Jump to content
php.lv forumi

nekārtīgi kolēģi


jurchiks

Recommended Posts

Būtu jau jauki, ja varētu viņu pierunāt kaut ko tādu izmantot.

Es jau kādu laiku apsveru iet prom, nauda ir iekrāta, kādu mēnesi atpūstos un atrastu kaut ko sakarīgu.

Ļoti iespējams, ka tad, kad vasara beigsies, iešu arī.

Edited by jurchiks
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 33
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Tas nav nekas neparasts, ka menedžementam programmatūras iekšējā struktūra ir pie dirsas. Tas ir arī visai loģiski, jo primārais vienmēr ir un būs strādājošs rezultāts.

 

Ja tev kolēģi, kas taisa miskasti, liekas traucējoši, tad tev jāmeklē cita vieta. 

 

Nekārtīgs kods pats par sevi nav tā lielākā nelaime. Parasti tā tikai viena izpausme no arī visādā citādā ziņā neprofesionāla programmētāja, ar kuru sadarbība neizraisa tās patīkamākās emocijas. 

Negribu tajā iedziļināties, bet virspusēji uzmetot aci tam koda gabalam, neizskatās tik švaki. Vismaz negribētu uzreiz tā autoru nodēvēt par tērētu.

 

Lai gan ikdienā ar tādiem dzejniekiem strādājot kopā var likties traucējoši, tā ir vairāk menedžementa problēma nevis tava. Ja, kā tas ir tavuprāt, iekšējās struktūras kvalitātei ir nozīme konkrētajā projektā, tad viņi baudīs sekas uz savas ādas (neadkevāti daudz gļuko, sarežgīta uzturēšana). Tu visas problēmas vari atrisināt tik viegli kā kā aizejot strādāt citur. 

Edited by 101111
Link to comment
Share on other sites

Vari mēģināt priekšniekam iestāstīt par technical debt. Un pirms ej prom, mēģini dabūt algas paaugstinājumu vai citus bonusus un nejiet prom. :)

 

Vēl variants, ja tas programmētājs ir tāds muļķis, publiski pateikt viņa vārdu... lai vismaz netīšām tādu nepaņem komandā (piemēram mēs meklējam programmētaju).

Link to comment
Share on other sites

> negribu tajā iedziļināties, bet virspusēji uzmetot aci tam koda gabalam, neizskatās tik švaki. Vismaz negribētu uzreiz tā autoru nodēvēt par tērētu.

 

Ja tas kods (formatēts, protams) liekas ok, tad ir nopietni jāapsver karjeras izvēle.

Link to comment
Share on other sites

neadkevāti daudz gļuko, sarežgīta uzturēšana

Tas jau viss ir. Viss ir hardkodēts, ja vajag, piemēram, izmainīt kaut kādu sīkumu datubāzē (pielikt, noņemt kolonnu), risks nogāzt visu saitu ir diezgan reāls, tāpēc visu jādara BAIGI rūpīgi, un arī tad var nepietikt.

 

Vari mēģināt priekšniekam iestāstīt par technical debt. Un pirms ej prom, mēģini dabūt algas paaugstinājumu vai citus bonusus un nejiet prom. :)

 

Vēl variants, ja tas programmētājs ir tāds muļķis, publiski pateikt viņa vārdu... lai vismaz netīšām tādu nepaņem komandā (piemēram mēs meklējam programmētaju).

Var jau arī mēģināt, bet zinot priekšnieka attieksmi, neizskatās, ka viņu tas interesēs. Cik zinu, tas programmētājs ar viņu kopā ir strādājis gandrīz no uzņēmuma sākšanas (~9 gadus), viņš vienmēr ir rakstījis visai nekārtīgu kodu un priekšniekam tas nav traucējis (pirms es atnācu, projektam pat nebija centrāla VCS, katram developerim bija sava lokāla VCS un izmaiņas kopēja pa tiešo caur FTP, pie tam konkrēti šis programmētājs, par kuru iet runa, strādā uz production servera, vnk faili /test/ mapītē).

 

Vārdu "skaļi" gan neteikšu, ja gribi, varu PM aizsūtīt, bet man neliekas, ka viņš tuvākajā laikā meklēs citu darbu, vismaz ne šajos apstākļos, kur es, rakstot 20x vairāk un 5x kvalitatīvāku kodu par viņu (viņš kaut ko uztaisa reizi 2-3 dienās un arī tad tas ir pupu mizas, liela daļa katra kommita ir backticku izņemšana no SQL queries vai atstarpju/newline/punctuation dzēšana/pielikšana kur nekur), dabūju pa mizu par to, ka cenšos ieviest kārtību.

Link to comment
Share on other sites

Gribi pateikt, ka tas ir tavā stilā?

Man citu stils maz interesē, sevišķi, ja pasūtītājs pats ir gatavs maksāt par ķēpīga koda uzturēšanu/refaktorēšanu. Pats personīgi rakstu +/- OK kodu, bet nav arī problēmas labot/uzturēt piņķerpiņķerus. Protams, kamēr par to maksā :)
Link to comment
Share on other sites

Priekš manis tas ir par zemu. Ja kods ir reāli sūdīgs, es tā arī saku un cenšos kaut ko darīt lietas labā, nevis vienkārši "ja jau maksā...", galvenokārt tāpēc, ka nauda man nav galvenais, es vēlos savu darbu izbaudīt.

Edited by jurchiks
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...