Jump to content
php.lv forumi

Windows vs Ubuntu veiktspēja


mandarīnpīle

Recommended Posts

Līdz šim esmu bijis Windows 7 lietotājs, bet sagribējās ko jaunu..

 

Ļoti bieži bija dzirdēts, ka Linux operētājsistēma strādā manāmi ātrāk nekā Windows. Ar šo "ātrāk" es sagaidīju jūtamu uzlabojumu aplikāciju atvēršanā (kaut vai interneta pārlūki, teksta editors), un ar "jūtamu" es domāju vismaz sekundi, nevis milisekundi. Tāpat sagaidīju arī ātrāku OS ielādi.

 

However, instalējot Ubuntu ar Wubi (windows installer for ubuntu desktop) un panākot kaut kādu dual boot'a surogātu, nekas no gaidītās veiktspējas nepiepildījās. Man pat šķiet, ka Windows 7 strādā "jūtami" ātrāk nekā Ubuntu.

 

 

Kādēļ tas tā ir? Tas, ko man vajadzēja gaidīt, ir kas pieticīgāks par to, ko es gaidīju? Ubuntu ir vēl kaut kā īpaši jākonfigurē? Pie vainas ir Wubi un efektam vajadzēja taisīt fresh install?

 

 

Jāpiebilst, ka mana Windows 7 sistēma ir diezgan pieticīga, atslēgta liela daļa servisu, Startup laikā nekādas ekstras netiek ielādētas, antivīrusa nav, no 500GB HDD izmantoti ~90GB

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 94
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Kāpēc lai Linux būtu jūtami ātrāks par Windwos? Abi nokompilēti mašīnkodā un veic +- tās pašas funkcijas.

Savukārt programmu ielāde vispār ir atkarīga no konkrētās programmas.

Tas, ko no linuxa ir jāsagaida, ir ērtums un drošība.

Pats lietoju Kubuntu (Ubuntu + KDE) jau pāris mēnešus un varu pateikt, ka uz Windows atpakaļ neskatos.

Linux plusi:

1)Ērta un ātra aplikāciju instalācija + jau uzinstalējot OS, ir viss nepieciešamais, ko ikdienā izmanto, atskaitot dažus dev rīkus, kurus var ar vienu rindiņu konsolē var uzreiz uzinstalēt.

2)Drošība - permisijas, su, firewalli, utt. un tas viss plaši pielāgojams vajadzībām.

3)Ērtums lietošanā - vairāki desktopi, advancēta šortkutu sistēma (ikdienā praktiski varu iztikt bez peles), kustomizējami desktopa un taskbāra vidžeti.

4)Savietojamība ar windows - ja vajag palaist windows aplikācijas Wine vai Virtualbox.

5)Web aplikāciju izstrāde notiek tajā pašā OS, kurā tās tiks laistas produkcijā.

6)Ātrāk pieejams web izstrādes cutting edge tehnoloģijas, kuras parasti visupirms parādās linxam un tikai tad windosam.

 

Mīnusi:

1)Kad pērc datoru, iepriekš pārbaudi, vai visām komponenetēm būs pieejami draiveri - tas visvairāk attiecas uz dažādām grafiskajām kartēm un bezvadu tīkla kartēm. Tāpat portatīvajiem var būt problēma ar power saving-u.

Link to comment
Share on other sites

Linux plusi:

1)Ērta un ātra aplikāciju instalācija

3)Ērtums lietošanā

Such bold lies...

Kurā caurumā Linux ir ērtāks lietošanā par Windows, nemaz nerunājot par programmu instalēšanu? Uz Windows - nokačā .exe/.msi installeri, palaid, next next next finish > gatavs (neskaitot salīdzinoši retās reizes, kad kaut kas jāmaina defaultajos instalācijas uzstādījumos). Uz Linux kaut kas līdzīgs ir tikai apt-get un tamlīdzīgi package manageri, kuri arī der tikai gadījumiem, kad konkrētai progai ir pieejams package.

 

Bet nu tā, protams, ir holy-war tēma, tāpēc laikam jau labāk neatbildēt...

 

 

Par tēmu - Ubuntu GNOME ir viens no vislēnākajiem Linux GUI (jo tas defaultā ir eye-candy režīmā), nebrīnies.

Edited by jurchiks
Link to comment
Share on other sites

Vai tad apt-get ierakstīt vienu rindiņu, kurā pasaki, man vajag uzinstalēt to, to, to un to nav ērtāk, kā N vietās meklēt un kopēt N-tos msi failus, katru palaists, katram spiest next, next, next, utt?

Man, piemēram, lai uzinstalētu visu nepieciešamo darba stacijai, pietika ar komandrindu un pāris rindiņām un mans darbs tajā bija 20 sekundes. Pamēģini ar 20 sekunžu darbu uzlikt visu nepieciešamo web developmentam uz Windows.

Bet priekš iesācējiem, kuri neprot komandrindu, Ubuntā ir lielisks grafisks aplikāciju instalēšanas menidžeri ar search, aplikācijas aprakstiem, atsauksmēm, utml. Izvēlies aplikāciju, uzspied install un gatavs, atkal, ne tev speciāli jāmeklē, ne jākopē, ne jameklē, kur saglabāji, ne jāspaida next-i, utt.

