Jump to content
php.lv forumi

Strādāšana no mājām un veselīgs uzturs.


Mr.Key

Recommended Posts

  • Replies 102
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

> kratīšanās uz darbu vien ir 100-200 Ls izmaksas

 

Atakrībā no tā, kur dzīvo. Man uz darbu ir 8 minūtes ar tramvaju (ar kuru es braucu bez maksas) vai 20-25 minūtes ar kājām.

Link to comment
Share on other sites

nu vo, Es parasti gan cenšos kkur pa divīti paēst, bet vienu brīdi ar ap 2.90 ēdu + vēl no rītiem cīsiņi mīklā, 0.76 ;[ 

 

Šis teksts man kārtējo reizi liek aizdomāties, ka lielajam vairumam programmētāju nav ne mazākās nojausmas par to, kas ir normāls uzturs. :)

 

Par šo darba devēju: 700 LVL ir adekvāta alga (neteikšu, ka izcila), ņemot vērā to, ka var strādāt visu laiku no mājām. Protams, atzīstami ir tas, ka darba devējs norādījis algu, tā, ka varam tikai paslavēt šo darba devēju, jo pēc redzamās informācijas izskatās tiešām labs, ņemot vērā, kādi ir vairums darba sludinājumu...

 

 

 

Nemaz nav slikta alga, ja jāstrādā no mājām. Manuprāt, kratīšanās uz darbu vien ir 100-200 Ls izmaksas, nerunājot par iespaidu uz produktivitāti.

 

Kā var savākt tik lielas izmaksas par "kratīšanos uz darbu"? Ja dzīvo Jelgavā un ik dienu brauc uz Rīgu uz darbu ar auto, maksājot par benzīnu, bet neņemot nevienu līdzbraucēju (par samaksu) līdzi, tad var savākt, ticu. Bet ja brauc ar sabiedrisko, velosipēdu vai iet kājām, tad transporta izmaksas ir relatīvi mazas (par šāda mēroga algām runājot) vai arī vispār nulle. Es gan domāju, ka vērtīgāks ir transportā pavadīts laiks. Ja tas ir stundu turp un atpakaļ sabiedriskajā transportā, tad tas ir pretīgi un 2 stundas ik darba dienu izsviests mēslainē. Ja stūrējot pie auto - vismaz iemācās labāk braukt. Ja uz velosipēda - tas tas nāk par labu sportiskajai formai un veselībai (ja prot uzvesties uz ceļa). Ja kājām - arī par labu veselībai. Lai gan neviens neliedz pirms darba mājās iziet pastaigā stundu. Pusdienas var uztaisīt pats mājās un paņemt līdzi uz darbu galu galā, kā arī tās cenas pusdienām nemaz nav tik augstas, ja relatīvi to pašu taisīsiet mājās. Pie tam, ja ēdat karbonādes, padomājiet, vai jums tā gaļa pie datora sēžot ir nepieciešama - šausmīgi daudz enerģijas aiziet, ne? Šeit ir slinkuma jautājums.

Galvenais ieguvums, strādājot no mājām ir nevis finansiāls (kas domājošam, čaklam cilvēkam ir salīdzinoši neliels), bet gan tā vide, ko iegūsti, strādājot mājās - savas ērtības. Problēma gan var būt kolēģu neesamība, kas labākajā gadījumā iedvesmo, ir arī no kā paprasīt, bet sliktākajā gadījumā kolēģi var krist uz nerviem. Darbam mājās nepieciešami arī sākuma ieguldījumi - normāls darba krēsls nav lēts, bet sēžot uz "sūda", mugura sevi liks just jau pēc pusgada, gada. Vēlams arī ir sakarīgs datorgalds, VIETA tam un, protams, laba darba stacija (tehnika), tai skaitā, var gadīties arī nepieciešamība pēc printera, skanera un kopētāja, kurus cilvēki nemēdz turēt mājās, jo tie parasti ir darba vietā.

Link to comment
Share on other sites

Atceros kad 2008 pelniju 300 latus, nožēlojami, tad atceros kad pelniju 700, nožēlojami... Atceros kad pelniju 1000+ nožēlojami... Vienmēr ir izmaksas, vienmēr pietrūkst.. Es teiktu tā, ja tu zini cik maksā tavas zināšanas, tad tu zināsi cik tev ir vajadzīgas obligātās izmaksas mēnesī un cik tev vajag lai paēstu, atpūstos un lai paliktu pāri.

Atrast savu ciparu nemaz nav tik viegli, domāju vairums man šeit varētu piekrist, jo vienmēr kad tu ej pa kāpnēm augstāk un saņem +25+50% algas nekā iepriekš tu apzinies ka spēj kāpt vēl augstāk, bet līdzi tam attiecīgi pacel arī izmaksas, beigās tu esi turpat kur biji :)

Plānot izmaksas, plānot ienākumus un izvērtēt darba devējus - laba prakse.

