Jump to content
php.lv forumi

Nelegālā programmatūra uz darba datora


briedis

Recommended Posts

  • Replies 39
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Noinstalē wnk to softu un defragmentē cietni! Plika OS pārinstalēšana nepalīdzēs! Labāk ka tā OS paliek ar visu drazukalnu un vienkārši novāc to softu un defragmentē cietni. Tāpat laika gaitā diska daļa, kur bija programmas faili tiks pārrakstīti un tad nekādi nvarēs atmaskot kas tur bijis.

 

Es nezinu ar kādiem tūļiem viņi tur skatās kādas programmas ir bijušas bet vismaz izmantojot datu atgūšanas softus kā "Recover My Files" vai kādas citas - ja cietais disks nav defragmentēts tad datus vai zaudēto partīciju ir iespējams recoverēt. Bet ja HDD ir defragmentēts tad ej kakāt. Tāpat noteikti tā vieta kur bijusi tā programma laika gaitā tiks pārrakstīta ar kautko citu.

Edited by Cibiņš
Link to comment
Share on other sites

Tāpat laika gaitā diska daļa, kur bija programmas faili tiks pārrakstīti un tad nekādi nvarēs atmaskot kas tur bijis.

Neviens tur nemeklē, kas diskā ir bijis. Viņi pat ignorē reģistru ierakstu, ja programma ir atinstalēta.

Kas attiecas uz licencēm, tās nevienu neinteresē, svarīgi ir, lai uzņēmuma pavadzīmē parādās, ka programma ir pirkta. OEM licences arī parādās pavadzīmē, piemēram, pēdējam, ko pirku, datora aprakstā Windows parādījās ar necilu nosaukumu datora parametru uzskaitījumā, apmēram, "WP7". Ja pērk lietotu datoru, tad gan tā slidīgi. Kā man stāstīja viens datoru tirgotājs, formāli ir noteikts, kas drīkst tirgot licences. No otras puses, kāpēc datoru ar licencētu Windows nevarētu pārdot citam, ja reiz legāli esmu nopircis.

Bet vispār, pirmais, ko pārbaude meklējot, esot mp3!

Kā arī, tāpat bez iemesla viņi reti pie kāda iet. Parasti kāds "palūdz" pārbaudīt konkrētu uzņēmumu. Tie "lūdzēji" var būt vienkārši nelabvēļi, konkurenti, kā arī paši licenču tirgotāji.

Link to comment
Share on other sites

Bet vispār, pirmais, ko pārbaude meklējot, esot mp3!

Kā arī, tāpat bez iemesla viņi reti pie kāda iet. Parasti kāds "palūdz" pārbaudīt konkrētu uzņēmumu. Tie "lūdzēji" var būt vienkārši nelabvēļi, konkurenti, kā arī paši licenču tirgotāji.

 

Jēziņ, vai maz nelabvēļu? Uz katra stūra pa skauģim!

 

Jā, uztaisīju mp3 meklēšanu un izmetu pāris Ziemassvētku dziesmu izlases :D

Link to comment
Share on other sites

interesanti, ka te dala domaa kaa apiet kaut ko, lai gan jautaajums ne pa visam nav saistiits ar apieshanu.

pieljauju , ka vinji paskat'as installed software controlanelii, ikonas uz desktopa un pameklee *.mp3 *.avi, ja tu nelecies un esi normaals chalis, tad vari straadaat, bet ja lecies tad aiznes tavu datoru uz kaadu ekspertiizi :)

Link to comment
Share on other sites

Diezgan briesmīgi tas viss izklausās, pat ja viss legāli, var atnākt un tā vnk lūgt visu parādīt, pārbaudīt? Arī tad, ja es gribu gulēt?

Viņi darbojas viltīgi.

Tā kā paši pārbaudītāji principā ir 'Sabiedriska organizācija' , tad viņus elementāri var pasūtīt *xx* ...

Bet viņi nāk kopā ar VID vai Ekanom. policijas pārstāvi, kurš saka " bla bla bla , mums ir AIZDOMAS ka izmantojat nelegālu softu , vai drīkst apskatīties".

