Jump to content
php.lv forumi

Vidējā izglītība, tiecoties uz programmēšanu


mandarīnpīle

Recommended Posts

Nu tas ir tā pat kā sportā - treniņi bieži vien ļoti atšķiras no sacensībām, bet bez tiem nevar. Katram pašam jāsaprot, kas viņam ir vajadzīgs, kas nav. Mana pieeja ir tāda, ka katru pieredzi var kaut kā izmantot un tā kaut ko māca. Ko piedāvājat vietā?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 50
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Kāda man jēga iztērēt visu pirmo mācību gadu, lai apgūtu Wordu.. Tas, kas tiek visā gadā apskatīts, reāli ir izdarāms pa nedēļu.. :D

 

Iemācies ātrāk, runā ar informātikas skolotāju un dari to, ko tev vajag, kas interesē. Es vidusskolas laikā darīju krietni vien vairāk, nekā bija skolas programmā un ne mirkli par to neesmu nožēlojis. Svarīgi ir tas, ko tu pats dari.

 

Par kopējo strīdu - vai papīrs ir no svara, vai nē - es kā cilvēks, kas lasa CV un runā ar kandidātiem, saku, ka ir, bet tam nav galvenā nozīme. Ja cilvēks ir kādu skolu pabeidzis, es viņam uzticos vairāk, nekā cilvēkam bez papīriem, jo cilvēks bez papīriem var būt gan vienkārši mākoņu stumdītājs, gan arī ūberspeciālists. Augstskolas papīrs nozīmē, ka potenciāli cilvēks var pabeigt lietas, nodot projektus, tiekties uz mērķi. Cilvēkam bez papīra tas ir jāpierāda ar pieredzi un tas ne vienmēr ir viegli.

 

Par topiku - neskrien prom no vidusskolas. Visu vēl paspēsi iemācīties paralēli. Vienkārši ieguldi pašattīstībā savu brīvo laiku un dari to, kas tevi interesē. Es to darīju un, manuprāt, rezultāts ir ļoti labs.

 

Tāpat es tev neieteiktu fokusēties uz pliku web programmēšanu. Laikā, kad es sāku mācīties universitātē (10 gadus atpakaļ) internets Latvijā bija pašos pirmsākumos, reāli tādas profesijas pat īsti nebija vai arī ja bija, tad es par to nezināju. Pie tam arī nesāku kā web programmētājs - iesākumā programmēju gan Delphi, gan MS Access un citus brīnumzvērus. Drīzāk skaties uz programmēšanu kopumā, nevis kādu šauru tās nozari. Tu nevari zināt, kā tehnoloģijas būs attīstījušās pēc 10 gadiem un kas būs jāprogrammē pēc 10 gadiem. Ja tu jau tagad iefokusējies uz web programmēšanu, tad prom no tās tikt būs stipri grūtāk un tu būsi sevi ļoti ierobežojis.

 

Realitātē divu vienlīdz zinošu kandidātu nemēdz būt. Vismaz ne IT industrijā ne. Tas ir no pirksta izzīsts piemērs.

 

Nē, tas nav izzīsts no pirksta. Tā ir reāla situācija - man ir bijis jāpieņem šāds lēmums un darba piedāvājums tika izteikts cilvēkam ar pabeigtu bakalauru, kad otrs kandidāts bija bez formālas augstākās izglītības.

Link to comment
Share on other sites

Atrisināt kaut ko, ko tu vēl neproti, nevis malt to, ko tu jau māki.

Bū, šeku reku piemērs, kāds man labums no algebras uzdevumu risināšanas. Piebildīšu, ka skola bija tiešām ļoti laba matemātikas līmeņa ziņā.

 

Tātad, dotas 40 minūtes. Atskanot zvanam, visiem tiek uzdevumi... 10, 12 gab. Parasti pirmo daļu varēja izrēķināt ātrāk, minūtes - divu minūšu laikā, pēdējie jau bija sarežģītāki un pats pēdējais, parasti, fakultatīvs. Ja visu atrisināja, tad tas notika, nepārspīlējot, rakstīšanas ātrumā, pēdējais pildspalvas vilciens reizē ar beigu zvanu.

 

Ko iemācās:

* Nekļūdīties - matemātika nav zīmēšanas stunda.

* Koncentrēt uzmanību - laika blakus nodarbēm nav. Pat tie, kas klausījās mūziku austiņās, atpalika.

* Sagatavoties kontroldarbiem. Plašāk skatoties - apgūt vielu (šajā gadījumā - algebru, vispārīgi ņemot, jebkuru) un sagatavoties pārbaudes darbam (šajā gadījumā - kontroldarbam, praktiski - jebkādam, piem., bankas sistēmas update).

* U.c., katrs, pieliekot lietā fantāziju, var izsecināt.

 

Padsmit gadi pēc vidusskolas, domāju, ir pietiekami, lai novērtētu priekšrocības.

Edited by Mr.Key
Link to comment
Share on other sites

Uzdevumu risināšana (matemātikas, fizikas, programmēšanas), ka prasa racionālās smadzeņu daļas piepūli, kaut ir risināti līdzīgi, ir kā trenažieris sportistam - konkrētās iemaņas sportā neuzlabo, bet muskili trenē. Programmētāja galvenais muskulis ir smadzene.

Link to comment
Share on other sites

Bet kāpēc parasti ir tā ka tie "lielie" programmētāji kas ir bez IT izglītības ir tieši WEB programmētāji. Sakritība vai nē?