Link to comment
Share on other sites

Saprātīgi taupīt vienmēr ir jēga, bezjēdzīgi tērēties nav jēgas. Tie, kuriem "vienmēr ir par maz", ir tipiski cilvēki, kas neko nesaprot un negrib saprast no praktiskās ekonomijas. Ja grib tiešām pelnīt neierobežotu summu, tad ir jāuzņemas risks arī zaudēt un uzsākt savu uzņēmējdarbību.

Link to comment
Share on other sites

Šis teksts man kārtējo reizi liek aizdomāties, ka lielajam vairumam programmētāju nav ne mazākās nojausmas par to, kas ir normāls uzturs. :)

 

Par karbonādēm runājot - normālu uzturu pusdienu ēstuvēs ļoti grūti atrast - visur tā gaļa dominē. Gaļu vispār būtu vēlams ēst 1 - 2 reizes nedēļā.

 

Kā var savākt tik lielas izmaksas par "kratīšanos uz darbu"?

Ja tas ir stundu turp un atpakaļ sabiedriskajā transportā, tad tas ir pretīgi un 2 stundas ik darba dienu izsviests mēslainē. Ja stūrējot pie auto - vismaz iemācās labāk braukt. Ja uz velosipēda - tas tas nāk par labu sportiskajai formai un veselībai (ja prot uzvesties uz ceļa). Ja kājām - arī par labu veselībai. Lai gan neviens neliedz pirms darba mājās iziet pastaigā stundu. Pusdienas var uztaisīt pats mājās un paņemt līdzi uz darbu galu galā, kā arī tās cenas pusdienām nemaz nav tik augstas, ja relatīvi to pašu taisīsiet mājās. Pie tam, ja ēdat karbonādes, padomājiet, vai jums tā gaļa pie datora sēžot ir nepieciešama - šausmīgi daudz enerģijas aiziet, ne? Šeit ir slinkuma jautājums.

Galvenais ieguvums, strādājot no mājām ir nevis finansiāls (kas domājošam, čaklam cilvēkam ir salīdzinoši neliels), bet gan tā vide, ko iegūsti, strādājot mājās - savas ērtības. Problēma gan var būt kolēģu neesamība, kas labākajā gadījumā iedvesmo, ir arī no kā paprasīt, bet sliktākajā gadījumā kolēģi var krist uz nerviem. Darbam mājās nepieciešami arī sākuma ieguldījumi - normāls darba krēsls nav lēts, bet sēžot uz "sūda", mugura sevi liks just jau pēc pusgada, gada. Vēlams arī ir sakarīgs datorgalds, VIETA tam un, protams, laba darba stacija (tehnika), tai skaitā, var gadīties arī nepieciešamība pēc printera, skanera un kopētāja, kurus cilvēki nemēdz turēt mājās, jo tie parasti ir darba vietā.

 

Strādājot mājās arī nejūties vainīgs, biežāk pieceļoties no krēsla vai uzspēlējot kādu spēlīti prāta iesildīšanai, vai dienas vidū izejot paskriet. Utml. Par pārējo var piekrist, izņemot to, ka vilcienā var lasīt, kas, kopā ar fizisko slodzi, ejot uz/no sab. tr. ir daudz lietderīgāk, nekā sēdēt pie stūres. Vispār, normālam programmētājam vajadzētu būt spējīgam izvēlēties risinājumu pēc vajadzības, nevis finansiālajām iespējām. Es, piemēram, ēšanas naudu neskaitu, ar auto nepārvietojos minēto iemeslu dēļ. Piemēram, kad bija auto, svēru 85 kg, bez auto - 82 kg. Ja vēl sanāk intensīvāk sportot, tad 80 vai mazāk. Pārdomām - eksperimentam noīrēju dzīvokli netālu no darba, 10 min. gājiena attālumā. Izrādās, esmu tik ļoti pieradis 3-4 h dienā pavadīt kustībā, ka es pāris dienu laikā iekritu depresijā, no kuras vēl neesmu ticis ārā. Tas viss ir individuāli, protams. Katrā ziņā, ja ir vēlme un spējas kaut ko _uzražot_, tad parādās arī prasības pret apstākļiem. Atceros vienu Holivudas filmu, kur Ņujorkas centra mājas kaimiņi strīdas, jo vienam otra trokšņošana traucē gatavoties turnejai. ;)

Edited by Mr.Key
Link to comment
Share on other sites

Cūkgaļa vispār nav vajadzīga, savukārt vistas gaļu var ēst biežāk nekā 1-2 reizes nedēļā. 1-2 reizes nedēļā var apēst kādu teļa steiku vai mazlopu (kaza, aita) gaļu, jo tā nav tik trekna, bet var arī to pašu cūkgaļu, savukārt zivis var ēst, cik uziet. Cīsiņš mīklā - vispār cīsiņi kā tādi būtu jāaizmirst, ja gribam normālu uzturu. :D Un ne tikai cīsiņi, bet visi kulinārijas, konditorejas produkti un pusfabrikāti. Nav ne mazāko problēmu pašam uzvārīt griķus, vistas fileju un sagriezt dārzeņus - tikai vajag pakustēties mazliet. Augļus var lietot uzkodu vietā kaut visu dienu. Bet labi, tas tā.

