Jump to content
php.lv forumi

Nelegālā programmatūra uz darba datora


briedis

Recommended Posts

Teiksim, uz uzņēmuma datora ir nelicencēta programmatūra. Es gribētu viņu aizvākt, bet formatēt disku īsti negribas.

 

Vai pietiek ar to, ka noinstalēju programmatūru?

Vai soda arī tad, ja programmatūras reāli vairs nav (noinstalēta), bet ir zināms (pēdas reģistrā), ka tā tur ir bijusi?

Kā vispār izpaužas programmatūras pārbaudes uzņēmumos?

Kādas metodes izmanto tie, kas pārbauda?

Vai uz pārbaudes dienu es varu izņemt cieto disku, un teikt, ka izmetām, jo salūza? :D

 

Dators ir pirkts lietots oficiāli, ar papīriem, ar jau esošu OS (XP). Bet nav zināms, vai OS ir legās, un cita programmatūra, kas tur jau bija uzstādīta. Cik lielā mērā uzņēmums ir atbildīgs šādā gadījumā?

 

Varbūt palaimēsies un te kāds atradīsies, kam ir bijusi kāda pieredze par šo tēmu?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 39
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

mums nekad nav bijusi pārbaude, bet parasti nelicencētās programmas vienkārši uninstall un adminiem bija mierīgs prāts.

ja pirkts dators ar os, tad reāli jābūt arī licencei, ja nav tad pats vainīgs un sodu maksāsi tu nevis kāds cits.

Link to comment
Share on other sites

Pie mana "klienta" atnāca inspekcija, viņam uz datora atradās NeLicenzētu Windows 2000 un viņam noteiktā(5dien atnāca līdz nākamai 3dienai) laikā vajadzēja nopirkt to programmu kas bija uzinstalēta, bez licenzes.

 

Kad inspekcija atnāk, viņi skatās tikai pavadzīmes,paypal... , uz kaut kādām uzlīmēm viņiem ir pofig

Link to comment
Share on other sites

Kur problēma piemēram 12 reizes gadā atjaunot visu sistēmu uz trial bāzi, softus visus var sainstalēt, stundas laikā, divu, un strādājam tikai ar datu disku, utt... parastam uzņēmumam, kuram vajag tikai offisu, etc, sekretārei, jēga maksāt licenzes, utt... vienkārši reizi mēnesī sisadmins uzliek jaunus softu trial laika versijas un miers, dzīvo tālāk. Vēl jau var izmantot visādus tur ghost, partīciju klonus, utt...

Link to comment
Share on other sites

Nez, viņi tur reģistru pēta, skatās mapes, vai vienkārši palūr uzinstalēto programmu sarakstu....

Viņi ar kautkādu savu softu izpēta kas vispār ir bijis uz kompja ....

Ja kompis pirkts lietots, AR OS, tad līdzi jābūt arī licence - reālam papīram ...

Tās uzlīmes ir po, viņas var būt un var arī nebūt - jo Reāli Uzlīmes līme, ja pēr JAUNU kompi ar OM licenci - kas tiek piesaistīta konkrētam dzelzim , ja ir Pilnā OS versija, tad uz 1 kompi, viena licence - un kompjus maini, kaut katru dienu ...

--

Vispār jau nopērkot juzotu kompi - ir prāta darbs nonest pilnība visu, un salikt jaunu, jo nekad nezini kas tur bijis iepriekš.

--

Tā kā kompis ir pirkts Lietots - ir reāli papīri, tad viss kas ir reģistrā, pirms pirkšnas datuma - uz tevīm neattiecas ( doma ir par nonestajiem softiem ) [ nu + kāda diena, lai pašam būtu laiks visu lieko nonest ]

--------------------

Link to comment
Share on other sites

Kur problēma piemēram 12 reizes gadā atjaunot visu sistēmu uz trial bāzi, softus visus var sainstalēt, stundas laikā, divu, un strādājam tikai ar datu disku, utt... parastam uzņēmumam, kuram vajag tikai offisu, etc, sekretārei, jēga maksāt licenzes, utt... vienkārši reizi mēnesī sisadmins uzliek jaunus softu trial laika versijas un miers, dzīvo tālāk. Vēl jau var izmantot visādus tur ghost, partīciju klonus, utt...

Kad tev ir 16 gadi, tad tā nav problēma, tāpat arī meklēt mazāk gļukaino krakotā geima versiju. Kad tev ir, teiksim, 16 * 1.5 gadi, tad tādas muļķības vairs prātā nenāk.

Edited by Kavacky
Link to comment
Share on other sites

Mums ieteica kriptēt HDD.. Atnāk pārbaude - izrauj no strāvas un saki ka aizmirsi paroli. Cik man zināms decrypts aizņemtu nenormāli daudz laika, tāpēc skaitās droša metode..

 

Nu ja, un tu tad arī ilgi neredzētu to kompi :D

 

 

Es aizdomājos - kā būtu, ja to softu es uzinstalētu uz virtuālās mašīnas? Tas taču skaitās legāls softs :) Nez vai viņi startētu to un čekot dziļāk... Inception :D

Link to comment
Share on other sites

Es aizdomājos - kā būtu, ja to softu es uzinstalētu uz virtuālās mašīnas? Tas taču skaitās legāls softs :) Nez vai viņi startētu to un čekot dziļāk... Inception :D

Nupat sanāca saskarties ar šo jautājumu. Ir interesanti. Piemēram, ja uz datora ir Linux, tad var Windows uz virtuālās mašīnas, izmantojot OEM licenci. Bet legāli nevar tā, ka uz datora ir legāls Win un izmantot to pašu licenci uz Virtuālās mašīnas. Jāpērk otra licence (un jāpriecājas, ka tikai licence, nevis dators, jo redz kā sanāk - virtuālā mašīna ļauj ietaupīt). Īsi sakot, tas, ka ir legāls softs vēl nenozīmē, ka ir legāli viņu lietot kā vien ienāk prātā. Piemēram, Trial versijas nedrīkst izmantot ne-trial mērķiem, un variants ar pārinstalēšanu neskaitās. Tieši šobrīd esmu dilemmas priekšā, jo ir neliels projekts, kuram nepieciešams VisualStudio, taču īsti nav skaidrs, vai vēlos to veikt, jo iespējamie ieguvumi nesedz licences izmaksas. Respektīvi, ja gribu visu oficiāli, jāsāk rēķināt un var izrādīties, ka "nav bizness". Uzliekot uz VirtualBox Win7, neradās arī pārliecība, ka tas tur strādās stabili. Un es pat negribu mēģināt viņu aktivizēt ar to kodu, kurš ir OEM licencei.

 

P.S. Win7 Pro licencē teikts, ka vienlaikus drīkst pieslēgt ne vairāk par 20 ierīcēm.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...