Jump to content
php.lv forumi

Ebay + muita + PVN un citi zvēri


mandarīnpīle

Recommended Posts

Konkrēts piemērs - gribu nopirkt ebayā telefonu par 100$ no Honkongas, Standart Int shippingu ieskaitot.

 

Cik netā uzraku, muitas nodoklis jāmaksā, ja sūtījuma vērtība pārsniedz 150 EUR ? Tas laikam atkrīt. Bet PVN 22% jāmaksā jebkurā gadījumā? Tas nozīmē ka telefons iesprūdīs kaut kur Rīgas lidostā un man no  saviem laukiem vajadzēs kratīties 100 km līdz turienei, lai to izpirktu?

 

Un kad tas PVN ir jāmaksā un kad nav? Lētāki sūtījumi, ko esmu pircis, nu, ap 20ls, atnākuši līdz pat manām namdurvīm bez jebkādām problēmām. 

Link to comment
Share on other sites

Pirki vienu paku un to pašu no EU? :D

PVN nāk klāt faktiski visām pakām no ārpus  EU sākot no 20Eur (šogad palielināja no 10 uz šķiet, 20, bet to pats var atrast googelē). Muitas nodoklis ir noteiktām preču grupām un tas ir dažāds. Bet tie ir nieka procenti salīdzinājumā ar PVN.

Dažreiz, ja paveicas, PVN netiek uzlikt. Nez kas viņiem tur - slinkums varbūt, vai pārāk daudz paku.

Pietam PVN ir jāmaksā par (cena + shipping).

Reizēm muita netic norādītajām summām un tad pašam jādiedz uz lidostas muitu pierādīt izmaksas.

Link to comment
Share on other sites

Pērc ko ES tirdzniecības zonas dalības valstīm, es vienreiz domāju ka ļoti nopelnīšu, bet beigās sanāca gandrīz tik pat cik veikalā, jo nācās maksās to muitas nodokli, bet ir reizes kad var sarunāt ar pardevēju lai raksta mazāku summu(Nepārspīlējot), bet tad var sanāk ka konfiscē mantu... un sākās atkal kaut kādas problēmas..

Link to comment
Share on other sites

Pirki vienu paku un to pašu no EU? :D

PVN nāk klāt faktiski visām pakām no ārpus  EU sākot no 20Eur (šogad palielināja no 10 uz šķiet, 20, bet to pats var atrast googelē). Muitas nodoklis ir noteiktām preču grupām un tas ir dažāds. Bet tie ir nieka procenti salīdzinājumā ar PVN.

Dažreiz, ja paveicas, PVN netiek uzlikt. Nez kas viņiem tur - slinkums varbūt, vai pārāk daudz paku.

Pietam PVN ir jāmaksā par (cena + shipping).

Reizēm muita netic norādītajām summām un tad pašam jādiedz uz lidostas muitu pierādīt izmaksas.

Pieņemsim, ka man nepaveicas un viņi uzliek PVN. Tad kā es to varu nomaksāt? Sanāk ka paka sēdēs lidostā līdz es aizbraukšu un uz vietas samaksāšu?

Link to comment
Share on other sites

Vairāki varianti:

1) ja sūti ar kurjerpastu, tad var arī atvest pie durvīm un turpat arī mājās nomaksāt (daži pat pieņem cc)

2) atnāk paziņojums no pasta, tad arī dodās uz pastu un tur samaksā (1Ls pakalpojuma maksa)

3) atnāk paziņojums no muitas, ka jāierodas muitā (lidostā, nevieam neinteresē, ka tu varētu būt no D-pils vai Liepājas) muitas formalitāšu noskaidrošanai. Līdzi jāņem pirkuma apliecinoši doķi. Paypal un ebay izdruka arī derēs, bet jami var arī pieprasīt ielogoties paypalā un parādīt un izdrukāt transakciju.

Link to comment
Share on other sites

 

Standart Int shippingu ieskaitot.

nozīmē ka piegādei jābūt caur pastu, tāpēc uz Rīgas muitu pie lidostas var nākties doties tikai PROBLĒMU gadījumā.

a) ja paciņas vērtība netiks speciāli samazināta un netiks veiktas kādas citas atzīmes (vērtība būs 22EUR vai lielāka), tad jārēķinās ar PVN (kas starp citu jau labu laiku ir 21% :) ) samaksu vietējā pasta nodaļā pie paciņas saņemšanas un kā jau minēts 1Ls komisiju;

b) ja paciņas vērtībā kopā ar piegādi uz paciņas būs norādīta samazināta  līdz apmēram 30USD (kas pēc pašreizējā kursa sanāk līdz 22EUR), tad nekas papildus nebūs jamaksā. Ja vien muita negribēs paciņu atvērt, kas nozīmēs problēmas;

c) ja paciņa būs marķēta kā dāvana, tad PVN jāmaksā no 45EUR jeb apmēram 60USD;  Ja vien atkal muita negribēs paciņu atvērt, kas nozīmēs problēmas;

d) ir vēl citi varianti kā marķēt paciņu, lai mēģinātu izvairīties no PVN samaksas.

 

Vispār muitaspaligs.lv precīzi atspoguļo to kas rakstīts likumā.

 

P.S.Muitas nodokļi, ir sīkums salīdzinot ar PVN.

Edited by yancho
Link to comment
Share on other sites

Izdevās iztikt bez braukšanas uz lidostu. Sazvanīju, aizsūtīju invoice un bankas izdruku pa e-pastu, pārsūtīja paciņu uz vietējo pasta nodaļu. Te arī samaksāju pvn + 1ls komisiju.

 

Ja paciņas sūtītājs ir ne ES juridiska persona, tad pvn ir vienmēr (dažiem it kā noveicas, bet uz to cerēt nevajag).

Edited by Infants
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...