Par to darbu no mājām - es personīgi vēl uzreiz nebūtu gatavs, jo tad man vajadzētu mazliet iekārtot sev darba vietu mājās - ērtu datorgaldu, ergonomisku krēslu, galu galā, vajag arī kārtīgu jaudīgu datoru. Nekad neesmu sapratis tos IT darba devējus, kas knauzerē kapeikas uz krēsliem un datoriem - tas taču atsaucas uz darba produktivitāti un cilvēks no neērta krēsla centīsies rauties nost, nevis palikt uz tā. Mājās, protams, var spēlēt spēlītes, iziet ārā, bet jāsaprot, ka darbs ir darbs un tas nekur neaizbēgs, pie tam forši nebūtu nokavēt SCRUM sapulci skype. :D Domāju, ka no mājām strādājot var sagaidīt vienu obligāto skype sazvanīšanos sapulci dienā vismaz, ja ne visas trīs.

Link to comment
Share on other sites

Nav ne mazāko problēmu pašam uzvārīt griķus, vistas fileju un sagriezt dārzeņus - tikai vajag pakustēties mazliet.

Priekš tam domātas sievas.

Augļus var lietot uzkodu vietā kaut visu dienu.

Tā gluži nav. Augļus agrāk skaitījas ēs labi, jo tas bija praktiski vienīgais C vitamīna avots. Taču augļi satur daudz vienkāršo cukuru, piemēram, fruktozi. Fruktozes sadalās sadalās tikai aknās, pie tam atstāj negatīvu iespaidu uz imūnsistēmu.

Savuklārt glikoze ātri uzņemās asinsritē, lai to samazinātu, ieslēdzās insulīna izdalīšanās mehānisms, kam seko daudz veselībai sliktu efektu. Bet C vitamīna tagad vari paņemt 500mg lēni uzsūcošā dienas sākumā un efekts būs daudz lielāks, nekā visu dienu rīt augļus.

 

 

 

Programmētāja galvenais instruments ir smadzenes, tāpēc ir divas ļoti svarīgas lietas, lai tās strādātu labi:

1)Uz to orientētas uztura sastāvdaļas - tie ir ēdieni ar nepiesātinātām taukskābēm, it sevišķi omega-3 taukskābēm. Kā galvenais šeit būtu jāmin linsēklas. Linsēklas šeit ir absolūts līderis. Es esmu konstatējis, ka visvienkāršākais veids kā tās uzņemt, ir pašam cept maizi (labāk rudzu maizi) un aptuveni 10-20% miltu vietā likt maltas linsēklas.

Nākošais, kas jāpiemin ir biezpiens. Es ieteiktu, vidēji dienā apēst 100-200g biezpiena. Ja nodatbojaties aktīvi ar sportu un itsevišķi muskuļu masas audzēšanu, tad līdz pat 500g.

No vienkāršajiem cukurum būtu jātsakās vispār. Daudz dārzeņu un šķiedrvielu saturošu produktu.

2)Regulāra fiziskā aktivitāte, kas nodrošina labu asinsriti, tai skaitā samdzenēs.

Link to comment
Share on other sites

Codez, aizmirsi miegu vēl pieminēt. Vispār ikviena veselīga cilvēka veselība ir atkarīga no uztura, fiziskās aktivitātes un atpūtas. Ja kāds no šiem vaļiem ir izskaloti krastā, tad veselības problēmas agri vai vēlu būs jūtamas.

Link to comment
Share on other sites

Biezpienu dabūt iekšā vienu pašu nav tik vienkārši, sevišķi, ja tas nav pats mīļākais ēdiens un garšo, bet ne kā galvenais ēdiens. Iesaku tam pievienot medu vai ievārījumu, lai dabūtu labāk iekšā. :) Ar tiem augļiem ir tā, ka ik pa laikam tos gribas un, ja tos gribas, tos vajag ēst (nevis konfektes, vafeles, cepumus utml.), bet ja nē, ta nē. Omega 3 ir arī treknajās zivīs un zivju eļļā, tāpēc to ar vajag lietot. Par linsēklām nezināju, bet papētīšu, kaut arī principā visas sēklas ir veselīgas, jo satur vērtīgas uzturvielas, jo ir auga dzīvības sākums (kā ikrs zivij, ola putnam). Starp citu, tās pašas olas ir veselīgas patiesībā, sevišķi tās Omega 3 olas, jo tur vistai dod labāku barību. Variet ēst kaut 4 vārītas olas dienā.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...