Jump to content
php.lv forumi

Recommended Posts

  • Replies 102
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

WTF? Slims plebejs esi? Tas, ka tev nošpļauties par sava bērna nākotni un attīstību, tas nenozīmē, kas citiem ir tāpat.

Dzīvē ir ne tikai darbs. Es pat teikšu vairāk, ka darbs nav tas svarīgākais. Citi cilvēki daudz augstāk novērtē citas vērtības — draugi, ģimene utt. Vai bērns nebūs apvainojies, ka viņš sēdēja programmēja, kamēr viņa vienaudži dzenāja bumbu pa pagalmu?

 

Zini, kas ir bērnības sabojāšana? 12 gadi sedēšana skolas solā. Par laimi maniem bērniem tāda nebūs, pateicoties tam, ka viņi par pāris gadiem apsteidz skolas programmu.

Tā ir viena no Latvijas problēmām, ka cilvēki domā, ka Latvijas izglītības sistēma izdarīs visu viņu vietā. Pateikšu priekšā. Neizdarīs. Sūtīsi bērnu skolā, viņš izaugs tāds pats kā 99% plebeju.

Tā tam arī jābūt. Kompetentiem cilvēkiem jādomā par savu nozari. Savukārt tu šobrīd, izglītojot pats savus bērnus, mēģini sevī savienot visas iespējamās profesijas — pedagogs, psihologs un pasniedzējs (visos priekšmetos).

 

Klasesbiedram, kurš nebija gājis dārziņā, bija nopietnas problēmas socializēties skolā. Tas tā, tikai viens novērojums, kas neko daudz nenozīmē.

 

Neko negribu pārmest un tas ir tikai mans viedoklis. Izskatās, ka vēlies uz bērna realizēt savus nerealizētus sapņus.

 

LOL, nesmīdi.

Ja esi programmētājs, pierādi:

http://www.lio.lv/ol...umi.php?show=20

http://www.lio.lv/ol...mi.php?show=362

http://www.lio.lv/ol...mi.php?show=393

Gaidu šiem uzdevumiem nedēļas laikā no tevis maksimālo punktu iesūtījumu.

 

Sen jau bija laiks. Ielikšu todo sarakstā un kādu vakaru paspēlēšos.

 

Kamēr tu to nevari, tikmēr tu esi koda rakstītājs, nevis programmētājs.

Sauc mani kā vien vēlies (par koderi utt). Es sevi nesaucu par programmētāju, bet par cilvēku, kurš ir apguvis programmēšanu. Es taisu produktus, nevis ražoju kodus. Programmēšana ir rīks un nekas vairāk.

 

Muļķības, vienkāršu tu taisi vienkāršas lietas, bet ir vesela kaudze top lietu, kuras tu vienkārši neesi spējīgs taisīt, bet šo lietu darīšana/taisīšana atmaksājas ekponenciāli pret to sarežģītību.

Programmēšana ar to arī izceļas no citām zinātnem, ka jebkuru top lietu vari atrisināt ar primitīvu pieeju. Jebkurš koderis uzrakstīs sortēšanas algoritmu, pat ja nekad to nebūtu redzējis.

Ja vēlies pastrīdēties, tad ieliec githubā pēdējo, sarežģīto, praktiski pielietotu TOP lietu.

 

Ko tu atkal te muldi?

Salīdzini, piemēram programmētāju un ķīmiķi. Teiksim viens uztaisa 3D spēli uzliek lapu un tirgo, otrs izdomā kā no koka ražot benzīnu.

Pirmajam nav vajadzīgs nekāds kapitāls, attiecībā pret otra pāris desmitiem miljonu, lai uzbūvētu rūpnīcu.

Atšķirību jūti?

Ķīmiķim šajā gadījumā arī ir gatavs produkts un tāds nieks kā rūpnīca, kuru varēs ieķīlāt jebkurā bankā. Tās ir organizatoriskas izmaksas, ja tā var teikt.

