Jump to content
php.lv forumi

Kuru koledžu izvēlēties?


rrr77

Recommended Posts

Velti 2h un mēģini 2,5 mēnešos vai 1h 5 mēnešos. Jebkurā gadījumā, ja tu izpildīsi tos uzdevumus, tu ne tikai noteiksi, vai programmēšana tev der, bet pie reizes uztrenēsi savas intelektuālās spējas.

 

Par IQ, aptuvenai vērtībai derēs arī šis: http://iqtest.dk/main.swf

Hmmmm... Izpildīju, man pateica, ka mans IQ ir 133. Kaut kad agrāk pildīju citu testu, tur bija 100 + padsmit...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 63
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Hmmmm... Izpildīju, man pateica, ka mans IQ ir 133. Kaut kad agrāk pildīju citu testu, tur bija 100 + padsmit...

 

Es esmu pildījis ne vienu vien no šiem testiem. Neliekas uzticami, jo rezultāts svārstās pat 30 punktu robežās. Pēc codeza skalas 95p ir vājš intelekts bet 95+30 = 125p => tas jau būtu augsti attīstīts.

 

Nu, reāli, nevar 40minūtēs noteikt IQ.. Tad tiešām ir jāvelta, nu, stunda dienā, un mēnesi no vietas kaut vai tie paši uzdevumi jārisina. Tas ļautu atsijāt tādus faktorus kā konkrētās dienas nogurums un tml faktori, un beigās izvilktos ticams vidējais rādītājs..

Link to comment
Share on other sites

Hmmmm... Izpildīju, man pateica, ka mans IQ ir 133. Kaut kad agrāk pildīju citu testu, tur bija 100 + padsmit...

 

 

Ir ļoti daudz neatbilstošu IQ testu, bet šis +- vienmēr parāda labu atbilstību.

IQ 133 rāda, ka pēc intelekta esi top 1,4% no populācijas.

 

Es esmu pildījis ne vienu vien no šiem testiem. Neliekas uzticami, jo rezultāts svārstās pat 30 punktu robežās. Pēc codeza skalas 95p ir vājš intelekts bet 95+30 = 125p => tas jau būtu augsti attīstīts.

 

Nu, reāli, nevar 40minūtēs noteikt IQ.. Tad tiešām ir jāvelta, nu, stunda dienā, un mēnesi no vietas kaut vai tie paši uzdevumi jārisina. Tas ļautu atsijāt tādus faktorus kā konkrētās dienas nogurums un tml faktori, un beigās izvilktos ticams vidējais rādītājs..

 

IQ nav lineāra skala, bet atspoguļo normālsadalījuma līkni un nevis absolūtu, bet relatīvu pret pārējiem. Šeit es runāju par populārāko IQ skalu ar standartdeviāciju 15.

100 nozīmē, ka tieši 50% izpildījuši sliktāk par tevi, bet 50% labāk.

110 jau rāda, ka esi izpildīji labāk pa 75%

120 attiecīgi labāk par 91%

130 attiecīgi labāk par 97,7%

140 attiecīgi labāk par 99,6%

parasti tālāk par 145 nemēra, jo statistikā mērījumus ārpus 3 standardeviācijām neņem vērā.

 

Saprotams, ka 1 tests ir nepilnvērtīgs un derīgs tikai sākotnējai indikācijai.

Link to comment
Share on other sites

IQ nav lineāra skala, bet atspoguļo normālsadalījuma līkni un nevis absolūtu, bet relatīvu pret pārējiem. Šeit es runāju par populārāko IQ skalu ar standartdeviāciju 15.

100 nozīmē, ka tieši 50% izpildījuši sliktāk par tevi, bet 50% labāk.

 

Nu ok, tagad bilde precīzāka.

Link to comment
Share on other sites

Ir ļoti daudz neatbilstošu IQ testu, bet šis +- vienmēr parāda labu atbilstību.

 

Oh cmon, tas tests ir pārāk.. Vizuāls. Tas izbrauc uz spēju saskatīt vizuālu kopsakarību. Bet, piemēram, programmēšanā, mēs urbjamies cauri izteiksmēm, nevis vizuāliem elementiem..

 

Tikko izpildīju, mans rezultāts 106. Laikam būs jāmet visa programmēšana pie malas un jāiet strādāt par krāvēju. Bet tomēr - ja es nepadotos un gribētu turpināt programmēt. Ja es sekotu tavam advisam par olimpiādes tipa programmēšanas uzdevumiem un tagad nākošo mēnesi 5h dienā tos risināšu.. Kāda iespēja, ka es TIEŠI ŠO testu nokārtošu labāk? Tie programmēšanas uzdevumi prasa pavisam citādāka veida domāšanu.. 

