Jump to content
php.lv forumi

Recommended Posts

Sveiki,

Vēlējos pajautāt - uz kādu algu var cerēt speciālists ar sekojošām prasmēm?

 

1) junior Front-End Developer

 

buzzwords iemaņas:

HTML 4, HTML 5 (kopumā)

xHTML

CSS 2, CSS 3 (kopumā)

Javascript (jQuery)

Photoshop for web

Illustrator for web

Izmantot meklēšanas sistēmas (Google)

 

ir spējīgs:

Uzzīmēt, sagatavot dizainu iekš Photoshop, Illustrator

Vadoties pēc dizaina izveidot HTML/CSS (PSD to HTML)

Veidot web-dokumentus, ko atbalsta visi populārie web-pārlūki (valid, cross-browser markup)

Izmantot jQuery, Flash komponentes

uzrakstīt jQuery kodu

 

1.2) Ar Portfolio

 

2) Advanced Front-End Developer

 

buzzwords iemaņas:

HTML 4, HTML 5 (ar visām jaunajām lietam - canvas, drag&drop, APIs, mobilo ierīču atbalsts)

xHTML

CSS 2, CSS 3

Javascript (jQuery)

Photoshop for web

Illustrator for web

Wordpress (kopumā)

Drupal (kopumā)

Izmantot meklēšanas sistēmas (Google)

 

ir spējīgs:

Uzzīmēt, sagatavot dizainu iekš Photoshop, Illustrator

Veidot Dizainu, izmantojot Web-krāsas, krāsu teoriju, web-tipogrāfikas vadlīnijas un CSS 3 iespējas.

Vadoties pēc dizaina izveidot HTML/CSS (PSD to HTML)

Veidot web-dokumentus, ko atbalsta visi populārie web-pārlūki (valid, cross-browser markup)

Veidot Web-dokumentus tā, lai būtu pieejams alternative content ierīcēm kas, piemēram, neatbalsta Javascript

Izmantot jQuery, Flash komponentes

uzrakstīt Javascript, jQuery kodu

Izveidot šablonus (templates) priekš WordPress

Izveidot šablonus (templates) priekš Drupal

(Izveikot Web-projektu, izmantojot WordPress)

(Izveikot Web-projektu, izmantojot Drupal)

 

2.2) Ar Portfolio

 

3) junior PHP Developer

 

buzzwords iemaņas:

HTML 4, HTML 5 (kopumā)

xHTML

CSS 2, CSS 3 (kopumā)

Javascript (jQuery)

Photoshop for web

Illustrator for web

Wordpress (kopumā)

Drupal (kopumā)

Izmantot meklēšanas sistēmas (Google)

PHP

MySQL

 

ir spējīgs:

Izveidot Web-projektu izmantojot PHP, MySQL, MVC un iepriekš minētās iemaņas.

Izmantot jQuery, Flash komponentes

uzrakstīt jQuery kodu

Izveikot Web-projektu, izmantojot WordPress

Izveikot Web-projektu, izmantojot Drupal

 

3.2) Ar Portfolio

 

4) senior PHP Developer

 

buzzwords iemaņas:

HTML 4, HTML 5

xHTML

CSS 2, CSS 3

Javascript (jQuery)

AJAX

Photoshop for web

Illustrator for web

Wordpress

Drupal

Izmantot meklēšanas sistēmas (Google)

PHP

MySQL

eCommerce

 

ir spējīgs:

Izveidot Web-projektu izmantojot PHP, MySQL, MVC un iepriekš minētās iemaņas.

Izmantot jQuery, Flash komponentes

uzrakstīt Javascript, jQuery kodu

Izveikot Web-projektu, izmantojot WordPress

Izveikot Web-projektu, izmantojot Drupal

Izveidot Web-projektu, izmantojot CakePHP

 

4.2) Ar Portfolio

 

5) junior Ruby/Ruby on Rails Developer

 

buzzwords iemaņas:

HTML 4, HTML 5 (kopumā)

xHTML

CSS 2, CSS 3 (kopumā)

Javascript (jQuery, CoffeeScript)

AJAX

Ruby

Ruby on Rails

SASS

CoffeeScript

SQL

MongoDB

MVC

Izmantot meklēšanas sistēmas (Google)

 

ir spējīgs:

Sagatavot web-aplikācijas (Web App), izmantojot Ruby on Rails un iepriekš minētās iemaņas.

 

5.2

+ web-servisus (SaaS)

+ veikt pilnu izstrādes ciklu, no plānošanas līdz projekta palaišanai.

 

5.3) Ar Portfolio

 

--

 

+ Visiem 5 11 variantiem

 

Networking for Developers

Linux Environment

Windows Environment

 

English (advanced)

Russian (native)

Latvian (fluent)

 

--

 

Vel būtu jauki, ja kāds pastāstītu par freelance darba tirgu (par vispieprasītākajām prasmēm, cik ir gatavi maksāt speciālistiem ar iepriekšminētajām iemaņām), padalītos ar pieredzi.

