Jump to content
php.lv forumi

HTACCESS atšķirības starp serveriem


eT`

Recommended Posts

  • Replies 36
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nu tas jau ir filozofisks jautājums, bet implementējot routingu appas levelā mēs iegūstam:

 

1. Vairāk funkcionalitātes ar to pašu tehnoloģiju. Droši varu teikt, ka PHP lielākā daļa šeit lasa daudz labāk par Apache vai Nginx konfigurāciju.

2. Lielāku brīvību serveru izvēlē. Vairāk nav svarīgi, kas _servē lapu_ (tas var būt jau minētais Apache vai Nginx, vai tas var būt kkas pilnīgi cits).

Link to comment
Share on other sites

Kura appa nāk ar serveri?

 

Scalas Play2 FW nāk kopā ar Netty serveri un man šķiet, ka tas pats django arī nāk kopā ar webserveri, protams abos variantos ir iespēja deploy-ot arī uz citiem webserveriem.

Ja serveris ir atsevišķi, tad piekrītu daGrevis, ka vienīgai pareizais risinājums ir visus requestus sūtīt uz vienu entry point-u un visu pārējo veikt "app-as limenī".

Link to comment
Share on other sites

Django webserveris nav īsts webserveris. Tas ir domāts tikai lokālai ranošanai, kamēr appa vēl tiek izstrādāta.

 

Django varētu tā būt, bet play2 webserveris ir diezgan advancēts (asinhrons, event driven) un tiek uzreiz ari izmantots produkcijai.

Tad vēl tikko atcerējos, ka tieši tāda paša tipa webserveris ir arī nodejs un ari to izmanto produkcijā.

Nodejs, ja neizmanto gatavus FW, web serveris pat tiek programmēts tieša veidā:

var http = require('http');
http.createServer(function (req, res) {
  res.writeHead(200, {'Content-Type': 'text/plain'});
  res.end('Hello World\n');
}).listen(1337, '127.0.0.1');
Link to comment
Share on other sites

Ir atšķirība, vai webserveris ir tajā pašā programmēšanas valodā (PHP un PHP webserveris, Python un Python webservis, kā arī Java un Javas webserveris), vai pilnīgi citā (PHP un, teikim, Apache, kurš noteikti nav rakstīts PHP).

 

Bet ok, tikai viedoklis. :)

Link to comment
Share on other sites

Kā tu nonāci pie secinājuma, ka Apache nedrīkst izmantot??

Runa vispār iet tikai par routing/request parsing.

 

Es vēl varētu piebilst, ka tad, ja routing ir web aplikācijas līmenī, tad tev ir izvēle, ko darīt ar invalid pieprasījumiem, toties tad, kad tas notiek webservera līmenī, tas 100% nonāk error logā.

Mani, piemēram, nenormāli kaitina, ja manos error logos ir pilns ar visādu drazu, kuru saspamojuši idioti, kuri cenšās uzminēt visas eksistējošās lapas manā saitā, vai ar requestiem uz kkādām pirms 100 gadiem saglabātām lapām (Ctrl+S browserī, vecumdienās izdomā atvērt), kuras vairs neeksistē. Tas man smagi traucē saredzēt reālos erorus.

Edited by jurchiks
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...