Edited by mandarīnpīle
Link to comment
Share on other sites

Tikko izpildīju, mans rezultāts 106. Laikam būs jāmet visa programmēšana pie malas un jāiet strādāt par krāvēju. Bet tomēr - ja es nepadotos un gribētu turpināt programmēt. Ja es sekotu tavam advisam par olimpiādes tipa programmēšanas uzdevumiem un tagad nākošo mēnesi 5h dienā tos risināšu.. Kāda iespēja, ka es TIEŠI ŠO testu nokārtošu labāk? Tie programmēšanas uzdevumi prasa pavisam citādāka veida domāšanu.. 

 

Nav gluži taisnība. Tie testi nav vizuāli. Lielākajā daļā tajos ir kopsakarības, kuras var saskatīt, ja saskata visu kopējo bildi un ļoti retas ir tieša veidā saistītas ar tikai ar vizuālu interpretāciju.

Tur ir gan loģikas operācijas, gan aritmētika, gan dažādas citas sakarības. Vizuālas būtu tādas, kuras prasa tavas vizuālās prasmes, piemēram, atrast 3 atšķirības attēla, vai atrast 10 vienādus priekšmetus attēlā.

Uzdevumu pildīšana patiesībā varētu ļoti pacelt tavu rezultātu šajā testā, jo šiem uzdevumiem, it sevišķi sākot no 3 zvaigžņu, izteikti parādās tas, ka tie nesastāv no vienas primitīvas darbības, bet gan no vairākām, kuras katra atsevišķi ir primitīvas, bet, lai saliktu tās pareizi kopā, ir jāspēj saskatīt kopaina.

Iesaku pamēģināt. Velti nākošos mēnešus, lai izpildītu visus 1-3 zvaigžņu uzdevumus un vēlreiz izej testu un tad salīdzini. Šeit gan jāpiebilst, ka pārāk bieži vienu un to pašu testu nav labi iet, tāpēc pa vidu testu nepildi un  nepēti.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Lūgums pēc padoma.

Gadus desmit strādāju finanšu jomā un viss ir piegriezies- bet tā pa īstam, jau gadus 3-4 domāju ko pamainīt. Brīvajā laikā patīk ņemties ar datoriem, šo to arī esmu paprogrammējis sava prieka pēc iekš php, sql, minimāli javascrip. Tā kā sacies jauns mācību gads, esmu nolēmis kaut ko sākt mainīt savā dzīvē un kāpt uz programmētāja „takas”. Mērķis- pēc iespējas īsākā laikā nomainīt maizes pelnīšanu no finanšu sfēras uz programmētāja darbu.  Vispārīgās izglītības papīri mani neinteresē, jo viens maģistra grāda diploms ir kabatā- mācījos RTU ekon.fak.
 

Tātad, kāds būtu pareizi scenārijs, ar ko sākt un ar ko turpināt – kādi kursi, pašmācības ceļā utt., lai būtu gan zināšanas, gan spēja tās pielietot praksē?

Esmu gatavs investēt līdzekļus savā attīstībā šajā jomā. Macības sākumā noteikti tā pavisam droši būs kā papildus nodarbe no esošā darba brīvajā laikā...

Internetā atradu kursus:

http://www.itlat.lv/lv/programming/

http://www.academy.lv/

ok, es nekad neesmu apmeklējis tāda veida kursus, bet pēc pirmā uzmetiena liekas tādi pliekani, varbūt kāds kaut ko var ieteikt? Pats gājis, skatījies, izbaudījis.

Pastāv iespēja mācīties arī online, bet gribu, lai tas process notiek pareizajā secībā, proti, lai es neskrienu kaut kur kaut ko apgūt, kamēr neesmu apguvis pamata lietas- proti – nesāku celt māju no jumta. Tīri 100% pašmācības ceļā mājās apgūt, pieņemu, ka būs grūti, kaut kādā brīdī piezagsies slinkums utt... tāpēc gribu arī sevis izglītošanā iesaistīt ārējos spēkus.

Gadījumā, ja arī ar laiku sapratīšu, ka programmēšana tomēr nav mans arods, par iegūtajām zināšanām nebēdāšos- tā būs sava veida sevis attīstīšna bijusi.

 

Paldies par ieteikumiem avansā!