 

Pasaki kādas mārketinga spēja ir piemēram Notch-am? Nekādas. Viņš vienkārši uztaisīja lielisku 3D spēlu, kura pašlaik tiek tirgota ar ātrumu 100k-200k EUR/dienā. Kāpēc viņš to varēja, tāpēc, ka viņš ir programmētājs un kā reizi raksta wikipēdija, viņš sāka programmēt 7 gadu vecumā.

Kā man patīk šī vienpersoniskie veiksmes stāsti. Tas, ka tādu cilvēku ir/bija tūkstošiem, bet pārējiem vienkārši mazliet mazāk paveicās. Ieteiktu pat vairāk pētīt tos, kuriem neveicās tā labi ( tulkots raksts par šo tēmu - izdzīvotāja pārvērtēšana ). Ņemot vērā to faktu, ka tu jau zemapziņā skaties uz īpašību (programmē no 7 gadu vecuma) kā uz pašu svarīgāko. Izpēti visus programmētājus (kuri programmē no 7 gadu vecuma), tad parunāsim.

 

LOL, tas tāpēc, ka drošvien tu esi koda rakstītājs, nevis programmētājs. Mani pēdējie piedāvājumi ir 1500-2000 robežās un no tiem pašiem es esmu atteicies, jo zinu kā savu laiku lietderīgāk izmantot.

Njā, programmēšanas iemaņas atkarīgas no cipara? Tomēr, es vērtēju programmēšanas iemaņas no porfolio, kas izvietots githubā, viss pārējais ir vienkārši laika jautājums (kapitālisms).

 

Varbūt tu dari lietas, kurām neesi radīts, vai neesi savlaicīgi sagatavots darīt?

Galvenais, ka man patīk. Un es domāju, ka man labi padodas taisīt labus produktus.

Link to comment
Share on other sites

Es pat nezinu kā šo situāciju nosaukt ar bērnu. Vai tas ir slims tēvs vai tomēr nē? Tev neliekas, ka tu viņam tādā veidā sabojāsi bērnību?

Tu esi dumjš. Es pastāvīgi un konstanti programmēju no 13 gadu vecuma, ar tehniku un dzelžiem esmu vispār kopš sevi atceros. Nenožēloju nevienu sekundi un nevienu mirkli pa visiem šiem gadiem, ko esmu programmējis. Jo es iemācījos ne tikai programmēt, bet programmēšana iemācīja šo to arī man - loģiku, saskatīt "causality" katrā lietā un notikumā man apkārt un galu galā, risināt ikdienišķas problēmas ar paņēmieniem, kas labi tālu pārsniedz "vidējā plebeja" spējas.

Es par "programmētāju" kļuvu tikai 22 gados.

Nekļuvi.

Bez pamatkapitāla? Uzsiti pa galdu ar pirkstu un gatavs? :)

Ja biznesā tiek ieguldīts, piemēram, 3 mēneši darba, tad tas jau ir kapitāls, kuru varēji nopelnīt pie kāda cita - 2000*3 = 6000. Normāls biznesmenis sākumā padomās, vai ir vērts ieguldīt 6000ls IT startup`ā un 3 mēnešus laika. Vai varbūt ieguldīt kādā citā nozarē naudu?

IT uzņēmums nozīmē augstas likmes ar augstu risku. Vai to var pavilkt programmētājs? Šaubos. Tad tam jābūt izcilam ne tikai programmētājam, bet arī ar mārketinga spējām un citām.

Programmētaja pamatkapitāls ir programmētāja zināšanas un laiks. Normāls programmētājs var atļauties ieguldīt pāris mēnešus darba kādā perspektīvā un veiksmes gadījumā nosmelt krējumu. Kā jau minēju, programmēšana iemāca ne tikai programmēt.

Lielas algas arī relatīvs jēdziens. Knapi darba devēju var atrast, kurš vairāk par 700Ls gatavs maksāt. Viesmīle biezajā restorānā daudz vairāk nopelna, bet tas jau atkarīgs ar ko salīdzina. Ja salīdzini ar lielāko cilvēku masu, kuri darbā fermu dzenā, tad jā. Bet tie ofisa planktoni arī strādā mazāk. Ja salīdzināt programmētāju ar fizisko darbu, tad tas ir ļoti smags darbs. Ja neesi izgulējis vai vakar pasēdēji ar draugiem un aliņu, tad tava darba diena nav iespējama — tu nespēsi produktīvi domāt. Citās profesijās tā nav — varēsi veikt vienkāršus darbus (skaitīt, rakstīt rakstus un daudz ko citu, nodarbinot smadzenes uz pusi).

