Jump to content
php.lv forumi

Windows vs Ubuntu veiktspēja


mandarīnpīle

Recommended Posts

  • Replies 94
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

fun fact,

par 2000. gadu, atceros ka tad win fani rēja par linukša desktopu, jo izskatoties raibs kā dzeņa vēders un nesot nopietni ar tādu strādāt (salīdzinot ar win98/nt)

tagad win8 ir vēl raibāks kā mans tolaiku kde, kurā, instalēju/konfigurēju visu ko varēju pēc kārtas :D

Edited by v3rb0
Link to comment
Share on other sites

Stabilās versijas ir stabilas. Nighly versijas nav stabilas.

 

 

Y u no understand?

 

Ne vienmēr jaunākās stabilās versijas ir pieejamas repositorijos, kaut vai tas pats JDK (atceros, ka agrāk, kad sēdēju uz Ubuntu 10.10, jaunākā Java versija bija 1.7.0_05 or smth, bet  caur aptitude varēja dabūt tikai 1.6.0_23).

 

 

@codez

 

Es ceru, ka tas bija sarkasms.

Linux jau defaultā ir 100x drošāks par Windows un 1% šur tur nozīmē, ka viņš būs 99x vai 101x drošāks.

 

Es runāju par jebkurām programmām, nevis pašu Linux kerneli/GUI/basic stuff. Un jaunākās fīčas visiem gribās. Tas, ka varbūt nevajag, ir cita lieta.

Edited by jurchiks
Link to comment
Share on other sites

jurchik, 10. versija? Tas nozīmē 10. gads. Tagad ir 13. gads, tas nozīmē, ka tu vismaz gadus 3 neesi lietojis Ubuntu.

Un vēl es nesaprotu, kādā abstraktā izdomātā pasaulē tu dzīvo? Ubuntu updeitojas vismaz reizi nedēļā un nav manuāli jāinstalē nekādi ielāpi.

Tāpat arī ikdienā lietojamās programmas, kā vlc, torenta klients, ofiss, eclipse, skaips, u.c. updeitojas pašas.

Tāpat ari jaunākās tehnoloģijas web izstrāde visupirms ir uz linukša, piemēram:

- nodejs uz linukša bija 2009. gadā, bet uz Windows tikai 2011. gadā.

- git jaunās versijas uz linukša ir no mēneša līdz pat pāris mēnešiem ātrāk (sākumposmā starpība bija pat vairāk par gadu).

- ir vesela kaudze PHP funkciju, kuras nestrādā Windowsā, bet strādā linuxā.

Link to comment
Share on other sites

Tāpat arī ikdienā lietojamās programmas, kā vlc, torenta klients, ofiss, eclipse, skaips, u.c. updeitojas pašas.

 

Man, starp citu, uz debiāna skaips vispār nav defaultajos packagos.

Debiānis vispār laikam ir viens no kūtrākajiem apdeitu ieviesējiem, viņi kamēr visu notestē paiet kāds gads. toties normāls uptime.

Link to comment
Share on other sites

jurchik, 10. versija? Tas nozīmē 10. gads. Tagad ir 13. gads, tas nozīmē, ka tu vismaz gadus 3 neesi lietojis Ubuntu.

Kāpēc tu tā domā? Es varu arī tagad uzlikt 10. versiju, man viņa uz diska ierakstīta stāv. Man toreiz interneta nebija, kas bija pa rokai, to uzinstalēju.

Un vēl es nesaprotu, kādā abstraktā izdomātā pasaulē tu dzīvo? Ubuntu updeitojas vismaz reizi nedēļā un nav manuāli jāinstalē nekādi ielāpi.

Pri čom te kkādi ielāpi? Un runa vispār neiet par Ubuntu, tas ir tikai piemērs.

Tāpat arī ikdienā lietojamās programmas, kā vlc, torenta klients, ofiss, eclipse, skaips, u.c. updeitojas pašas.

Katram ir savas ikdienā lietojamās programmas, ne visas apdeitojas, tas nav atkarīgs no OS, tāpēc tas neder kā arguments.

 ir vesela kaudze PHP funkciju, kuras nestrādā Windowsā, bet strādā linuxā.

Starp citu, jautājums kādam, kas sēž uz Linux - tagad defaultajos packages ir pieejams PHP 5.5.0?

Edited by jurchiks
Link to comment
Share on other sites

Starp citu, vai Linuksā MC vai kāds cits tūlis atļauj rekursīvi salīdzināt divas direktorijas, arī caur FTP? Piemēram, ja man mētājas divas mapes, viena no fleškas, otra no datora, abas apmēram gadu vecas un es gribu saprast, kura no tām ir aktuālā versija, tad šāda fīča ir noderīga... Kā arī lai salīdzinātu FTP saturu ar lokālo, reizēm gadās sinhronizēt izmaiņas abos virzienos. Respektīvi, vizuāls diff tūlis.

 

Šī bija viena no lietām, kas nenormāli pietrūka.

Edited by Mr.Key
Link to comment
Share on other sites

Kāpēc tu tā domā? Es varu arī tagad uzlikt 10. versiju, man viņa uz diska ierakstīta stāv. Man toreiz interneta nebija, kas bija pa rokai, to uzinstalēju.

Tiešā tā, vari uzlikt 3 gadus vecu Ubuntu un spriest par to pēc tā - 3 gadus veca Ubuntu.

Pri čom te kkādi ielāpi? Un runa vispār neiet par Ubuntu, tas ir tikai piemērs.

Tu uzdevi jautājumu par drošību. Un runa ir par drošības ielāpiem. Un Ubuntu, ja nemaldos, ir populārākā vidusmēra lietotāja Linux distra.

Katram ir savas ikdienā lietojamās programmas, ne visas apdeitojas, tas nav atkarīgs no OS, tāpēc tas neder kā arguments.

Ja tas neder kā arguments, tad visupirms nevajag norādīt kā argumentu, ka Windowsā ir drošākas programmas, jo ir jaunākas.

Starp citu, jautājums kādam, kas sēž uz Linux - tagad defaultajos packages ir pieejams PHP 5.5.0?

Ja pat nav, tad šis jau arī neder kā arguments, jo Windowsā tāda lieta kā packages vispār nav un vienmēr viss ir jālejuplādē un jāinstalē.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...