Jump to content
php.lv forumi

Atkļūdošana vs Izstrāde


zuks

Recommended Posts

SELECT      situāciju ( Ir projekts jau gadsimtu vecs

                                 , ir senior developer 8 gadus nostrādājis projektā 

                                 , seniors veic tikai atkļūdošanu 

                                 , ir jauns džeks 2 gadi stāžs

                                 , džekam pilna "ķeša" sertifikāti ar kuriem "pečku" kurināt

                                 , senioram tagad šis džeks( jāapmāca, jāparāda , jāizcheko) 

                                 , jaunais frukts tikai pie izstrādes 

                                 ,(Selectojam no google info , ka par izstrādēm maksā miljonus))

WHERE                     jaunais frukts.alga*2 >senior devs... 

 

 

RAISE VALUE_ERROR 

 

 

Kas īsti ir saldais ēdiens?  vai tā ir taisnība, ka nedrīkst palikt neaizvietojams, un līdz ar to laid garām  putukrējumu ar zemenēm ? 

Vai arī opis ir jēls un tiešām iesēdējies? 

 

Select situācijā iet runa par ļoti lielu projektu 

 

 
 
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 33
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Elementāra situācija, Senior developers ( cik no konteksta saprotams - tu ) nav iipashi gudrs un uztraucas ka jaunais ir gudraaks un liidz ar to sanjem lielaaku algu un ar laiku izkonkurees vinju. Citas situaacijas sheit nav iespeejamas.

Link to comment
Share on other sites

Atkarībā no sertifikātiem satraukuma līmenis varētu mērīties sekojoši:

Webskola "Toļika interneta sistēmas" - satraukums 0%. Nākotne stabila. Ar šefu draudzīgi ierēcat un slaukot asaras uzsitat uz pleca kolēģim.

W3Schools - satraukums 20%. Nākotne stabila,kamēr būs rāms un nesadomās iekurināt pečku.

Expert rating - satraukums 40% Nākotne pagaidām stabila,bet pie vakara alus kausa daži tiek nokārtoti sirdsmieram,lai šefs saprot kurš te ir galvenais.

Brainbench - satraukums 60% Nākotne nestabila. Ja šefu paķers uz jaunības nostalģiju,aizsūtīs vēl kārtot un visa alga pagalam.

Zenda inženieris - satraukums 100% Palikusi tikai pagātne,skumji atceroties laikus,kad viss bija citādi. Šad tad jaunais seniors uzaicina piepalīdzēt ar testēšanu.

Link to comment
Share on other sites

W3Schools is a joke, -50%. Expert rating is a joke, -50%. Gudriniekus ar šādiem pseido-sertifikātiem nekur nelaižu. Satraukums negatīvs - kurš tādu palaida pie projekta?!! Webskola - teorētiskas zināšanas un pamatkoncepti, zina, kā izskatās kods, 50/50 - vairāk atkarīgs no paša cilvēka, ne skolas. (iepriekšējā komentāra autors jauc skolas ar sertifikācijas body). Satraukums 0% ar bonusa punktiem no paša personāža -10% līdz 50%. Brainbench ir pieklājīgi, bet satraukumam pamatā nevajadzētu būt pamata, tā pat, kā ar Zend Engineer (kuru nolikt patiesībā ir diezgan vienkārši). 

 

Viss šis satraukums ir relatīvs. Mani, piemēram, nesatrauc arī visādu maģistru un bakalauru klātbūtne, kuri staipa līdzi kalnus ar sertifikātiem. Gala beigās, ne jau sertifikāti parāda uz ko cilvēks spējīgs, jo kaut kā neesmu pamanījis, ka kāds no šiem sertifikātu body testētu uz pliku stulbumu. 

Link to comment
Share on other sites

Šitas nebūs tu tiešam domā es savos 23 gados esmu jau 8 gadus nosēdējis ? 

                 Sāc tak vienreiz domāt ! 

 

Es personīgi sāku rakstīt dažādus kodus no 16 gadu vecuma ( jā, videnē jau nodevu matemātikas uzdevumus C++ nokodētus ), tākā pie 23 gadiem bija jau 7 gadu pamata pieredze. Un es neesmu nekas īpašs.

Link to comment
Share on other sites

Pirmkārt, aizmirsti, ka es seniors. Uzskati, ka esi tik pat labs kā juniors. Mācies no viņa. Mācīes no citiem. Ja darbs liekas garlaicīgs, ej un prasi algas paaugstinājumu, brīvdienas. Ja nedod, meklē citu.

Link to comment
Share on other sites

Ar tiem senioriem un junioriem ir dažādi. Gadās, ka seniors stagnē. Gadās, ka juniors skaisti runā, bet kods ir šausma. Es visu vērtētu pēc koda, nevis sertifikātiem vai nostrādāto darba dienu skaita.

 

Pēc toņa vairāk velk uz to, ka "Seniors, jo ilgi strādā (ilgi baksta klaviatūru). Pienākas, jo seniors."

Edited by Mr.Key
Link to comment
Share on other sites

Jā, nu protams! Juniors tad saka koderiem - uzkodējiet datubāzes struktūru. Koderi paprasa, kuru normālformu? Juniors prasa, a kas ir normālforma?

 

Vai, koderi prasa - "izmantot decimal vai float?", juniors pasaka, ka vienalga.

 

Utt.

Edited by Mr.Key
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...