Manuprāt, programmētājs ir nenovērtēta profesija un maksā salīdzinoši maz.

Manuprāt, tu esi naivs. Neviens normāls programmētājs nekad nestrādās tikai pie viena darba devēja. Un ja tev ir savi 5 neatkarīgi projekti, kas mēnesī tev stabili ienes vismaz pāris prezidenta algas, tu vari atļauties strādāt arī par 700 latiem. Tīri sporta pēc. Bet realitātē gan, tāda līmeņa programmētāji arī no darba devēja saņem N reizes vairāk par tiem taviem 700 latiem. 700 latus normālās kompānijās te pat Latvijā pelna junior programmētāji. Protams, arī junior prasās spējas, kas ne visiem ir, un tādēļ iespējams tu saņem tikai 500 ;)

Protams, ka programmētājs ir viena no cēlākām profesijām. Tieši tāpēc es arī esmu apguvis programmēšanu un pielietoju to.
Neesi...
Link to comment
Share on other sites

WTF? Slims plebejs esi? Tas, ka tev nošpļauties par sava bērna nākotni un attīstību, tas nenozīmē, kas citiem ir tāpat.

Zini, kas ir bērnības sabojāšana? 12 gadi sedēšana skolas solā. Par laimi maniem bērniem tāda nebūs, pateicoties tam, ka viņi par pāris gadiem apsteidz skolas programmu.

Tā ir viena no Latvijas problēmām, ka cilvēki domā, ka Latvijas izglītības sistēma izdarīs visu viņu vietā. Pateikšu priekšā. Neizdarīs. Sūtīsi bērnu skolā, viņš izaugs tāds pats kā 99% plebeju.

Quite. Patiesībā ir vēl ļaunāk. Kā teica kāda mana paziņa, izbijusi valodniece un pedagoģe, "Klasiskā izglītības sistēma ir pasaules lielākie meli. Tā ir bezjēdzīga".

 

Dzīvē ir ne tikai darbs. Es pat teikšu vairāk, ka darbs nav tas svarīgākais. Citi cilvēki daudz augstāk novērtē citas vērtības — draugi, ģimene utt. Vai bērns nebūs apvainojies, ka viņš sēdēja programmēja, kamēr viņa vienaudži dzenāja bumbu pa pagalmu?

Es neesmu apvainojies. Ko nu? Par ko man apvainoties? Par to, ka man atšķirībā no liela vairuma manu vienaudžu ir iespēja bez problēmām un raizēm uzturēt manu ģimeni? Ka naudu vienkārši... neskaitu? Ka man ir pietiekami daudz brīva laika lai atbildētu uz tām muļķībām, ko tu te esi ieņēmis prātā?

Tā tam arī jābūt. Kompetentiem cilvēkiem jādomā par savu nozari. Savukārt tu šobrīd, izglītojot pats savus bērnus, mēģini sevī savienot visas iespējamās profesijas — pedagogs, psihologs un pasniedzējs (visos priekšmetos).

Parunāsim, kad tev būs savi bērni. Lai gan nē, varbūt tomēr nevajag...

Klasesbiedram, kurš nebija gājis dārziņā, bija nopietnas problēmas socializēties skolā. Tas tā, tikai viens novērojums, kas neko daudz nenozīmē.

Tajā pat laikā, es dārziņa ik pa laikam redzu bērnus, kuriem problēmas socializēties ir "iedzimtas" no vecākiem. Es bērna gados savu kāju neesmu spēris dārziņā. Man ar komunikāciju viss ir kārtībā. Dažu "dārziņnieku" uztverei gan reizēm sagādā problēmas izvilkt no manis teiktā vismaz kādu domu graudu. Bet tā jau nav mana problēma, right?

