Jump to content
php.lv forumi

kāda valodā un kā? (desktop app)


Recommended Posts

  • Replies 61
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Kavacky, ej pilnīgi legāli izlasi express licenci. Gudrinieks. Autors nekur nav teicis, ka nekomerciāls apps.

Punkts viens: pats ej pilnīgi legāli palasīt licenci, autors nekur arī nav teicis, ka komerciāls apps.

 

Punkts divi: pats ej vēlreiz pilnīgi legāli palasīt Express licenci, varbūt beidzot uzzināsi, ka tirgot sevis rakstīto softu nekur nav aizliegts.

Link to comment
Share on other sites

Izmantojot libu, kuras licence neatļauj tevis izveidotu appu, kura izmanto libu, pārdot, nozīmē, ka tavu appu, kuru tu pats būsi izveidojis, bet tā izmantos to libu, tu, nedrīkstēsi pārdot, ja vien tās libas licence to ļaus. Es mocījos šo teikumu rakstot!

Edited by daGrevis
Link to comment
Share on other sites

scala

 

Plusi:

- iet uz JVM un var izmantot visas JAVA klases

- statiski tipi

- moderna funkcionāla valoda

 

Piemērs vienkāršam dialogam:

 

import javax.swing._

object Main extends App {
  val frame = new JFrame("Hello World!")
  frame.setSize(300, 300)
  frame.setDefaultCloseOperation(JFrame.EXIT_ON_CLOSE)
  frame.setVisible(true)
}
 

 

Coursera kurss Scalā : https://class.coursera.org/progfun-2012-001/class/index

Edited by codez
Link to comment
Share on other sites

Adobe AIR un visu kodē HTML, CSS, JavaScript.

AIRis JavaScriptā exposē papildus api darbam ar tīklu, failsistēmu. 

 

Grāmatu esmu lasīji un ir pat uztaisīta klientam viena applikācija, kas ļoti pat labi strādā. Māk strādāt gan offline, gan online režīmā.

 

Laiks kamēr iebraucu visā bija super mazs

Link to comment
Share on other sites

Protams, ir jāizvērtē vai AIR var nodrošināt visas tavas aplikācijas prasības. 

Manā gadījumā vajadzēja rīku ar ko ātri varu uztaistīt desktop aplikāciju nemācoties jaunu valodu. Tā kā C# īsti labi nepārzinu un Delphi, kuru es labi pārzinu īsti vairs izmantot negribējās, palika AIR, jo HTML, CSS, JS es māku ļoti labi

Link to comment
Share on other sites

AIR? T.i. linux support dropping AIR?

 

Autoram -

Java - multiplatformu, prasa Javas instalāciju. Var embedēt webkit, geko.

C#   - Windows, prasa .NET attiecīgo versiju. Var .NET runtime embedēt, bet diez vai a) vajag b) spēsi izdarīt. NET 3.5 ir kopā ar Win7. Var diezgan elementāri embedēt pārlūka logu ar webkit vai geko dzini.

C# ar Mono - multiplatformu large-scale pain-in-the-ass. Turies pa gabalu. Var ar lielām sāpēm embedet webkit.

Scala - multiplatformu, prasa Javas instalāciju. Hipsteru Java. Atšķirība no Javas - "OMG OMG OMG mana sintakse ir w00t w00t es gribu jaunu valodu jo negribu javu hurr durr". 

Air - windows only, as gay as it can get

C ar QT - labākais no variantiem ja ir laiks mācīties. Var embedēt kaut vai visu windows platformu (ar laiku).

Python ne-Linux vidē - why would you even consider it...

Link to comment
Share on other sites

Es varu palasīt arī par pāvesta ieguldījumu kristietībā. Vai Jūlija Cēzara ieguldījumu Romas impērijā. Un? Ko man tagad darīt? Mans viedoklis ir, ka scala ir hipsteru java. Period. Nav obligāti mani censties pārmācīt ar savām lieliskajām googles un wikipēdijas spējām. 

Link to comment
Share on other sites

Atkal sākas felonny trollings.

Starp javu un scalu ir diezgan būtiska atšķirība. Vai esi dzirdējis kaut ko par funkcionālo programmēšanu un šādu programmu skeilošanu.

Ja tev pašam nepietiek prātā, lai izietu kaut vienu sakarīgu scalas tutoriāli un tāpēc skatoties uz skalas kodu, tev tas šķiet pilnīgi nesaprotams, tā ir tava problēma.

Vai esi dzirdējis, kas ir tipu interfeiss, anonīmās funkcijas?

Lazy evulations?

piemēram scalā tu vari uzrakstīt:

 

lazy val a=giveMeDbConnection()

un kods tiks izpildīts, nevis pie a definēšanas, bet gan tad, kad a pirmo reizi tiks izmantots.

 

Vai esi dzirdējis par patternmaching uz kura var vienlaikus salīdzināt jebkādas datu struktūras un dažās rindiņās uzrakstīt to, ko citās valodās vajag vairākas lapas, saglabājot koda kvalitāti pateicoties statiskiem tipiem? http://www.scala-lang.org/node/120

 

Kopsumā scala ir daudz, daudz labāka par javu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...