Jump to content
php.lv forumi

Windows vs Ubuntu veiktspēja


mandarīnpīle

Recommended Posts

@codez - tu esi nepareizi sapratis pusi no manis teiktā...

Ja pat nav, tad šis jau arī neder kā arguments, jo Windowsā tāda lieta kā packages vispār nav un vienmēr viss ir jālejuplādē un jāinstalē.

Uz Windows visi ir pieraduši izmantot installerus/zipus, uz Linux - packages.

Ja uz Windows ir pieejams PHP 5.5.0 (vai jebkura cita programma) tādā pašā ceļā, kā vienmēr, bet uz Linux - nav (un līdz ar to jāņemās ar to pašu zipu kačāšanu un setupu kā Windows vai source kačāšanu un kompilēšanu), tad kurš uzvar?

Edited by jurchiks
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 94
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jurchik, netēlo muļķi!

 

Pats prasīji vai php5.5. ir standarta versijā. Standarta nav, bet ir unstable versijās. Attiecīgi, lai uzinstalētu repo listā, jāpieliek tikai unstable avoti.

Kā arī nevar salīdzināt windows un linux. Vai Windosam zem, control panel -> add/remove programms var uzinstalēt php5.5? Nē!

Link to comment
Share on other sites

Ja runājam par PHP 5.5, tad Windowsam ir pieejami tikai nokompilēti binārie faili. Tev viņus pašam nāksies salikt tur, kur vajag un visu (OS PATH-us, Apaci) sakonfigurēt pašam.

Kamēr linuxā tās ir dažas rindiņas:

 

$ git clone http://git.php.net/repository/php-src.git -b PHP-5.5

$ cd php-src

$ ./buildconf

$ ./configure --disable-all --enable-debug --enable-maintainer-zts

$ make test

 

Pie tam linux-am PHP 5.5 versiju jau varēja dabūt un testēt no marta, kamēr windows-am binārie pieejami tikai nedeļu.

 

Raugoties no PHP 5.5 puses pašlaik Linux un Windows ērtuma ziņā ir aptuveni vienādās pozīcijās, pieejamības ziņā Linux ieliek. Bet paies pāris nedēļas un PHP 5.5 būs package menidžeros un tad ari ērtības ziņā linux būs priekšā.

Link to comment
Share on other sites

Tev viņus pašam nāksies salikt tur, kur vajag un visu (OS PATH-us, Apaci) sakonfigurēt pašam.

Same as always, tur jau tā lieta.

Pie tam linux-am PHP 5.5 versiju jau varēja dabūt un testēt no marta, kamēr windows-am binārie pieejami tikai nedeļu.

Es visu laiku kačāju VC11 binaries no apachelounge foruma, jo oficiālais PHP saits nepiedāvāja. Man mājās jau kādus mēnešus 2 stāv php 5.5.0 beta 2, būs jāapdeito tagad uz stable.

 

 

@rpr - bet tur jau tā lieta, ka standarta repo nav, par to jau es arī runāju.

 

 

P.S. just in case - es te neaizstāvu Windows, es vienkārši saku, ka Linux NAV tik ērts kā Windows parastam lietotājam. Protams, tas ar laiku mainās, agrāk Linux vispār bija tikai priekš console geekiem.

Edited by jurchiks
Link to comment
Share on other sites

Same as always, tur jau tā lieta.

Tur jau tā lieta, ka arī Linuxā tas ir same as always:

1)Package manager

2)git clone + make

3)wget .tar + tar + make

 

Tātad tu paliec pie tā, ja ir vienlīdz viegli/grūti (tavā skatijumā, jo manā skatijumā pat bez package manager-a Linuxā ir vieglāk) uzlikt pašlaik uzlikt jaunāko PHP, tad Windows ir labāks?

Pie tam man ir jautājums: Ja tev ir jaunākais PHP uz Windowsa jau pāris mēnešus, tad ko tu dari vēlāk? Tu taču kaut kad palaid kodu uz produkcijas servera? Un kādu OS izmanto uz produkcijas servera?

Link to comment
Share on other sites

Cik bieži tu esi kaut ko kompilējis uz Windows, un cik bieži - uz Linux?

Pie tam man ir jautājums: Ja tev ir jaunākais PHP uz Windowsa jau pāris mēnešus, tad ko tu dari vēlāk? Tu taču kaut kad palaid kodu uz produkcijas servera? Un kādu OS izmanto uz produkcijas servera?

Neredzu jēgu šim jautājumam, bet whatever - uz production stāv Ubuntu server (neesmu sisadmins, nebija mana izvēle). Patreiz tur ir PHP 5.4.6, es 5.5.0 fīčas vēl neesmu sācis izmantot.

Edited by jurchiks
Link to comment
Share on other sites

windows ir iespēja nomainīt wm uz kaut ko spartiskāku? ir iespēja izvēlēties terminal emulator un to pielāgot savām vajadzībām? ir iespēja uzkompilēt atbilstoši savām prasībām? ir wm ar daudziem virtual desktop'iem?

 

tās tik dažas no manām prasībām

Link to comment
Share on other sites

Tas jau ir pavisam kas cits, tu runā par alternatīvu izvēli, bet es runāju par built-in funkcionalitātes ērtību.

Viss, ko spainis rakstīja, ir built in funkcionalitāte Linuxā, ko Windows pat nepiedāvā. Un visa tā funkcionalitāte padara dzīvi ērtāku. Edited by codez
Link to comment
Share on other sites

Ja nedaudz vairāk par tēmu, tad ļoti parastiem lietotājiem bez jebkādām prasībām Linux ( kaut vai Ubuntu vai Mint ), manuprāt, ir tikpat ērts kā Windows. Tādi lietotāji ieinstalē labi ja vienu aplikāciju datora dzīves laikā. Mūzika, video, bilžu apskate un internets ies vienlīdz labi uz abiem.

 

Ja vajag ko nedaudz specifiskāku ( piemēram bilžu apstrādi - un ne jau obligāti profesionālā līmenī, bet amatieru ), tad Linux IMO neder, jo nu Gimp tomēr ir s**s.

 

Developeriem ( vai power jūzeriem ) Linux, manuprāt, ir piemērotāks. Terminālis, virtuālie desktopi, package management un citas kustomizācijas krietni atvieglo darbu. Bet nu iespējams katram ir savādākas prasības un pieņēmumi.

 

Man vajag gan Linux ērtumu, gan foto apstrādi - tātad Mac :P

Link to comment
Share on other sites

Kā redzu tad jau pie trešās diskusiju lapas visiem aizbrauca jumts un neviens pat vairs neatcerējās, kāpēc holy war izcēlās, bet ja jau sākts, tad jāturpina. Runa gāja par VEIKTSPĒJU un lighting fast aplikāciju atvēršanu.. Kaut ko tādu atceraties? Nē? Nebrīnos.

Link to comment
Share on other sites

Runa gāja par VEIKTSPĒJU un lighting fast aplikāciju atvēršanu.. Kaut ko tādu atceraties? Nē? Nebrīnos.

 

Tak, ja aplikācijas atvēršanai vajag miljons CPU instrukcijas, tad nav nozīme, vai tas ir Linux, vai Windows, miljons instrukcijas izpildīsies vienlīdz ātri.

Vienīgais par ko var diskutēt, vai uz vienas, vai otras OS pieejamās aplikācijas tērēs 500k vai 2 miljoni instrukcijas, lai atvērtos, respektīvi, vai vienai vai otrais OS ir labākas dotās aplikācijas.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...