Jump to content
php.lv forumi

datu ieguve / apstrāde no daudziem lietotājiem reālā laikā


renathy

Recommended Posts

Man ir nodefinētas prasības un jādod atbilde - kā to izdarīt (nekas vairāk par šo man nav pateikts):

 

 

1.Lietotājs no lapas pieprasa "Vērtības aprēķinu".

Tas nozīmē, ka no šīs secure lapas man ir jāsavāc dati par visiem lietotājiem (cik saprotu tad pašu lietotāja datu nav daudz, taču lietotāju skaits var būt no 10 000 līdz pat 1 000 000), t.i., samērā daudz un visa apstrāde notiek real time.

2. No savāktiem datiem es veicu aprēķnu. Apstrāde ietver visu lietotāju datu savstarpējo salīdzināšanu pēc kaut kāda algoritma (algoritms man nav zināms, bet ir tāds).

3. Apstrādes rezultātā tiek aprēķināta "Vērtība" par lietotāju, un tā tiek atdota lietotājam.

4. Dati par unikāliem lietotājiem glabājas datu bāzē. (nav īsti skaidrs, cik bieži dati ir jāatjauno).

 

Datu ieguve un atbildes sneigšanai jānotiek reālā laikā.

 

 

Ko jūs par šo domājat?

Kādas tehnoloģijas jāizmanto, lai iegūtu reālā laikā datus par samērā daudziem lietotājiem, apstrādātu un sniegtu atbildi. Vai tam varētu būt kāds sakars ar node.js, socket.io vai tml.? 

Kā tiek nodrošināts drošs savienojums? 

Es pagaidām līdz galam nesaprotu, par ko vispār ir runa, kā tas parasti strādā u.tml.

 

Jautājums nav gluži konkrēts...

 

Paldies.

Edited by renathy
Link to comment
Share on other sites

node.js + websocket + couchbase + postgre/oracle. 

 

Precīzāk varēs pateikt tikai tad, kad Tu precīzi zināsi ko Tev īsti vajag darīt. Varbūt realitātē nevajag neko no augstāk minētā, daļu no tā vai arī risinājums realitātē implementējams par 180 grādiem savādāk.

Edited by F3llony
Link to comment
Share on other sites

Realtaimā pie tādiem datu apjomiem (nu diezko daudz jau nevar izsecināt par terminu "datu ir daudz") jādomā kāds distributīvs risinājums, attiecīgi jāizvēlas tehnoloģijas, ar kurām tādu pasākumu ir vieglāk uztaisīt.

Drošs savienojums starp ko? Starp pārlūku un serveri? SSL. Un kas tas ir domāts ar dross? Šifrēšana? Pietiekami krutas paroles?, Ugunsdroši serveri? Nodrošināšanās pret "aj, uzrakstījās rm -fr /"?

Link to comment
Share on other sites

Tur jau tā lieta, ka klients man uzrakstīja tikai šo aprakstu. Un prasa - izdomāt kā es to varētu darīt (zinot, ka man nav pieredzes ar websocketiem un real time datu apstrādi).

Ja derēs mana atbilde, tad runās tālāk precīzāk.

 

Es papētīšu, tikai gribēju zināt, vai pareizā virzienā skatos.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...