Jump to content
php.lv forumi

Skolas izvele


wonder

Recommended Posts

Sveiki. Atvainojos uzreiz ja nepareizaja sadala ka ari ka nav garumzimes un komatu - rakstu no telefona.

Lieta tada ka driz jau beigsies vidusskolas pedejais gads un domaju kur iet talak macities. 

Konkretak gribas doties kas ir saistits ar PHP/Javascript varbut mazliet HTML/CSS .

Doma bija doties uz RTU bet esmu dzirdejis sliktas atsauksmes kad iet runa par konkreto studiju programmu kas saistita ar programmesanu.

Vai vispar ir verts macities Latvija? Varbut doties uz arzemem? 

Varbut ir atsauksmes par skolam?

Negribas nomacities taja RTU un iemacities tikpat cik jau sobrid zinu.

Ka ari negribas nemaz neiet uz skolu jo izglitiba tomer ir vajadziga un papirs noderes.

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 40
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Kā RTU pasniedza: Atceros savu 2-3 lekciju, prasa, kāpēc nāci šeit mācīties, atbilde: Gribu būt programmēājs, Jautātāja atbilde: Mēs šeit programmētājus neapmācam.

 

Gribi griest PSD dizainus, 2-3 mēneši un skaties kā tas notiek iekš youtube. Es esmu šim visam gājis cauri, beigās visu RTU pasūtīju nafig, mācījos pašmācības ceļā, izveidoju projektu notepad.lv, pirms 4-5 gadiem, utt.. viss nāca, pētīju, mācījos, skatījos, daudzi foruma biedri palīdzējuši ar viedokli, idejām, utt.. kāds tīģerēns biju, tāds arī esmu, tikai nedaudz savādāks. 

 

Tāda neliela statistika no mana kursa, ok +/-

 

30 džeki, 2 meitenes:

 

Pabeidza: 20 cilvēku, abas meičas ārā, 4 kursā, es arī pirms izlaiduma dēļ parādiem, utt.. nav svarīgi.

No tiem 20 kas pabeidza, daudzi strādā visādās maximās, utt.. krāvēji, grušiki, uttt.. bet mācījās par datorsistēmu tehniķi, uttt....

 

Par IT strādājam 2 - 3 cilvēki, es, vēl viens džeks datorsalonā, un vēl viens regulāri ņem haltūras, projektus, so, ko dara tie pārējie 17, kas mācijās dēļ papīra? Reālam darba devējam, kāds šobrīd arī esmu es, kas var kādam ko iedot, tādi ķemi nafig nav vajadzīgi, reāli man būtu vienalga vai tevi ir 17 gadi, vai 25, galvenais ka tu spēj izdarīt to, ko tev liek, un papīrus par naudu un laika atsēdēšanu var dabot jebkurš kaut cik domājošs cilvēks. 

 

Skola tev ieliks tikai pamatus, tādus pašus kā parastā vidusskola, etc, vienīgi tev vairāk tiks pastāstīts ko tāds dators spēj izdarīt, pazīmēsi corelī, uzrakstīsi kādu pascal programmu, učuki vadīsies pēc kaut kādām vecām iestrādēm, materiāliem un tā tu arī kaut kā nobeigsi visu to skolu ar vidusskolu un profesiju kopā, kas itkā būs profesija, bet tevi es pat neņemtu darbā kaut vai uz to pašu html/css, ja tu nebūsi sevi pierādijis, parādijs portfilio, utt... 

 

Gribi ko vairāk, raksti PM. 

Link to comment
Share on other sites

Nu paldies par atbildem. Negribu es ari pec vidusskola sedet un skatities visu dienu youtube. Gribu tomer kautko iemacities. Tadel ari ir doma doties uz arzemem. Piemeram ir pazina kas macas anglija un saka ka ir labi vieniga prblema ka dzivotu es tur viens un butu diezgan pasmagi.

Link to comment
Share on other sites

wonder: Ja tu neesi no bagātā klana, tad i nemaz nesapņo par ārzemēm, tur nevienam neinteresēs, ka tev tikai 18, 16, etc, maksā īri, ej uz skolu, ēd, dzīvo, dari. Ja tev nav kas finansiāli palīdz, nesapņo. Tavi paziņas internetā var stāstīt daudz ko, cik kruti viņi, kur viņi mācās, utt... bet to jau tu nezini. Kaut vai arī tāds būtu pieņemsim, domā viņš tur aizbrauca bez nekā? Izvērtē savas iespējas par ārzemēm, variants nav slikts, bet tas prasa investīcijas no vecākiem tevī. 

Link to comment
Share on other sites

Nu paldies par atbildem. Negribu es ari pec vidusskola sedet un skatities visu dienu youtube. Gribu tomer kautko iemacities. Tadel ari ir doma doties uz arzemem. Piemeram ir pazina kas macas anglija un saka ka ir labi vieniga prblema ka dzivotu es tur viens un butu diezgan pasmagi.

Man viens paziņa knapi Vācijā gadu izturēja augstskolu apmaiņas programmā.

Bet tā, domāju, ka vidējā Anglijas augskola izglītības ziņā nav labāka par LU. Vienīgais pluss varētu būt perfekta angļu valodas apguve, bet nedomāju, ka tam vajadzētu būt izšķirošam faktoram.

