Jump to content
php.lv forumi

PHP web app'a konfigurācijas faila izmaiņu saglabāšana.


Sasa

Recommended Posts

Paldies, šis variants strādā smuki.

 

Bet tad tādu pašu variantu kaut kā ar klasēm saveidot ir iespēja, lai es varu pie propertijiem tikt klāt kaut kā tā Configs->db->user vai vienkārši Configs->dbuser

kaut kā tā?

 

 

PS. Ir viena lieta php fails tiek atvērts bet netiek aizvērts varbūt var izskaidrot kāpēc tā?

Link to comment
Share on other sites

Ir iespēja. Tas pats variants puslīdz, bet ar maģiskajām metodēm. http://php.net/manual/en/language.oop5.magic.php

Bet, ja Tu uzdod man šādu jautājumu, tev tas vienkārši nav vajadzīgs. Pēc tam vari masīvu iebāzt ArrayObject vai savā klasē rekursīvi un dzīvot laimīgs. Taču, pamatā konfigurācijai jābūt statiskai un pati ideja glabāt konfigos izpildāmu objektu nav gluži pareiza. Tas gan mans subjektīvais viedoklis.

 

Par to, kāpēc netiek aizvērts - ja Tu pamanīji, tad pēc  <?php seko return un uzreiz masīva definīcija. Šādā veidā izmantojot komandu include/require Tu vari pa taisno mainīgajā iebarot kaut kādu saturu, kā piemēram šajā gadījumā, kad $config = include('config.php');

 

Šādu pieeju iespējams izmantot arī autoinicializējamiem objektiem, kas netiek ielādēti ar autoload vai daudzos un dažādos citos gadījumos. Piemēram, dažreiz šādi var arī nokešot šo to, piemēram, tos pašus masīvus. ;}  

Link to comment
Share on other sites

Muļķīgi uzrakstīju - pēc atverošā <?php var būt jebkas. Ja faila beigās ievietosi return un kaut kādu vērtību atmetīsi atpakaļ, failā, kur izsauksi $mainigais = include/require(fails.php); $mainigais iegūs fails.php return atgriezto vērtību. 

Link to comment
Share on other sites

Statisko konfu glabātu diktos jeb heišteibļos. Dinamisko -- datubāzē, bet tā nav laba doma.

 

Es fujojos par to, ka PHP ļauj veidot tādas, strādājošas konstruckijas. Jo neglītāk, jo labāk...

Link to comment
Share on other sites

Glabāt failā iekš [ieliec savu mīļāko valodu šajā pleisholderā] failā.

 

Teiksim, `conf.php`:

 

~~~

<?php

 

return ["debug" => false,]

~~~

 

P.S. Ja tu gribi kešot šādu konfigurāciju, beidz gribēt. Nevajag!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...