Jump to content
php.lv forumi

Linux filename no mapes


metal-0-1

Recommended Posts

Pieņemsim, ka ar termināli ieeju kaut kādā mapē:

cd /home/username/the_folder/

 

Apskatos failu saturu:

ls

 

Un man atgriež daudzus garus filenamus ar atstarpēm, lower/uppercase burtiem utt.

"

Avatar The Movie 2013 [downloaded from legal source].avi

Linkin Park Burn it Down 2012 [downloaded from legal source].mp3

"

 

Un es gribu šos failus ātri atvērt caur termināli ar, piemēram, VLC playeri vai kādu mūzikas atskanotāju.

Atliktu uzrakstīt kaut ko līdzīgu:

vlc Avatar The Movie 2013 [downloaded from legal source].avi

 

Bet problēma ir tā filename norakstīšana. Vai ir kāda komanda kas ļauj iekopēt starpliktuvē kāda konkrēta faila nosaukumu no direktorijas, kurā atrodos? Lai tad varetu uzrakstīt tikai "vlc" un ar taustiņu kombināciju iekopēt garo faila nosaukumu?

Link to comment
Share on other sites

sāc rakstīt faila nosaukumu un uzspied Tab...

Bet ja negribi tā, tad vispār normālos termināļos var iekrāsot faila nosaukumu un vai nu tas automātiski tiek ievietots clipboardā (paste ar labo peles pogu tur, kur atrodas kursors), vai kaut kāda pogu kombinācija ļauj nokopēt un, attiecīgi, arī peistot.

 

P.S. Šim nav pilnīgi nekāda sakara ar PHP.

Edited by jurchiks
Link to comment
Share on other sites

sāc rakstīt faila nosaukumu un uzspied Tab...

Bet ja negribi tā, tad vispār normālos termināļos var iekrāsot faila nosaukumu un vai nu tas automātiski tiek ievietots clipboardā (paste ar labo peles pogu tur, kur atrodas kursors), vai kaut kāda pogu kombinācija ļauj nokopēt un, attiecīgi, arī peistot.

 

P.S. Šim nav pilnīgi nekāda sakara ar PHP.

 

Bet šis ir iesācēju forums.

Anyways, tnx.

Link to comment
Share on other sites

Anyways, ja jau topiks par linuxa shortcutiem atvērts, tad vai ir kāda kombinācija, kas momentā uzslēdz nākamo atvēro logu iekš konkrēta workspace līdzīgi kā alt+esc iekš windows? Vienīgais, ko atradu linuxā, ir alt+tab, bet man nepatīk tā grafiskā izvēlne, kas parādās. Es gribu automātiski uz nākošo atvērto logu, bez nekādas izvēlnes, kas noņirb gar acīm.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...