāt CRM. Nu ja tā ir problēma, tad nu neko...

 

Mana, acīmredzot, liela kļūda ir teikums pirmajā postā, ka jaunais uzņēmums ir restrukturizācijas rezultāts. Iedomājies situāciju, kad developeru grupa aiziet no uzņēmuma un izveido savu, neatkarīgu. Šis ir tas gadījums. Tikai komplektā/vienā laikā ar to DDZ pats ir restrukturizējies, likvidējies un pārcēlies prom no šīs valsts. Izmainīšu to teikumu, lai doma būtu skaidrāka...

 

Ko es vēlējos teikt ir tas, ka esam jauns uzņēmums, bet darba ir gana daudz, lai cilvēki, kas, iespējams citādi baidītos no jauna uzņēmuma, varbūt baidītos mazāk un nedomātu, ka, ja jau reiz jauns, tad čakarēs vai nemaksās.

Nē, nečakarēsim un maksāsim oficiālu naudiņu bez aploksnēm un citām figņām.

 

P.S. Par to vai "NOT" ir NLP vai nav, neuzņemšos atbildību komentēt. Pilnīgi iespējams, ka ir.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 34
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Paskaidrošu:

Valsts nodokļu menidžēšanas sistēma un arī izglītības sistēma ir kropla un sapuvusi pašos pamatos.

Tajā ir daudz liekulības, parazitējošu mehānismu un pat tā daļa, kas it kā rada pievienoto vērtību, ir neefektīva un neelastīga.

No pamatdarba brīvajā laikā es ar dažiem domu biedriem nodarbojamies ar jauno programmētāju apmācīšanu un darām to bez maksas, tāpēc neesmu nevienam neko parādā.

Link to comment
Share on other sites

Te sākas offtopiks. 

 

Tāpēc, ka pasniedzēji ir vieni no tiem, kas dzīvo no mūsu sociālā nodokļa. Kā arī viņiem vajadzētu iemācīt kaut ko par valsti un tās pamatprincipiem, labi es neko par patriotismu nerunāšu, bet vispār pedagogi ir taču inteliģentā valsts daļa, kurai vajadzētu būt pozīcijā.

Edited by rpr
Link to comment
Share on other sites

Tāpēc, ka pasniedzēji ir vieni no tiem, kas dzīvo no mūsu sociālā nodokļa. Kā arī viņiem vajadzētu iemācīt kaut ko par valsti un tās pamatprincipiem, labi es neko par patriotismu nerunāšu, bet vispār pedagogi ir taču inteliģentā valsts daļa, kurai vajadzētu būt pozīcijā.

 

Labie skolotāji dzīvotu daudz labāk, ja nodokļus būtu jāmaksā <10%, nevis 50-70%, bet izglītība būtu tikai daļēji valsts subsidēta (tiem, kas nu savādāk galīgi nevar), bet galvenokārt katrs vecāks pats maksātu nozīmīgu daļu par savu bērnu izglītību.

Skolas būtu privātas un vecākiem būtu izvēle, kurai skolai un cik maksāt, par savu bērnu izglītību. Būtu dārgākas un labākas skolas, kurās arī attiecīgi pasniedzēji saņemtu pēc brīvā tirgus likumiem un prognozēju, ka labi pasniedzēji saņemtu vairāk.

Kāpēc, piemēram, tagad skolās profesionāli nemāca programmēšanu, kau tā ir viena no labāk apmaksātajām profesijām un neapšaubāmi viena no pieprasītākajām un arī viena no labākajām eksprotprecēm priekš valsts, kurai nav lielu dabas resursu un rūpniecības?

Tāpēc, ka pašreizējā sistēma saka, ka visi skolotāji saņem vienādi, kaut programmēšanas eksperts tirgū saņem 5x vairāk un, lai viņš nokļūtu skolā, arī tur sistēmai jābūt tādai, lai viņam varētu tā maksāt.

Tāpat arī visi pārējie būtu ieguvēji, jo pašlaik izglītības sistēma darbojās pēc 200 gadus vecas prūšu izglītības sistēmas parauga.

Ja dominētu privātskolas un brīvais tirgus, tad skolas sāktu evolucionēt un izglītības sistēma sāktu evolucionēt. Ir 21. gs., ir visi nepieciešamie apstākļi, lai bērni mācītos no profesionāli veidotām un interesantām mācību lekcijām (pat interaktīvām), lai pildītu interaktīvu un uzreiz atgriezenisko saiti nodrošinošus uzdevumus datorā, lai katrs bērns mācītos pēc individuāla tieši viņam pielāgota un laikā pielāgojoša plāna, ko nodrošina MI sistēma izmantojot gan viņa, gan iepriekš esošo skolnieku mācību datu analīzi.

Bet, kas notiek tagad?

Tūkstošiem skolotāji, katru gadu, lasa vienu un to pašu, pie tam katrs savā kvalitātē un daudziem šī kvalitāte ir relatīvi zema, visiem vienā ātrumā, labo ar roku mājasdarbus, par kuru pareizību skolnieks uzzina tikai pēc pāris dienām, nevis tajā brīdī, kad pilda.

Link to comment
Share on other sites

Bet pasniedzēji jau neiet un nepiketē pret satrūdējušo sistēmu, bet tie piketē pret mazajām algām! kur loģika?

 

Ir jau arī privātās augstkolas, bet kuras pakļaujas valsts akreditācijai, attiecīgi viss tik un tā ir vienā maisā.

Link to comment
Share on other sites

Bet pasniedzēji jau neiet un nepiketē pret satrūdējušo sistēmu, bet tie piketē pret mazajām algām! kur loģika?

 

Protams, ja izglītības sistēma sāktu evolucionēt, daudziem no skolotājiem nāktos meklēt citu darbu, jo viņus aizstātu profesionāļi, kas jēdz.

Tāpat daļa kļūtu lieki, jo viņu darbu pildītu automatizētas sistēmas vai arī viņu mācītais izrādītos nevajadzīgs.

 

Kas attiecas uz augstskolām, tad pati augstskolas ideja jau pēc būtības ir novecojusi, bet es šeit vairāk runāju par 12 klašu izglītību.

 

P.S. Es varu pateikt droši. Tā valsts, kura pirmā radikāli mainīs pastāvošu izglītības sistēmu, pielāgojot to mūsdienu iespējām, pamatīgi atrausies no pārējām jau tuvāko 10-20 gadu laikā.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...