Ķīmiķim šajā gadījumā arī ir gatavs produkts un tāds nieks kā rūpnīca, kuru varēs ieķīlāt jebkurā bankā. Tās ir organizatoriskas izmaksas, ja tā var teikt.

Ieķīlāt var to, kas eksistē. Rūpnīca visupirms jāuzceļ. Tam jāmeklē kredīts. Kredītu tādām summām var dabūt pret garantiju vai ķīlu, jaunam ķīmiķim tādu vienkārši nebūs. Arī pierādīt perspektīvu caur papīriem potenciālajiem investoriem nemaz nav tik viegli. Pie tam, tādu investoru arī jāatrod. Sapņot, tu protams vari. Bet realitātei vienalga.

Njā, programmēšanas iemaņas atkarīgas no cipara? Tomēr, es vērtēju programmēšanas iemaņas no porfolio, kas izvietots githubā, viss pārējais ir vienkārši laika jautājums (kapitālisms).

ĻÕĻ. Protams. Mēs komerciāļi ļoti mīlam opensoursēt lietas, pie kurām mēs strādājam. Right.

Starp citu, vai tu zināji, ka ir ļoti ievērojama daļa kompāniju, kas maksā lielu naudu par to, lai neviens nekur neizpaustu, kas viņu lapu/sistēmu vispār ir veidojis? Pastaigā pa internetiem. Liela daļa mūsu lokālo "megakompāniju", kam ir vidēji lielas un lielas sistēmas tīmeklī izstrādi outsoursē. Tā tā dara arī dažas relatīvi lielas web studijas. Un daudzos gadījumos - tu nekad neuzzināsi, kas ir izstrādātājs. Ne no izstrādātāja, ne no klienta. Arī "portfolio" šādi darbi nenonāk acīmredzamu iemeslu dēļ.

Galvenais, ka man patīk. Un es domāju, ka man labi padodas taisīt labus produktus.
Nedomā. Tev acīmredzot nesanāk.
Link to comment
Share on other sites

Vecākais bērns (6 gadi) mācībās dienā pašlaik pavada vidēji 4 stundas. Viņa vienaudži skolā (1.klasē) atsēž 6-8 stundas. Viņš apgūst zināšanas un trenē intelektu aptuveni 5x-10x ātrāk. Viņa ir daudz vairāk laika, lai apmeklētu sporta treniņus un skrietu pa lauku. Par ko apvainoties?

Bērns skolu apmeklē vispār?

 

Ja tu iedomājies, ka vecākam nav jābūt pedagogam, psihologam un pasniedzējam savam bērnam, tad tu esi kārtējais draņķīgais vecāks.

Vecākiem ir jāmotivē savi bērni, vecākiem ir jāpalīdz viņiem iemācīties mācīties un arī jāmāca to, ko paši zin.

 

Bez tam esi dzirdējis kaut ko par datoru? Tā ir tāda lieta, kur var uzrakstīt programmas, palaist tās un tās apstrādā informāciju tavā vietā.

Paņem par piemēru to pašu khanacademy.org, kur ir visa vidusskolas matemātika, sakārtotu, atuomatizētu testu veidā un īss kodolīgs video katrai tēmai. Bērns patstāvīgi var apgūt. Tādas pašas sistēmas ir arī daudzām citām lietām. Es, piemēram, vēl izmantoju, automātiskās programmēšanas apmācības sistēmas, ātrakstīšanas pamācības sistēmas, fizikas, bioloģijas, ķīmijas, masu ražošasnas apmācošās lekcijas.

Tā vietā, lai skatītos kā pele sit kaķim pa galvu, mani bērni labprāt skatās tādus raidījumus kā how its made un how it works un līdzīgus.

Tāpat esmu pats izveidojis vairākas autmātiskās testēšanas un apmācības programmas 3-4 gadīgiem bērniem - skaitīšanas un rēķināšana, lasīšana un rakstīšana.

Protams ir jāizglīto un jāmāca. Par to man nav nekādu šaubu. Un izglītības sistēma ir mēsls, to arī neapstrīdu.