Ja tu domā šajā forumā, tad šis ir PHP forums un PHP taisa web-u.

 

Ja tu domā vispārīgi, tad tu maldies.

Atkal par piemēru ņemšu to pašu Minecraft izveidotāju, kurš nopelnījis vairāk kā $100M.

Citāts no viņa intervijas:

 

Do you have formal training or are you completely self-taught?

I would consider myself 100% self-taught. I took a one year course on C++ via the internet. That was mainly just to get my grades up. I don't have any advanced education at all.

From 15 to 18 I studied Print & Media – design and font setting and copywriting. My first job was for a small web studio. That lasted about six months. Then the IT crash came and I did nothing for a couple of years. I had a small job helping out at a really tiny printing store doing web page development.

Then I got a job at Game Federation who were making middleware for digital distribution. During this time I met Rolf Jannson who I made the game Wurm Online with. It was an MMO RPG – a huge mistake but we actually pulled it off! It's still going today. After that I joined Midasplayer, which later was renamed King.com.

Edited by codez
Link to comment
Share on other sites

To jau esmu sapratis ka tie programmētāji kas ir izsitušies bez izglītības, vienmēr kladzinās apkārt ka izglītība nav galvenais, bet maz dzirdēts ka tādi programmētāji programmē kādas ERP vai citas biznesa menedžēšanas sistēmas, kur jau vajadzīgas mazliet augstāka līmeņa zināšanas un šajā sfērā arī apgrozās ne mazās summas.

Link to comment
Share on other sites

To jau esmu sapratis ka tie programmētāji kas ir izsitušies bez izglītības, vienmēr kladzinās apkārt ka izglītība nav galvenais, bet maz dzirdēts ka tādi programmētāji programmē kādas ERP vai citas biznesa menedžēšanas sistēmas, kur jau vajadzīgas mazliet augstāka līmeņa zināšanas un šajā sfērā arī apgrozās ne mazās summas.

Tu, kā jau visi amatieri, jauc programmētaju, sistēmu arhitektu, projektu vadītāju, cilvēkus, kuri izdomā funkcionalitāti utml. amatus vienā maisā. Ja ERP un BMS tavā uztverē ir kaut kas tik grandiozs, ka tur būtu jābūt "mazliet augstāka līmeņa zināšanām", tad #back to primary school.

 

P.S Tu maz zini, kas tas tāds ERP/MRP un BMS sistēmas ir?

Edited by F3llony
Link to comment
Share on other sites

Nezinu kā tu, bet es piederu pie tiem kuram kādu dienu būs augstākā izglītība, tāpēc būtu stulbi apgalvot ka izglītība neko nedod un nav vajadzīga. Kā jau te iepriekš daži teica ka pēc izglītības var spriest par cilvēku kopumā, ne tikai par viņa programmēšanas prasmēm. Augstskola tomēr mazliet arī norūda, tālākajai attīstībai.

 

Zinu, zinu kas tie par zvēriem un diezvai vidusmēra bezizglītības programmētājs ar tām krāmējas.

Edited by karlis-15
Link to comment
Share on other sites

Neviens nav teicis, ka izglītība neko nedod un nav vajadzīga. Izglītība neko nedod un nav vajadzīga relatīvi šajā nozarē, atkarībā no katra indivīda personiskajām spējām. Tas, ko šeit cenšas pateikt, ka cilvēks ar papīru IT nozarē nebūt nenozīmē šī cilvēka pārākumu pār tiem, kam papīra nav. Un vice-versa.

 

Un manuprāt, darba devējs, kas loderēšanas dēļ tevi nevis atskaita bet atlaiž ar negatīvu rekomendāciju un tu paliec bez algas, iespējams - bez karjeras, norūda labu tiesu vairāk, kā lektora pirksta kratīšana un zems novērtējums. Cilvēka tālāko attīstību stimulē vēlme iegūt vairāk - un praksē šī vēlme ir stipri augstāka par akadēmisko dzinuli un mammas žagaru.

Link to comment
Share on other sites

Tu, kā jau visi amatieri, jauc programmētaju, sistēmu arhitektu, projektu vadītāju, cilvēkus, kuri izdomā funkcionalitāti utml. amatus vienā maisā. Ja ERP un BMS tavā uztverē ir kaut kas tik grandiozs, ka tur būtu jābūt "mazliet augstāka līmeņa zināšanām", tad #back to primary school.

 

P.S Tu maz zini, kas tas tāds ERP/MRP un BMS sistēmas ir?

Iesaku mazliet nomierināties, apskatīties pasē savu dzimšanas gadu, palasīt par to, kas ir jaunības maksimālisms un, kas jo svarīgāk, neuzvesties tā, kā skolu tikko beiguši iesācēji savā eiforijā. Krīt acīs, tik ļoti, ka nākas šo pateikt...

Link to comment
Share on other sites

Iesaku mazliet nomierināties, apskatīties pasē savu dzimšanas gadu, palasīt par to, kas ir jaunības maksimālisms un, kas jo svarīgāk, neuzvesties tā, kā skolu tikko beiguši iesācēji savā eiforijā. Krīt acīs, tik ļoti, ka nākas šo pateikt...

Tieši tev tāpat - iesaku apskatīties pasē savu dzimšanas gadu, palasīt par to, kas ir aprobežots un ar šauru perspektīvu apveltīts indivīds, un kas jo svarīgāk, neuzvesties kā viszinis, kas zina, ko, kur un cik ilgi kāds ir darījis. /diskusija
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...