Jump to content
php.lv forumi

Play! 2 JAVA web freimworks


codez

Recommended Posts

Deploijo to savu Play freimworku uz klienta šared hosta par 3 latiem mēnesī. ;) Jeb Tu izdalīsi viņam atsevišķu vm?

Neatceros, kad pēdējo reizi kaut ko tādu izmantoju pat priekš PHP. Parasti izmantoju VPS. Rackspeisā 256MB VPS maksā 10$, kas būtībā ne ar ko neatšķiras no 3Ls.

Pie tam JVM var jau arī izmantot, piemēram, google apps, kuram ir arī bezmaksas limiti.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 79
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Es neparasīju vai tu izmantoji, vai neizmantoji. Bet ja tev ir klients, kas grib to pasākumu turēt kopā ar citām savām landing page - arguments, ka rakspeisā vps maksā 10$ netiks pieņemts. Ir uz pasaules arī tādi stūrgalvji. 

 

Atļaušos atkal piebilst. Tā jau tad ir klienta problēma, tas nozīmē, ka viņš uzspiež savu risinājumu un tad neko darīt, jāpakļaujas. Runa ir par tādiem risinājumiem, kur pastāv izvēles iespējas.

Link to comment
Share on other sites

Cenas gan būs mazliet augstākas, bet ne gluži 10x augstākas:

http://www.jvmhost.com/

 

No otras puses - kas tas par klientu un kas tas par biznesu, ja viņš tik vien var atļauties kā 3Ls mēnesī hostingam? Bezpeļņas organizācijai vēl saprastu...

 

Es teiktu, ka no tādiem kapeikp*sējiem ir jābēg pa gabalu! Ja viņš nav gatavs maksāt vairāk kā 3Ls mēnesī par hostingu, tad cik viņš programmētājam par web app izveidi ir gatavs maksāt? 30Ls?

Nu bet kāda atšķirība kāds klients un ko viņš var atļauties? Ja viņš var atļauties samaksāt par lapu, pārējais vairs nav izstrādātāja darīšana. Kas maksā - pasūta mūziku. Man piemēram patīk šad tad brīvdienās paņemt kādu sīku lapeli pa kādiem pārsimts latiem uzsist lēnā garā, un es nemaz neapsveru domu tam izmantot kaut ko citu, kā PHP jo es zinu, kur tas jau nonāks - kaut kādā nano, garmtech vai vēl kādā šārē. 

 

Ar šo es gribēju pateikt, ka ir milzums daudz faktoru pēc kuriem tiek izvēlēta platforma. Nevajag man tagad barot te linkus uz hostiem un spriedelēt par to ar kādiem klientiem kādam vajadzētu vai nevajadzētu strādāt. Reality is, nobody fucking cares. 

Link to comment
Share on other sites

Kā tur īsti ir ar to rackspace.com - viņi iedod virtuālās mašīnas kontu un tad tur vari pa virsu installēt visu savu software, ieskaitot Java Virtual Machine? Sanāk tāda virtuālā mašīna iekš virtuālās mašīnas?

Sort of like that. Viņi tev iedot linux instanci, basicly, VPS. Atšķirība tajā, ka vari skeilot to savu instanci nemainot konteineri. 

Link to comment
Share on other sites

Es arī agrāku tās lapeles cepu, līdz apnika. Konveijertipa darbs, kurš ātri kļūst garlaicīgs, pārāk neregulāri ienākumi (kapeikp*sēju tirgus, kuriem visu vajag "ātri, ātri un lēti, lēti", bet pēc tam vairs IT pakalpojumus nevajag vai arī, ja vajag, tad bez maksas, noformējot visu kā "programmētāja kļūda"), trūkst izaicinājumu. Manuprāt, tieši tāpēc ir uzceptas visādas Joomlas, Drupal, Wordpress, lai varētu viņiem iesmērēt gatavu produktu, uzmetot tam kaut kādu dizainu, mazliet pielāgojot un viss. Pie tam, mūžīgas nesaprašanās, jo šādi klienti neko negrib dzirdēt par papildus izmaksām, sakarā ar to, ka vēlas pārāk krutas fīčas, kas esot ļoti vienkārši uztaisāmas - "nu kas tad tur ir, 5 minūtes".

Interesantāk ir cept lielas web aplikācijas, integrācijas, apgūt jaunus freimvorkus, nodarboties ar refactoring, taisīt testus utt. Tas viss kļūst otršķirīgs, ja nodarbojas ar mazo lapu klientiem, kuriem vienkārši vajag ātru un lētu rezultātu.

Link to comment
Share on other sites

Kā tur īsti ir ar to rackspace.com - viņi iedod virtuālās mašīnas kontu un tad tur vari pa virsu installēt visu savu software, ieskaitot Java Virtual Machine? Sanāk tāda virtuālā mašīna iekš virtuālās mašīnas?

Process tāds. Izveido kontu, apstiprini, neatceros, bet šķiet, ka agrāk pietika atbildēt uz telefona zvanu un pateikt, ka tu tiešām esi tu.

Tālāk vari taisīt cik instances gribi, maksā par instanci no izmantošanas sākuma līdz beigām pa stundām. Uz instances sākumā ir pliks linux, kura distro arī var izvēlēties pie instances izveidošanas. Tālāk instalē, ko vien vēlies. Piemēram, vairākus desmitus sīkās lapas es turu uz vienas 256MB instances un problēmas nav bijušas.

Ir funkcija palielināt instanci (palielinas HDD, RAM, CPU) jau ejošam projektam, dažās minūtēs tas pats VPS tiek pārkrauts uz jaudīgāku.

Kontam klāt vēl ir pāris servisi:

- cloud storage (failu glabātuve ar api), es tur parasti glabāju dažādu lietotāja uploadoto informāciju - bildes, utml., ja projekta specifikācija to prasa.

- cloude db - skeilojoša mysql instance - neesmu vēl iemēģinājis.

- load balancer - uzreiz gatava konfigurējama load balancera instance, arī diemžēl neesmu izmantojis, jo neviens projekts nav sasniedzis tādus apjomus, lai vajadzētu ;)

Link to comment
Share on other sites

Starp citu, Rackspace lētākais ir 16.06$ mēnesī, nevis 10$:

http://www.rackspace.com/cloud/servers/pricing_a/

Hmm, šķiet jaunajiem klientiem serverus piedāvā izveidot tikai jaunajā datu centrā un tur minimālā instance ir 512MB. Man kā vecam klientam vēl ir pieeja 256MB instancēm, tikai jāizvēlas cits datu centrs.
Link to comment
Share on other sites

Bezpeļņas != bezieņēmumu.

 

Ja nav ieņēmumu, tad jātaisa pašiem, diedelēt profesionālim, kurš ar to pelna naudu, IT pakalpojumus ne ar ko neatšķiras no ubagošanas stacijā. Latvijā "labdarības" jēdziens ir stipri pārprasts - katrs nekauņa, kurš grib uzdzīvoties uz godīgu ļaužu kakla, ir "cietējs", kuram jāpalīdz.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...