Edited by nowhere
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 102
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

300-3000Ls, atslēgvārdiem nav tik liela nozīme, cik spējai loģiski domāt un konstruktīvi risināt problēmas. Es teiktu tā, ja atslēgas vārdi +- atbilst un spējīgs strādāt ar atdevi, nevis slinkot, tad:

IQ līdz 110 => līdz 300Ls/mēn

IQ 110 - 120 => 300-500Ls/mēn

IQ 120 - 130 => 500-800Ls/mēn

IQ 130 - 135 => 800-1200Ls/mēn

IQ 135 - 140 => 1200-2000Ls/mēn

IQ 140+ => 2000+ Ls/mēn

Link to comment
Share on other sites

> Tagad iespējams IQ ir vēl lielāks, jo pats jūtu, ka pašlaik domāju labāk (saistībā ar problēmu risināšanu), nekā agrāk.

 

Vai tad IQ mainās?

Vidusskolu laikam tomēr vajadzēja pabeigt :)

 

Bet ja runa iet par atalgojumu, tad man liekas svarīgākais ir tas ko tu uzraksti savā CV un kā tu pēc tam sevi pasniedz intervijā. Esmu novērojis, ka Latvijas darba devēji pārsvarā cenšas izvilkt no programmētāja cik tad viņš grib, un bieži vien tādējādi par sviestmaizi kādu nodarbina...

Pāris pēdējās intervijas, man ir izdevies no šī jautājuma izvairīties uzdodot pretjautājumu par to, ko tad darba devējs sagaida no programmētaja un cik ir gatavs maksāt, lai viņa vēlmes būtu piepildītas.

Link to comment
Share on other sites

Pāris pēdējās intervijas, man ir izdevies no šī jautājuma izvairīties uzdodot pretjautājumu par to, ko tad darba devējs sagaida no programmētaja un cik ir gatavs maksāt, lai viņa vēlmes būtu piepildītas.

 

Noprotu, ka tās tavas pēdējās pāris intervijas nebija veiksmīgas. Ja nevari nosaukt ciparu, par kuru esi gatavs strādāt, tad, manuprāt, laba daļa darba devēju tevi neuztver nopietni.

 

No mana viedokļa tas izklausās kā "esmu par sevi nepārliecināts, man ir prātā cipari, kurus iespējams neviens man nav gatavs maksāt un man ir kauns par tiem teikt publiski".

Link to comment
Share on other sites

Nu varētu teikt, ka bija arī neveiksmīgas. Brīdī, kad tiku uzrunāts biju pilnībā apmierināts ar savu esošo darbu un nebija īpašas vēlmes doties prom... līdz ar to varēju atļauties arī nenosaukt savu ciparu...

Turklāt atcerēsimies, ka alga var būt ne tikai $$, vēl jau ir visādas apdrošināšanas, papildus prēmijas utt...

Edited by draugz
Link to comment
Share on other sites

Ienāca prātā, vēl viens arguments, kāpec tomēr laiki ir mainijušies un programmētāji var arī nepiedāvāt savu ciparu... tirgus situācija, latvijā ir katastrofāla, trūkst labu programmētāju, un ja tu esi labs, tad Tevi aicina atpakaļ arī bijušie darba devēji. Turklāt, ja uzņēmums meklē sev labu speciālistu, nevis kārtējo "jauniņo", tad viņa interesēs noteikti būtu spēt ieinteresēt kadidātus. Un ja reiz esi ticis līdz klātienes intervijai, tas nozīmē, ka esi kandidāts, ko vēlētos iegūt.

Būtībā svaru kauss ir mainījies, un tagad programmētāji diktē savus noteikumus :) līdzīgi kā pirms krīzes laikā :) visiem vajag darba auto utt... :)

Link to comment
Share on other sites

pirmajā momentā varbūt jā... Bet ir uzņēmumi, kur politika īsti neļauj Tev strādāt no mājām, līdz ar to problēmu gadījumā ir nepieciešams ierasties ofisā.

Kļūdas gadijumā ārpus darba laika, auto varētu būt tomēr labs motivātors ātri aizsteigties līdz ofisam un salabot :)

Link to comment
Share on other sites

> Tagad iespējams IQ ir vēl lielāks, jo pats jūtu, ka pašlaik domāju labāk (saistībā ar problēmu risināšanu), nekā agrāk.

 

Vai tad IQ mainās?

IQ līmenis mainās pastāvīgi, pat izlasot 1 grāmatu tas var paaugstināties ... (un principā paaugstināsies, jo zināsi konkrētā rakstnieka darbu, un tā saturu)

 

P.S. vispār IQ ietver arī tādu lietu, kā sociaālās attiecības starp cilvēkiem - parasti cilvēki ar augstu IQ ar to nelielās, pat vel vairāk cenšās par to nerunāt, lai nejauši neaizvainotu citus ...

Link to comment
Share on other sites

P.S. vispār IQ ietver arī tādu lietu, kā sociaālās attiecības starp cilvēkiem - parasti cilvēki ar augstu IQ ar to nelielās, pat vel vairāk cenšās par to nerunāt, lai nejauši neaizvainotu citus ...

 

Es baidos, ka codez minētajos testos sociālās attiecības un t.s. emocionālā inteliģence neietilpst gan.

 

Respektīvi, jūs runājat par dažādām lietām.

Edited by edgarsj
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...