Link to comment
Share on other sites

Droši vien diezgan daudz ir atkarīgs no tā, pie kāda ienākumu sliekšņa tu vari teikt, ka nopelni maizi. Ar domu - uz kādu ienākumu slieksni kādā laika periodā tu tēmē? Otrs jautājums ir - kas ir tas, ko jau esi programmējis?

Link to comment
Share on other sites

Par ienākuma slieksni- uz to īpaši nevajadzētu ieciklēties- man svarīgi ir lai pareizā secībā pieietu apguves procesam. Šobrīd man nav svarīgi pēc iespējas ātrāk sākt pelnīt ar programmēšanu, man svarīgi ir labi, kvalitatīvi apgūt programmēšanu. Tikai pēc tam skatīties, pārmesties no esošās nodarbes projām. Mani prom neviens nedzen no esošās sfēras.

 

Ko esmu programmējis? Neko īpašu- sīkas weblapas, vienkāršu rēķinu izrakstīšanas sistēmu mazam uzņēmumam- datu ievade caur formām, saglabāšana datubāzē, datu filtrēšana formās, izvadīšana

Visu, ko esmu taisījis- pa lielam ir baigā mēslu kaudze, jo man sanāk tāda lipināšana tā vietā lai viss būtu kaut cik prātīgi strukturēts. Kad esmu ticis līdz kaut kādai izpildes stadijai, saprotu, ka lipinu galīgi ne tā- grūti paliek papildināt, uzlabot uzrakstīto. No malas it kā viss strādā, bet apakšā pilnīgs haoss :D

Proti- pamatus nekad php neesmu apguvis, vienkārši meklējis fukncijas, kas izpilda man vajadzīgās lietas un to ielipinājis savā projektā- nav tā ka copy paste- viss, kas uzrakstīts, saprotu.

Link to comment
Share on other sites

Man šķiet, ka priekš pamatu apgūšanas labāk paņemt kādu strong typed valodu, saprast pamatus. Pamatu pamatus. Pēc tam to visu var izmantot jau dzīvē. Paņemt kādu populāru framework un censties saprast līdz galam visu. Paralēli darbam visu laiku vajag attīstīties. Programmēšana notiek mūža garumā.

Link to comment
Share on other sites

Rekur neklātienē iespējams: http://www.biznesakoledza.lv/studiju_iespejas/informacijas_tehnologijas/

 

 

  • algoritmu teorija,
  • programmēšanas valodas,
  • operāciju sistēmu programmēšana,
  • Visual Basic,
  • Visual Fortran,
  • Pascal,
  • C++ programmēšana,
  • web programmēšana (PHP, MYSQL, XHTML, CSS, JavaScript, XML, JAVA),
  • objektorientētā programmēšana,
  • datortīklu programmēšana,
  • datoru aparātnodrošinājuma, datu bāzes un datorproduktu projektēšana,
  • sistēmadministrēšanas līdzekļu studēšana
  • u.c.
Link to comment
Share on other sites

Zinu, ka man te kāds 100% brauks virsū, bet es ieteiktu sākt ar Java, lai iemācītos datu tipus (tiesa, ne visus, C++ un citās valodās ir pieejami arī tā saucamie unsigned skaitļu tipi (Javā nav) un var pat definēt pats savus primitīvos datu tipus, kas gan vairumā gadījumu nav ieteicams), objektorientēto programmēšanu, un koda strukturēšanu (piespiedu klases katra savā failā palīdz šajā ziņā, neļauj tev rakstīt 1 failu ar 100 klasēm tajā).
Vispār, cik es esmu ievērojis, Java ir viena no tām retajām programmēšanas valodām (ja ne vienīgā), kurā vairums projektu ir daudz maz kārtīgi gan stila, gan hierarhijas ziņā. Pats iemācījos programmēt ar Java, tāpēc nevaru neieteikt.

Link to comment
Share on other sites

koda strukturēšanu (piespiedu klases katra savā failā palīdz šajā ziņā, neļauj tev rakstīt 1 failu ar 100 klasēm tajā).

 

Šī jau nu gluži nav taisnība.

 

 

Java ir viena no tām retajām programmēšanas valodām (ja ne vienīgā), kurā vairums projektu ir daudz maz kārtīgi gan stila, gan hierarhijas ziņā. Pats iemācījos programmēt ar Java, tāpēc nevaru neieteikt.

 

http://static.springsource.org/spring/docs/2.5.x/api/org/springframework/aop/framework/AbstractSingletonProxyFactoryBean.html - dažreiz kārtība ir par traku :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...