Jump to content
php.lv forumi

Play! 2 JAVA web freimworks


codez

Recommended Posts

> Vispār PHP foruma admini varētu izveidot pa foruma daļai populārākajām citām valodām/platformām, kuras arī tiek izmantotas web izstrādē, savādāk šis forums ir tā labi savācis pietiekami lielu web izstrādātāju skaitu un taisīt jaunu tik mazā valstī kā LV būtu nelietderīgi.

 

Man pieder domēns developers.lv, kur, es, labprāt, uzhostētu projektiņu ar forumu programmētājiem, kuri programmē **ne tikai PHP valodā**, lai šeit nebūtu tik daudz _unrelated stuff like this_. Vienīgais, vajag cilvēkus....

 

Kāpēc gan lai tu nevarētu izmantot šo pašu foruma dzinēju? Tas ir maksas? Atjaunojams pa brīvu? Es gan nezinu, bet manuprāt, gatavs foruma dzinējs ir vienīgā opcija. Vajag cilvēkus? Es nezinu, es droši vien dažās nedēļas nogalēs viens pats varētu pilnībā uz gatava foruma dzinēja uztaisīt un migrēt forumu. Tur nevajag daudz cilvēkus, admini jau būtu brīvprātīgie, galvenais, lai nesākās kaut kādi "subjektīvie kariņi" un galvenais, lai neiedod varu (moderēšanas vai administrēšanas tiesības) kaut kādiem kompleksainiem cilvēkiem, kas bano un cenzē pēc savas patikšanas. Kopējie noteikumi attiecas uz visiem (arī adminiem) un atšķirīga attieksme pret dažādiem forumu biedriem ir aizliegta. Ja šito varētu realizēt, tas būtu ļoti svētīgi. Ā, un, protams, datubāzei gan jābūt aizsargātai, par personas datu nopludinašānu var draudēt baisi "sūdi". :) Īpašniekam tikai normāli būtu kādu latu (cerams, ne EUR) atpelnīt par pūlēm un izmaksām.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 79
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Do it. Cilvēki saradīsies. Tikai uzliec normālu forumu kur var redzēt neatbildētos topikus un pie reizes arī atzīmēt visus kā izlasītus, ne kā šeit - jāatver visi topiki, pat tie, kas neinteresē. 

 

"View New Content" labaas puses augsheejaa stuurii zem search input'a? Tas ir vieniigais veids kaa es sho vietu paarluukoju.

Link to comment
Share on other sites

"View New Content" labaas puses augsheejaa stuurii zem search input'a? Tas ir vieniigais veids kaa es sho vietu paarluukoju.

 

Uz ko tas balstās? Uz cepumiem ("cookies") vai datubāzes? Vajadzētu uz datubāzes, vispār ciest nevaru, ka daudz kas tiek saglabāts cepumos. Nepareiza pieeja, manuprāt.

Link to comment
Share on other sites

node + mongo + couchbase

Nginx + fpm + mikrofreims + couchbase + mongo/postgre/mysql/11g

java + jetty + spring + couchbase + anydb

Protams variantu daudz, bet es konkrēti salīdzinoju, to, ko es agrāk izmantoju, ar to,uz ko es pārgāju.

Skeilošanās nav atkarīga no valodas, skeilošana ir arhitektūras darbs.

Vispārīgā gadījumā skeilošana ir atgarīga no valodas. Jo valoda sevī ietver ne tikai pliku sintaksi, bet arī freimworkus, platformu un to kā tā skeilojās, kas jau nosaka daļēji arhitektūru. Tāpat arī valoda sevī ietver rīkus. Bet funkcionālās prorgammēšanas paradigmas gadījumā pati valoda ir skeilojama, jo var rakstīt algoritmus, kuri spēj paralēli izpildīties uz ne tikai uz vairākiem procesora kodoliem, bet pat uz vairākām mašīnām.

Protams, arī jebkurā turing complete valodā var uzprogrammēt jebkuru citu turing complete valode, bet izstrādātājam tomeŗ svarīgāk ir tas, ka jau ir gatavs un cik ātri paņemot jau gatavas lietas var panākt rezultātu. Un tikai, ja gatavās lietas nedod vēlamo risinājumu, ķerties klāt pie to izstrādes.

