Jump to content
php.lv forumi

R. fw


metal-0-1

Recommended Posts

Tikko pašķirstīju vakances dažos sludinājumu portālos. PHPistu vajadzība ir dzirdama, taču pilnīgs klusums pēc Pythona vai Rubija. 

 

Vai šeit ir kāds Ruby programmētājs, kas strādā pilna laika algotu darbu tieši ar Ruby?

Edited by metal-0-1
Link to comment
Share on other sites

vienalga..

ja negribi iesūnot, vajag katru gadu iemācīties vienu jaunu valodu, tā ka, pa tiem četriem gadiem vari visus php/ruby/python un vēl scalu iemācīties.

un valoda ir tikai rīks programmēšanai, nevis programmēšana kā tāda.

Link to comment
Share on other sites

vienalga..

ja negribi iesūnot, vajag katru gadu iemācīties vienu jaunu valodu, tā ka, pa tiem četriem gadiem vari visus php/ruby/python un vēl scalu iemācīties.

un valoda ir tikai rīks programmēšanai, nevis programmēšana kā tāda.

 

Nu ja es tagad, vēl neprotot MVC un freimworkus, pārlecu uz Ruby, tad būs pāris nedēļas, kas vajadzīgas, lai pārkvalificētos. Ja pēc augstskolas tomēr atklājas, ka Ruby darba nav, tad atkal ir laiks, kas vajadzīgs, lai pieradinātos pie PHP..

Link to comment
Share on other sites

Un kur tu tos holy war salasījies, ka php ir sūdīgs? visas valodas ir sūdīgas! jo visās tajās ir kaut kādi ierobežojumi un man vēl vajag klabināt ar klaviatūru, lai ievadītu savu vēlamo programmu.

Link to comment
Share on other sites

Alga un darba iespējas nav tik ļoti atkarīgas no valodas, ko tu itkā proti. Svarīgi ir -

  1. vai tu neesi dunduks
  2. cik labi tu zini pašus programmēšanas principus
  3. vai tevi ir vērts mācīt

Alga pamatā ir atkarīga no tā, pie kā, ne ar ko tu strādā vai tikai pastarpināti atkarīga no platformas. Un sapņus par to, ka tu pelnīsi 2k latus mēnesī uzreiz, kā pabeigsi savu augstskolu (kura principā maz kam ir vajadzīga), un uzreiz tevi kāds laidīs pie 50k+ projektiem tu vari jau tagad atmest. Tie, kas saņem šādas algas pie tā ir melnām mutēm strādajuši pēdējos N gadus. Programētājiem darbs ir vienmēr. Gan ruby, gan python, gan php, gan java gan viss pārējais ir vienlīdz lieli sūdi tajās nišās, kur tās nav paredzēts lietot. PHPistiem vienmēr būs darba pie lapelēm, rubyjistiem vienmēr būs darbs pie hipsterprojektiem un startupiem, prototipiem, pitonistiem vienmēr būs kaut kāds darbs un javistiem/jvmistiem vienmēr būs darbs pie ee. Tā pat arī dotnetisiem vienmēr būs darbs pie valsts sistēmām, hehehe. 

 

Bet tas protams tikai tajā gadījumā, ja no tevis ir kāda jēga/potenciāls. Es jau labi sen meklēju labus programmētajus sev, un tu zini, ne velna nevaru atrast. Tie, kuri ir pēc mana vērtējuma labi ir vai nu savās kompānijās vai nu izauguši līdz menedžmentam un atpakaļ pie "melnā darba" diez vai atgriezīsies. 

Edited by F3llony
Link to comment
Share on other sites

Alga un darba iespējas nav tik ļoti atkarīgas no valodas, ko tu itkā proti. Svarīgi ir -

  1. vai tu neesi dunduks
  2. cik labi tu zini pašus programmēšanas principus
  3. vai tevi ir vērts mācīt

Alga pamatā ir atkarīga no tā, pie kā, ne ar ko tu strādā vai tikai pastarpināti atkarīga no platformas. Un sapņus par to, ka tu pelnīsi 2k latus mēnesī uzreiz, kā pabeigsi savu augstskolu (kura principā maz kam ir vajadzīga), un uzreiz tevi kāds laidīs pie 50k+ projektiem tu vari jau tagad atmest. Tie, kas saņem šādas algas pie tā ir melnām mutēm strādajuši pēdējos N gadus. Programētājiem darbs ir vienmēr. Gan ruby, gan python, gan php, gan java gan viss pārējais ir vienlīdz lieli sūdi tajās nišās, kur tās nav paredzēts lietot. PHPistiem vienmēr būs darba pie lapelēm, rubyjistiem vienmēr būs darbs pie hipsterprojektiem un startupiem, prototipiem, pitonistiem vienmēr būs kaut kāds darbs un javistiem/jvmistiem vienmēr būs darbs pie ee. Tā pat arī dotnetisiem vienmēr būs darbs pie valsts sistēmām, hehehe. 

 

Bet tas protams tikai tajā gadījumā, ja no tevis ir kāda jēga/potenciāls. Es jau labi sen meklēju labus programmētajus sev, un tu zini, ne velna nevaru atrast. Tie, kuri ir pēc mana vērtējuma labi ir vai nu savās kompānijās vai nu izauguši līdz menedžmentam un atpakaļ pie "melnā darba" diez vai atgriezīsies. 

 

 

Es ne mazākajā mērā neceru, ka mana augstskola man kaut ko īpaši dos. Ja būtu bijusi iespēja, es skolu būtu pametis pēc 11. klases un nodevies kādu gadu pilnīgai pašmācībai. Domāju, ka zināšanas būtu DAUDZ labākas nekā pēc tām skolām. Bet tajā laikā un vēl arī tagad esmu finansiāli atkarīgs no citiem, kam galīgi nepatika šādas manas domas. Mēģinu sabalansēt brīvprātīgo piespiedu kārtā valsts izglītību un pats savējo.. Kas interesanti, ar šādām "dzīves skolas" muļķībām parasti izceļas tie, kas knapi novelk valsts skolas uz sekmību, bet es biju viens no vislabākajiem, ko tur šausmīgi slavēja. Un pēc tam, protams, rādīja izvalbītas acis un pārsteigtas sejas, kad pateicu, ka neko derīgu no tā visa neesmu ieguvis. Skumji, bet lielākoties es tikai bojāju nervus un zaudēju laiku.

Link to comment
Share on other sites

Iemācīties var daudz vairāk un noderīgākas lietas, ja pašam ir motivācija un zin ko dzīvē vajag un kas noderēs, bet ilgtermiņā sevi motivēt būs grūti un jaunieši, protams, ir pēdējos gados ļoti racionāli, tomēr ieteikumos no profesionāliem un cilvēkiem ar pieredzi nekad nav nācis par sliktu.

 

.net valsts iestādēm. muah.

Link to comment
Share on other sites

Man netālu esošajā Vidzemes augstskolā IT speciālistiem (nezinu, kas viņi tur īsti skaitās, bet ne programmētāji) studijās ir īpaši iekļauta Ruby mācīšanās.. 

Tas bija visiem IT, gan Bakulauriem gan koledžai, bet tagad jau ir atpakaļ PHP 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...