Jump to content
php.lv forumi

Kā izeksportēt no datu bāzes excell csv failu ar utf-8


fjckls

Recommended Posts

Noob jautākums. Caur phpmyadmin eksportēju datus iekš csv. Atveru ekselī viss smuki pa tabulām, taču utf-8 characteri ir ķeburaini iĆ…ā€ Ć…Ā. Kā izeksportēt pareizi, lai pareizi rādās utf-8 un saglabājās tabulas?

 

Paldies.

Link to comment
Share on other sites

http://office.microsoft.com/en-us/excel-help/import-or-export-text-txt-or-csv-files-HP010099725.aspx#BMimport_data_from_a_text_file_by_openi

Import a text file by connecting to it

 

Uztaisi jaunu blank datasheet, tad ej uz Data tabu un spied pogu "From text" sadaļā "Get External Data".

Original data type = Delimited,

File origin = 65001 (Unicode)

Next

Delimiters = semicolon

Next

Finish

 

P.S. pirmo reizi ar Exceli kko importēju un man nebija problēmu.

Edited by jurchiks
Link to comment
Share on other sites

@jurchiks, paldies, mēģināju -  nope, tas pats.... diendienā nelietoju php... likās ka php programmeri kaut ko tādu dara vismaz 5x dienā :) ...Vienmēr iekš DB, kur ir teksts esmu tabulai licis collation UTF-8 general_ci, izvadot html viss ir korekti, bet eksportējot uz csv, ekselī ķeburi..., Kāds plz varētu mani apgaismot, ko es te daru neparreizi? Kā glabāt datus, lai ērti pēc tam eksportēt uz ekseli ar visām garumzīmēm? Un ko darīt tagad :)? 

Link to comment
Share on other sites

Bet, kas man būtu jālabo DB, ja tur nekas nav salauzts..Kā jau teicu visi dati ir saglabāti ar UTF-8 general_ci - tur man liekas nekā nepareiza nav - problēma ir dabūt to visu ekselī, lai viņš prot nolasīt utf-8 characterus

Link to comment
Share on other sites

Galu galā - izmantoju phpexcel (http://phpexcel.codeplex.com/wikipage?title=Examples&referringTitle=Home), lai izveidotu .xls failu, kuru Excel saprot un māk atpazīt utf-8 characterus.. Klients nesaprastu, ja viņam vajadzētu sekot @jurchika tutoriālim, lai atvērtu failu.

Tātad, .cvs nebūs tas labākais variants, lai eksportētu datus Excelim, jo šis nabags nemāk atpazīt utf-8... nu pizec visu dienu ar šito noņēmos... tiešām neivens nebija ar ko līdzīgu saskāries? .... 

Link to comment
Share on other sites

Tev tikai liekas, ka tur ir utf8, patiesībā tur ir utf8 dati saglabāti latin(mysql defaultais enkodings). Lapā tev strādā, jo ar php pieslēdzoties, tu norādi, ka gribi saņemt datus utf8, tādēļ viņš no latin viņus konvertē atpakaļ.

 

phpmyadmin nenorāda kādā enkodingā grib saņemt datus, tādēļ tie tiek parādīti tādi kādi ir patiesībā. Vari atvērt phpmyadmin tabu variables un varu derēt, ka tev šajos, nav utf8 -

collation connection utf8_general_ci collation database utf8_general_ci collation server utf8_general_ci
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...