Jump to content
php.lv forumi

git


Infants

Recommended Posts

Labrīt.

Stāsta, ka git ir baigi labā lieta, ka normāls programmētājs bez tā nevar dzīvot utt. Tā nu arī es mēģinu saprast kas tas ir, ko viņš dara un ēd.

 

Internets ir pilns ar visādiem example, tutorial, most used commands, par tiem 'git add, commit, push, pull utt.' man it kā nevajag stāstīt, ja kaut ko nezināšu - gan jau atradīšu. Neizdodās saprast, kā manām vajadzībām nokonfigurēt vidi.

 

Tātad esmu viens koda rakstītājs ar 2 datoriem:

1. linux kaste, aptana + git terminālī.

2. Mac - arī aptana + git terminālī.

Ir serveris (vps), kuru gribu lietot kā testing machine.

 

Uz mac serveri likt negribu - gribu rakstīt un pārbaudīt kā strādā vps'ā.

Uz linux it kā varētu likt serveri, bet arī negribu. Visu no browsera skatīšanos uzticēt vps'am.

 

Saprotu it kā par repositorijiem, bet nesaprotu, kā lai www mapes failu serverī maina no git. Vispār neko nesaprotu par projekta .php u.c. failiem. Kur tie bīdās, kā tie bīdās…

 

P.s. Rakstot šo tekstu sapratu, ka neko nesapratu.

Link to comment
Share on other sites

Bezmaksas (privātus) repozitorijus vari dabūt šeit: https://bitbucket.org/

 

No izstrādes vides izmaiņas (GIT versionē izmaiņas, nevis failus kā tādus) sagrūt repozitorijā -push , un uz mērķa mašīnas pēc tam iegūsti jaunāko kodu no tā paša repozitorija - pull.

 

Ja negribās darīt ar roku (uz mērķa mašīnas), gan jau var kādu skriptu sacept, kas to izdara tavā vietā...

 

Sarežģītākais, relatīvi, varētu būt sakonfigurēt to GIT'u uz visām mašīnām...

Link to comment
Share on other sites

Tā protams ir gaumes lieta, bet man liekas hg(mercurial) ir nedaudz draudzīgāks par GIT. Būtībā viņi abi ir ļoti līdzīgi, un hg ir uzlabots git.

No konfigurācijas viedokļa viss atkarīgs no tā ko tu vēlies panākt. bet pastāv iespēja neko nekonfigurēt, brīdī, kad vēlies no viena pc pārcelt uz otru, atliek palaist iebūvēto webserveri, atvērt portus un ar pull paņemt vajadzīgo.

Link to comment
Share on other sites

Tā protams ir gaumes lieta, bet man liekas hg(mercurial) ir nedaudz draudzīgāks par GIT. Būtībā viņi abi ir ļoti līdzīgi, un hg ir uzlabots git.

 

Ir draudzīgāks, bet git tomēr ir kļuvis par tādu standartu. Tāpēc labāk lietot git, jo vēlāk nākotnē tāpat visticamāk nāksies.

Link to comment
Share on other sites

Okay, palasot vismaz kaut ko latviešu valodā, sāk palikt skaidrāks. Atklāju, ka arī fiziski tie faili tiek uzpushoti uz vps, bet... Ne tajā vietā. Kur un kā servera git'am var pateikt, kur atrodās servera root, kur jāliek tās projekta mapes un faili?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...