Katram no šiem komplektiem ir savi plusi un mīnusi. PHP ir viegli distributējams, uzturams un izstrādājams, kā arī prasa zemākas izmaksas.

Ja godīgi, vēl neesam izstrādājis nākošo projektu līdz galam, bet pagaidām cik esmu izpētījis, neskaitot cilvēku darbu, gan PHP izstrādes, gan Scala + Play! + Mysql izstrādes gadījumā, man nav nekādu citu papildus izmaksu.

Un tavs ielinkotais benchmarks neko nepasaka - uzveido vienu un to pašu aplikāciju abās vidēs ar puslīdz vienādu funkcionalitāti un nobencho uz vienas un tās pašas mašīnas, lai būtu objektīvi.

Jā, tas būtu ideāls gadījums, bet man īpaši nevelk tagad vispār ķerties klāt PHP FW vilkšanai un to benchmārkošanai. Man pietiek ar to, ka dažādos benčmārkos webā es redzu, ka PHP FW-u respons taimi svārstās simtiem milisekunžu robežās, bet Play benčmārki desmitos sekunžu - ja nav konekcija ar db, pat zem 10 ms.
Link to comment
Share on other sites

Man pietiek ar to, ka dažādos benčmārkos webā es redzu, ka PHP FW-u respons taimi svārstās simtiem milisekunžu robežās, bet Play benčmārki desmitos sekunžu - ja nav konekcija ar db, pat zem 10 ms.

 

Mans komercfreims inicializāciju veic zem 15-20msec implying ne-p3 mašīna +DB +aplikācijas izpildes laiki. Nu un par to, ka php opensourčētie freimi ir mēsluči performances ziņā es gan piekrītu, jā. Bet tas neko neizsaka par pašu platformu. 

 

Par izstrādes izmaksām - nu kmoon, tu tiešām PHP deviem maksā tik pat cik javas/scalas? :) 

 

Par PHP konkrēti runājot - PHP paralēlapstrāde dzelžu līmenī vienkārši nav vajadzīga un pat ja tiešām ir - pcntl. Apache jau robino pieprasījumus pa korēm. Tālāk jau jebkuru PHP appu var izmest pa 100 instancēm ar centrālu sesiju stori un palaist robinā - apskeils gatavs. 

Edited by F3llony
Link to comment
Share on other sites

Telefona aplikācijas.

 

Operācju Sistēmu.

Jebkuru aplikāciju, kurai vajadzīgs multithread (šis ir ļoti plašs spektrs).

...

 

ar javu vari os uzcept? hmm, pieļauju, ka tas būs tāda pati līmeņa os kā, ja tā būtu ar php raks'tita.

multithread. plašs jēdziens, ko tu ar to domāji? pcntl_work() ?

telefona aplikāciju? hybrid?

Link to comment
Share on other sites

ar javu vari os uzcept? hmm, pieļauju, ka tas būs tāda pati līmeņa os kā, ja tā būtu ar php raks'tita.

multithread. plašs jēdziens, ko tu ar to domāji? pcntl_work() ?

telefona aplikāciju? hybrid?

 

Nezinu vai ar Java var OS uzcept, droši vien, ka neko konkurētspējīgu, bet uz php to arī nevar izdarīt.

Tu laikam nezini, kas ir multithreading http://en.wikipedia.org/wiki/Multithreading_%28software%29#Multithreading Javā ir tādas iespējas, php nav.

Es par telefona aplikācijām neko daudz nezinu, bet ir dzirdētas par Java mobilajām app, Objective C app, bet nav nekas dzirdēts par php mobilām app.

Link to comment
Share on other sites

Nevar, ne web, ne kādā citā kontekstā. Katra no platformām aizņem kādu savu konkrētu lauciņu un tur arī dzīvojas. Ceru, ka mūsu foruma pilsoņi to sapratīs nākamo 10 000 gadu laikā. 

 

Var gan un tieši web lietojumprogrammu (web app) kontekstā var salīdzināt. Ja man vajag web aplikāciju ar lietotāja interfeisu AJAX, biznesa loģiku, datubāzi un varbūt kādu web servisu, protams, ir iespējams apsvērt gan PHP, gan Java izmantošanu un abas salīdzināt.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...