Link to comment
Share on other sites

Uz skolu sistēmu Latvijā vari pat neskatītīes; iemācīs tev vairāk slikto, nekā labo! Par ārzemēm — tur vajag lielas summas, plus, šaubos, ka kaut kur tiksi iekšā, pat ja tev «bija desmitnieki». Vienīgais ceļš ir pašmācība un īsti projekti. Tātad interese un stipra vēlme sevi pierādīt!

 

Ja būsi pietiekami gudrs — pats izdomāsi, atradīsi un sasniegsi!

 

_May the Force be with you._

Link to comment
Share on other sites

Uz skolu sistēmu Latvijā vari pat neskatītīes; iemācīs tev vairāk slikto, nekā labo! Par ārzemēm — tur vajag lielas summas, plus, šaubos, ka kaut kur tiksi iekšā, pat ja tev «bija desmitnieki». Vienīgais ceļš ir pašmācība un īsti projekti. Tātad interese un stipra vēlme sevi pierādīt!

 

Ja būsi pietiekami gudrs — pats izdomāsi, atradīsi un sasniegsi!

 

_May the Force be with you._

 

Nevajag mācīt muļķības. Ir ieteicams studēt kāda augstskolā, lai apgūtu elementāros pamatus un loģiku(to tev online diez vai kāds iemācīs un reti kurš to pašmācības ceļā spēj apgūt). Paralēli, protams, var meklēt pastāvīgu darba vietu vai freelance, lai to sasaistītu ar reālo darba vidi un pats saprastu vai tas, ko māca tā tiešām ir. Potenciālais ieguvums - zināsi ne tikai, kā ir pareizi, bet arī kā ir nepareizi.

Par izglītības līmeni var Ķīļa kungam pajautāt, bet abšaubu, ka augstskolu pasniedzēji(kopumā) māca kaut ko sliktu/nepareizu(nedaudz novecojušu - tas gan).

 

Autoram iesaku neskatīties uz atsevišķu indivīdu(kuri visdrīzāk augstskolas solu nav redzējuši) rekomendācijām.

Link to comment
Share on other sites

Uz skolu var staigāt tikai socializēšanas dēļ. Neredzu jēgu mācīties pie programmēšanas profesora, kurš redaktoru taisa vaļā tikai savās lekcijās. Labāk uzreiz iekārtoties kādā google par praktikantu un mācīties no īstiem vīriem. Var te pat arī kaut ko atrast, bet liela varbūtība, ka trāpīsi pie mājas lapu cepējiem un neko jēdzīgu neiemācīs.

 

Var mācīties par kādu matemātiķi, jo tā zinātne nemainās tik ātri kā IT un samācīsies daudz interesantas lietas, kuras vēlāk noderēs.

Link to comment
Share on other sites

Skolā iemāca objekt orientētus programmēšanas principus neko padziļināti neiemācīs labākajā gadījumā  ievadu kāda no prog. valodām. 

 

Kad mācījos LLU (programmēšana) 4 kursā no 14(no 32) palikušajiem 12 strādājām prog. nozarē   un 10 no tiem nebija saistīti ar web lapu būvēšanu bet apjomīgiem projektiem .

No tā vajadzētu saprast ka tomēr LV ir skolas , kuras ir spējīgas sagatavot  studentus darba tirgum , jo Latvijā reālu programmētāju sāk trūkt  un trūks jo ar tādu attieksmi dzīvojot pa forumiem zināšanas pašas pie tevi neatnāks .  

Link to comment
Share on other sites

Skolu nevajag, ja taisies visu mūžu cept web lapas. Labāk tomēr iegūt normālu izglītību, jo akadēmiskajā izglītībā mācīsies lietas, kuras pašmācībā prasīs papildus laiku, kā arī iegūsi savādāku skatu uz lietām. Tāpat tas papīrs var vēlāk noderēt, ja esi organizācijā, kura piedalās dažādos konkursos.

Mācoties vari paralēli darīt savas lietas, bet, ja esi attīstījis savu biznesu tik tālu, ka mācības biznesam sāk traucēt, vari skolu arī pamest.

Sliktākie padomdevēji šeit būs tie, kuri iesaka nedarīt to, ko paši nav īsti darījuši.

Link to comment
Share on other sites

RTU mums deva vairāk tādas vispārīgas zināšanas. Kad iestajos neko nezināju par programmēšanu un man iemācīja pamatus. OOP pamatus, SQL pamatus, vispār programmēšanas pamatus(if, cikli utt). Vienīgais ka nebija nojausmas kā to visu pielieto reālajā dzīvē, bet to saku saprast jau strādājot.

Viss ir atkarīgs no cilvēka. Es drošivien to visu nevarētu apgūt mājās. Tomēr tur ir zināma disciplīna un sociālais moments.

Link to comment
Share on other sites

Varbūt tas ir atkarīgs no paša cilvēka. Skolā, programmēšanā, neko neieguvu! Visu pats samācījos mājās un, vēlreiz, visu iemācījos jau strādājot. Par to, ka citi priekšmeti paplašina un stiprina vispārīgās zināšanas — tā gan ir taisnība.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...