Man likās, ka tu taisi no sava bērna programmētāju. Un tieši šis moments izraisīja vismaz izbrīnu. Tā kā Bēthovena tēvs taisīja no sava bērna Mocartu. Tomēr, no Bēthovena sanāca izcils mākslinieks :)

 

Vai vari sīkāk pastāstīt par audzināšanu. Vai tu to dari viens pats? Vai arī tā ir tāda interesentu grupa?

 

Nu nav tā, tu vienkārši neesi sastapies ar sarežģītu problēmu risināšanu.

Dažreiz sastopos, bet problēmas rodas, ja sāc strādāt ar kādu pētniecisku vai sarežģītu sfēru. Ja vēl tas saistīts ar citu zinātni (matemātiku, fiziku), tad protams galva ir jāpalauž.

Nu bet tas nav vajadzīgs 99% programmētāju.

 

Lūk, ko tuvā nākotnē darīs programmētāji.

hmm, es arī tā domāju. Tikai ar vienu atšķirību, es neuzkatu, ka programmētājs ir pārcilvēks.

Link to comment
Share on other sites

codez,

tagad šaubas ar tavu mājmācību tikai pieauga,- tu pārāk uzvelcies, kad par to vienkārši pajautā

un tas, ka apšaubi daiļliteratūras nozīmi, tas liekas vienkārši dīvaini, nepareizi, ačgārni - visa pasaule ir izaugusi klasiskas izglītības skolota, un te pēkšņi iznāk kāds un stāsta, visi jūs muļķi un neārstējaties, bet es stāvu viens kalna galā, viss baltā, par visiem gudrākais

 

p.s.

bet nenoliedzu tavas tiesības izčakarēt tavam bērnam dzīvi

Link to comment
Share on other sites

āhh!

nu kā mani var aizskart kaut kas, ko tu dari ar savu bērnu? es vienkārši šaubos par tavu izvēli mājskolot. mēs varam palagot un palagot, bet nespēsim objektīvi novērtēt, kam taisnība, izņemot kādas galējības - tavs bērns saņems Nobelu, vai tavs bērns būs 'a la Breivīks'. šā vai tā tas ir desmitgažu attālumā

 

bet jā, rietumu pasaules pamatā ir kristīgums, kā morālu vērtību apkopojums. nav jau tāpēc jāiet uz baznīcu, bet šīs morālās vērtības nodrošina saprātīgas sabiedrības eksistēšanu

 

p.s.

vai kāds moders var šo visu klapēt ciet? riebjas izlasīt visu ko dīvainu no cilvēkiem, kas kā programmētāji liekas ievērības cienīgi

Link to comment
Share on other sites

Codez, kāpēc cilvēks ar IQ 140 un augsti attīstītu loģisko domāšanu sēž forumā un garos tekstos apraksta kā audzina savus bērnus? Tu taču saproti, ka tas ir bezjēgā izsviests laiks!

Man, protams, interesanti palasīt tavas idejas. Es tam visam piekrītu!

Baigā aizdoma, ka tev nav ne bērnu ne laba darba un tu tikai fantazē kā būtu, ja būtu :P

Link to comment
Share on other sites

Jautājums codez: cik ilgi tu plāno paturēt bērnu mājmācībā? Kā arī vai viņam ir kāda saskarsme ar citiem vienaudžiem? Vai nevar būt tā, ka bez pastāvīgas saskarsmes ar vienaudžiem zudīs spēja viedot draudzības/attiecības?

 

Kā arī random offtopic, bet tajā pat laikā par tēmu: kas, tavuprāt, ir atbalstāms izklaides veids? Jo pēc lasītā izskatās, ka visam ir jābūt saistītam ar programmēšanu kaut kādā nebūt veidā :)

Link to comment
Share on other sites

Pilnīgas muļķības. Kristīgās vērtības ir radījušas vergu sabiedrības eksistēšanu. Kristietis ir sinonīms vergam.

 

ak tu mī, ak tu žē!

kristīgu vērtību esence ir https://lv.wikipedia.org/wiki/Desmit_bau%C5%A1%C4%BCi

 

kas ar to ir kā releitēts ar vergiem?

 

p.s.

jo tālāk, jo trakāk, jeb tu brauc pilnīgās un galīgās auzās

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...