Jump to content
php.lv forumi

Delfi


Agnisr

Recommended Posts

tad luuk man ir dazhi jautaajumi ieks delphi:

 

1. Vai ir iespeejams izdariit taa ka ar vienu komadu notiiras visi edit.text lauki, piemeeram

lai nebuutu jaaraxta

edit1.text='';

edit2.text='';....... utt.

 

bet buutu vienas rindinjas komanda

 

2. Vai ir kautkaads struments ar kuru es vareetu raxtiit kaa wordaa, tas ir textam (ko es gribu izvadiit formaa kaa statisku textu) kad es gribu saakt jaunu rindu nebuutu jaataisa vel viens label bet es smuki vareetu nospiest ENTER un turpinaat atrisinaatos daudz probleemu!

 

3. Ja es sataisiishu testu ar garumziimeem, vai lietotaajs ja vinjam nebuus regional settings uzstaadiits LATV VAL, redzees visu korekti vai arii raadiis keburus!

 

Ceru ka saprataat manu murgojumu.

paldies jau ieprieks!

Link to comment
Share on other sites

1) Nesapratu, kas ir edit1.text? input lauki? Tad jau pareizāk ir edit1.value=''; Un tas vispār domāts iekš JS? tad:

e = document.forms[0].getElementsByTagName("INPUT");
for (i=0; i<e.length; i++) e.item(i).value = "";

 

2) Nesapratu, tu gribi lai enteri, kurus ievada textareā rādās kā enteri arī html kodā? Ja jā, tad caur php to var panākt ar funkciju nl2br(), kuru pielieto uz datiem, kas izdabūti no textarea lauka, pirms rādīt uz ekrāna

 

3) Redzēs visu korekti, ja vien viņam būs pareizie fonti, nevis reģionālie settingi.

Link to comment
Share on other sites

Bubu mees nesaprataamies es domaaju BORLAND DELPHI (tas ir iesaaceeju programmeshanaa tuulis) un ar to var taisiit primitiivas programmas kaa testus flooderus utt. Ar html tur smakas maz vieniigais ja datu baazi taisa! Un baazeets vinjs uz PASCAL valodas!

Link to comment
Share on other sites

Un tas vispār domāts iekš JS? tad:
Hehe jautājums ir par Delphi (ne velti offtopikā).

 

2) Nu ieliec Memo nevis labeli

3) Nu tur jāskatās var mēģināt atrast kādu extendētu komponenti kurai it kautvai UTF atbalsts.

 

Mani 2vi centi..

 

un ar to var taisiit primitiivas programmas
Ar delphi var taisīt arī ĻOTI advancētas progas :)
Link to comment
Share on other sites

hmmm radaas baigaa probleema:

 

kaa vareetu uztaisiit lai testaa speizot piemeeram jaunu testu viss cikls saaktos pa jaunu. Es uztaisiiju lai redzams atkal buutu tikai pirmais panels bet man vinjs kautko negrib straadaat, paliek turpat, nezinu kaa ir ar mainiigajiem vai nodzeesh vai nee veelaak zinjoshu bet shii probleema man nemaz nepatiik(ieprieksheejaas veel var pieciest vai aptiet bet shii ir svariiga)!

Link to comment
Share on other sites

Veel viens jautaajums! Kaa izdariit ka pogas darbiiba nav iespeejama ja edit1.text lauuks ir tukss

 

ja raxta

 

if edit1.text=''

then

button1.enablet=false................................

 

saakumaa viss smuki bet ja cilveeks kautko ieraxta un atkal izdzeesh tad ir vecaa probleema!

Link to comment
Share on other sites

Ui šit. Neievēroju vārdu Delphi :)

Atbilde uz pēdējo postu:

uzliec textlaukam uz keypressed eventa to tav ifu. tad poga automātiski eneiblosies un diseiblosies, ja leitotājs rediģēs to tekstu.

ar to var taisiit primitiivas programmas kaa testus flooderus utt.

Jebkurā valodā var taisīt gan primitīvas programmas, gan testus, gan flūderus, gan arī advancētas programmas. Delphi šajā gadījumā nav izņēmums.

Link to comment
Share on other sites

1. Vai ir iespeejams izdariit taa ka ar vienu komadu notiiras visi edit.text lauki

neatceros līdz galam, bet varēja ciklēt pa att. vecākās komponentes (formas, paneļa) components apakšobjektiem. Vai arī ja visi editi nosaukti kā edit1,edit2 ... edit N - bija kaut kāda f-ja atrast komponenti pēc vārda.

 

2. Vai ir kautkaads struments ar kuru es vareetu raxtiit kaa wordaa, tas ir textam (ko es gribu izvadiit formaa kaa statisku textu) kad es gribu saakt jaunu rindu nebuutu jaataisa vel viens label bet es smuki vareetu nospiest ENTER un turpinaat atrisinaatos daudz probleemu!

 

memo/richedit ar enabled=false

 

3. Ja es sataisiishu testu ar garumziimeem, vai lietotaajs ja vinjam nebuus regional settings uzstaadiits LATV VAL, redzees visu korekti vai arii raadiis keburus!

 

ja memo - jāmaina tā font.charset uz BALTIC //apsk. pa kreisi kā tur tieši

 

att uz enabled/disabled button - viss jau bija pareizi, tikai to visu ieliec iekš att. edita onChange eventa - tur pa kreisi apakšā kā viņu tur sauca, object properties utt uz otrā šķirkļļoga atrod edit/change

Link to comment
Share on other sites

Ui šit. Neievēroju vārdu Delphi :)

Atbilde uz pēdējo postu:

uzliec textlaukam uz keypressed eventa to tav ifu. tad poga automātiski eneiblosies un diseiblosies, ja leitotājs rediģēs to tekstu.

Šitais risinājums, manuprāt, nav diez ko labs. Personīgi es atstāju pogas spaidāmas, toties pašai pogai ir Ifs, ja nav ierakstīts teksts vai tas ir neatbilstošs tam, ko programma tur cer sagaidīt, tad nedara neko, ja nu vienīgi izdod paziņojumu, ka nav kārtībā tas un tas. Citādi diseiblota poga var apmulsināt cilvēku.
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...