Zinu ka ir darīts tā, aizslēdz durvis, un pasaka ka apmeklētājus nepieņem - bez prokurora sankcijas viņiem NAV TIESĪBU veikt pārbaudi datorā - tikai jārēķinās ka pa to brīdi līdz parādīsies sankcija (un viņa parādīsies) viss nelegālais softs jāpaspēj nonest, + jārēķinās ar pamatīgu pārbaudi no VID puses :(

 

aa.. nu privātā dzīvoklī faktiski nav iespējams veikt šādu pārbaudi - ja vien nav tā pats kratīšanas orderis ..

Edited by Grey_Wolf
Link to comment
Share on other sites

Nu ja, un tu tad arī ilgi neredzētu to kompi :D

 

 

Es aizdomājos - kā būtu, ja to softu es uzinstalētu uz virtuālās mašīnas? Tas taču skaitās legāls softs :) Nez vai viņi startētu to un čekot dziļāk... Inception :D

 

Kā kurš - cits paņem kompi, cits atkal paņem vien HDD!

Link to comment
Share on other sites

Ja nemaldos, tad izmanto kaut ko šādu: http://en.wikipedia.org/wiki/Computer_Online_Forensic_Evidence_Extractor

Skatās viņi visu. Primārais dokuments ir pavadzīme, bet ja licences uzlīme ir uz korpusa un product key sakrīt datorā ar to kas licencē, tad viss ir ok. Problēmas sāksies, ja tev ir OEM licence, bet kompī nav OEM windows.

 

Ja tev serveris būs aiz 3 durvīm un tu pateiksi ka atslēga ir pie šefa, bet šefs ir atvaļinājumā meksikā, tad atbrauks vīri ar stangām un tās durvis izzāģēs/izcels vai vienalga kā, bet iekšā tiks.

 

Vairāk tiek tvarstīti būvnieki (respektīvi tādi, kuriem ir dārgie softi, kā autocad,photoshop etc).

 

 

Par diska šifrēšanu - esmu dzirdējis (bet tikai dzirdējis pa ausu galam) ka varot kaut ko piešūt ja esi "aizmirsis" paroli.

 

Vēl arī ja būsi paņēmis no mājām savu ārējo hdd vai čoma kompi salabot (līdzi uz darbu), tad tos abus piešūs uzņēmumam ar visām no tā izrietošajām sekām.

 

Ja atrod 2 dziesmas, tad nekas slikts nav un datorus nekonfiscē (liek izdzēst). Bet ja ir vesala čupa visādas nelikumības, tad izņem tehniku uz ekspertīzi un ekspertīze var vilkties gada garumā.

 

Pēc būtības var taisīt truecrype diska image. un tajā glabāt visu nelikumigo, jo ja nav paroles, tad tas ir vien XX gigabaitu fails ar neko :) Bonusā visam var izmantot hidden partition (jeb kā viņs tur iekš truecrypt saucas), bet ar to jābūt uzmanīgam :)

 

------------------

Ciemos pie manis viņi nav bijuši, bet 2x esmu bijis uz (nosacīti) semināru, kur ekonomikas policija un paši kratītāji stāstīja kā tas notiek uttt. Ir arī bijuši visādi kuriozi (tai skaitā, ka vienīgā servera telpas atslēga ir šefam, kas atpūšas meksikā).

Link to comment
Share on other sites

Par diska šifrēšanu - esmu dzirdējis (bet tikai dzirdējis pa ausu galam) ka varot kaut ko piešūt ja esi "aizmirsis" paroli.

 

tās drīzāk kaut kādas advokātu-prokuroru meistarības rotaļas

 

tik man drīzāk neskaidrs - kas tādam .php darbinātājam vajadzīgs un dārgi (neno)pērkams?

 

Photoshop? vai tiešām nevar iegādāt vai pierast pie GIMP vai kā cita? kāds smuks IDE par pārdesmit dolāriem?

Link to comment
Share on other sites

tik man drīzāk neskaidrs - kas tādam .php darbinātājam vajadzīgs un dārgi (neno)pērkams?

 

Manā gadījumā runa par softu AutoData, kas piķo pāris sešiem simtiem lašu, bet tiek lietots relatīvi reti, bet vispār ir nepieciešams...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...