Link to comment
Share on other sites

Linux terminālis mani nebaida un nav pilnīgi svešs. Šis nosacītais ērtums nebūtu te jāapspriež..

 

Doma bija vairāk par performanci. Mani arī ieinteresēja Arch Linux "do it yourself" filozofija. Tīri ne ko dziļāk par to nezinot, es empīriski pieņēmu, ka minimālistiska sistēma, kuru es kontrolēju un kurā es varu sainstalēt tikai man nepieciešamo varētu izrādīties krietni vien racionālāka par Windows kas pilns ar daudz ko performanci ēdošu priekš daudzajiem dumjajiem domāt negribošajiem lietotājiem.

 

Bet nu man nez kāpēc sāk likties, ka tā nav? 

Link to comment
Share on other sites

Such bold lies...

Kurā caurumā Linux ir ērtāks lietošanā par Windows, nemaz nerunājot par programmu instalēšanu? Uz Windows - nokačā .exe/.msi installeri, palaid, next next next finish > gatavs (neskaitot salīdzinoši retās reizes, kad kaut kas jāmaina defaultajos instalācijas uzstādījumos). Uz Linux kaut kas līdzīgs ir tikai apt-get un tamlīdzīgi package manageri, kuri arī der tikai gadījumiem, kad konkrētai progai ir pieejams package.

 

Bet nu tā, protams, ir holy-war tēma, tāpēc laikam jau labāk neatbildēt...

 

 

Par tēmu - Ubuntu GNOME ir viens no vislēnākajiem Linux GUI (jo tas defaultā ir eye-candy režīmā), nebrīnies.

 

mī un žē, ./configure && make && make install ir tik grūtu iedrukāt konsolē?

Link to comment
Share on other sites

Par tēmu - Ubuntu GNOME ir viens no vislēnākajiem Linux GUI (jo tas defaultā ir eye-candy režīmā), nebrīnies.

 

Ļoti apšaubu vai tēmas autors strādāja ar izmantoja Ubuntu ar Gnome. Pie tam - vislēnākajiem? Kas tie par apgalvojumiem?

Link to comment
Share on other sites

spaini, vēl jau ./configure seko dažādi parametri --with-bla-bla --libdir=/path/ ...

 

performance varētu būt, ka ir aptuveni līdzīga, ja vien neinstalē kādu lightweight desktopu un speciāli netūnē savām vajadzībām.

parasti gan sistēma ar laiku apaug, instalējot visādus sīkumus.

Link to comment
Share on other sites

nu personīgais ieteikums būs šads sāk ar kādu distro no linux vides prastāka tad ar laiku pāriet uz ko nopietnāku kur ir vairāk console pēctam pāriet uz unix vidi tad vis būs pilnīgi normāli.

 

P.S

Par os veiklumu varu teikt tīrs linux vai unix bez gui retrospektīvi ar consoli nems priekša visus os :)

Link to comment
Share on other sites

Linux nav tik user-friendly kā Windows

 

Manai 5-gadīgajai meitai uz datora ir Linux (Kubuntu) un viņa bez problēmām ar to izmanto apmācības programmas, grafiskos un video editorus, video playeri, skype, maina deskotpu attēlus un citus UI parametrus un pats svarīgākais, ka uzinstalējot Kubuntu, gandriz tas viss jau ir virsū un nav atsevišķi jāinstalē (tai skaitā latviskojums).

Link to comment
Share on other sites

Te mums ir jādefinē, ko nozīmē «user-friendly».

 

> Easy to use or learn to use.

 

Par minēto appu instalāciju. Uz Linux visas appas būs meklējams vienā vietā, turpretim Windowsam, cik atceros, kad vēl to pats izmantoju, ir brovsera atvēršana, ieiešana Googlē, meklēšana pēc pareizās appas, īstās appas veiksmīga lejupielāde, `setup.exe` atvēršana, Next spaidīšana, varbūt vēl divi restarti un saprašana, ka tā ir outdated versija un nestrādās ar Windows XP.:)

 

Visas appas, kā codeziz minēja, jau ir defaultā. Cik no jums lieto vai iesaka lietot media player un browser, kas nāk Windowsā jau defaultā? Vai Paint? Uz Linux jums būs VLC, Firefox/Chrome, GIMP/Inkscape, Skype, atarhivētājs, pats Twitters un Facebook desktopā un spēles. Mostly tas, kas tiek instalēts uz Windows pēc tā instalācijas.

 

**Vai ir vajadzīgi vēl argumenti?**

 

Also, Linux lietotājam nav obligāti jāzina par termināļa esamību.

Edited by daGrevis
Link to comment
Share on other sites

Paint ir ultimate software priekš primitīvām darbībām ar attēlu. Sūdainais mēsls GIMP pīpē stūrī.

 

Nu, ja vairāk neko par browseri cilvēkam nevajag, tad konsole tiešām nav jāzina. Bet visos citos gadījumos GUI ir tik sūdains vai nestrādājošs, ka nāksies terminalēt.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...