Jump to content
php.lv forumi

šaurs darba loks


wonder

Recommended Posts

Hello.

 

Nesen pabeidzu vienu nelielu haltūriņu saistībā ar php. Samaksa bija jauka utt, bet visu laiku zemapziņā grauž papildus iespēja par kuru varēju saņemt papildus naudu.

Viena puse darbam ko es izpildīju bija sagatavot lapai dažas funkcijas, otra puse bija pielabot šo funkciju dizainisko pusi. Problēma bija tajā ka es sevi neuzskatu par dizaineri. Nevēlējos ķerties klāt kam tādam ko es lāgā nemāku izdarīt un pēctam saņemt rājienu par laika vilcināšanu. 

Protams es uz photoshop taisu kādus dizainus, bet nekad nesanāk tas, ko esmu iecerējis. Galvā vis izskatās daudz skaistāk, nekā patiesībā. Kā arī trūkst iedvesmas ko izstrādāt.

 

 Tādēļ man ir jautājums jums. 

Kur jūs ņemat iedvesmu saviem dizaina darbiem?

Kā jūs vispār sākāt dizainēt, programmēt?

Vai jūs manā vietā uzņemtos risku dizainēt, ja zinat ka varat izgāsties?

Kā arī pašlaik es mācos vēl php, bet vai man vajadzētu uzreiz paralēli sākt mācīties piemēram par codeigniter, javascript ? Vai arī labāk apgūt vienu un tad doties tālāk.

 

Jo beidzot šo darbu es sapratu, ka man ir ļoti šaurs darba loks - php/mysql. Protams tas arī ir vajadzīgs, bet 2 in 1, jeb dizainers un programētājs ir labāka kombinācija.

 

Atvainojos ka tik gari!

 

 

Link to comment
Share on other sites

tieši vajadzētu būt pareizi, ka tiek nodalīts programmētājs no dizainera. es parasti darba samaksā iekļauju dizainera darba samaksu, ko pēc tam pasūtu pie kāda cita. jādara tas kas patīk un padodas, nevis tērēt laiku uz lietam kas nepatīk, vēl jo varāk, ja tajā pašā laikā var darīt to kas patīk.

php un mysql jau nav nemaz tik šaura specifika. protams runa ir par expert, nevis par beginner skilu.

Link to comment
Share on other sites

Codeet ir daudz forshaak nekaa dizaineet (naudas ar vairaak), ja nu vieniigi ir baigais designa talants. Piemaacies labaak JavaScript savam php/mysql un buusi kruts! Un ja buusi labs specs, tad buusi pavisam kruts, un tas nav shaurs loks. Pilniigi visaas nozarees truukst labu specu. Un nav runa cik gadus tu nostraadaa, bet cik labs tu esi. Ir kas nokodee 10 gadus, bet cods un attieksme ir pilnīgā pakaļā.

Link to comment
Share on other sites

Markup`i kā tādi ir vienkārši jāzina, tu tos iemācies un to izdarīt nekas traks nav.

Tev nevaig dizainēt, ja patīk programmēt, un otrādi.

 

Atceries, ka no kļūdām mācās, un nākamajā reizē mēģini nepieļaut iepriekšējās kļūdas, tad arī sekmēsies labāks gala rezultāts.

Par dizaina lietām sūti viņu attiecīgi pie dizainera un viss, ja jāzīmē.

"Kā arī pašlaik es mācos vēl php, bet vai man vajadzētu uzreiz paralēli sākt mācīties piemēram par codeigniter, javascript ?"

 

Tagad apskaties, kas ir PHP, kas ir Javascript, un kas ir Codeigniter.
"
Codeigniter" - nemācies, šajos laikos ir krietni labāk izstrādāti FW. ( http://laravel.com , ... )

 

Riski dažkārt vaig uzņemties, tikai laicīgi sevi sagatavot "ļaunākajam".

 

 

 


 

Link to comment
Share on other sites

Programmētājs jau nu nav nekāds šaurais darba loks.

Man šķiet, ja cilvēks nolēmis kļūt par web programmētāju, tad labāk pie php iemācīties klāt kaut ko no Codeigniter vai Yii vai citu.

Tad ir variants apgūt  wordpress, joomla vai tml.

Vēl jau paliek javascript (ar jquery vai citu).

Nezinu. Man tā šķiet.

Link to comment
Share on other sites

Katrs cilvēks ir individuāls, nav tādas vienotas pieejas. Var gan dizainēt un programmēt, var arī programmēt un lodēt, var arī programmēt un pārdot, var arī iet uz darbu, domājot, ka esi programmētājs, kaut gan programmu jau sarakstījis sistēmu analītiķis, vai kolēģis, kas pasaka, kas būs jādara.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...